Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintem biszexuális vagyok,...

Szerintem biszexuális vagyok, ezt hogyan közöljem a szüleimmel?

Figyelt kérdés
Mindkét nem tetszik, mindkettővel el tudom képzelni a szexet , de a nők felé sokkal inkább érzek romantikus gondolatokat. btw lány vagyok
2013. aug. 24. 22:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem is gondoltam volna, hogy mások is vannak így rajtam kívül. Ugyan még csak fiúval voltam eddig (lány vagyok), ugyanígy érdekel a saját nemem is.

A szüleimnek nem tartom fontosnak elmondani, sosem beszélgettem velük a szexről úgy lényegesebben, eléggé konzervatívok is.

2013. aug. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Kedves Valamokka, a nemi orientáció nem nevelés kérdése, szóval az elméleted rögtön az elején elbukik.
2013. nov. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Egy izolált környezetben (értem ez alatt, hogy vannak a közelében nők, csak mondjuk mindenki homoszexuális kapcsolatban van, és nem lát sosem hetero párt), simán tudnál nevelni egy fiúból homoszexuális embert, pedig elméletileg az identitása nem nevelés kérdése.


Most akkor kinek van igaza?

Igenis az esélyt növeli, ami nem feltétlenül egy jó tendenciához vezet.

2013. nov. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ez szimplán nem igaz. Egy ilyen valóságtól elrugaszkodott helyzetben - hogy a gyereket csak egynemű párok veszik körül - is lehetetlen, hogy valakinek a szexuális orientációja valóban megváltozzon. Ha az illető heteroszexuális beállítottságú, de masszívan az ellen nevelik, akkor a végeredmény legfeljebb egy ingatag, ellentmondásos, kényszeres személyiség lesz.

De ilyesmire a valóságban is találunk modellt: ha egy homoszexuális gyerek nyíltan homofób szülők rémuralma alatt nő fel, vajon heteroszexuálissá válik? Erre te magad sem gondolhatod komolyan az igenleges választ.

De azt hiszem, emberséges szülő ilyen téren semmire sem "nevel". Tegye fel a kezét, aki úgy érzi, máig sem tudná, melyik nemhez kéne vonzódnia, ha a szülei annak idején nem ültetik le, hogy elmagyarázzák.


"...mit mondasz, amikor a gyerek megkérdezi, hogy most akkor mi van, neki mondjuk lányként a Józsi tetszik, dehát itthon meg két anyja van, tehát akkor ezek szerint neki a lányok felé kell mennie, de nem akar."

Erre pedig pofonegyszerű a válasz; nem is értem, miért nem kaptál eddig értékelhető feleletet. A szülő erre azt mondja, hogy oké, ki ez a Józsi. Ezzel nem vonja kétségbe saját szülői elveit - mivelhogy jó esetben sosem tett arra vonatkozó kijelentést, hogy mely orientáció a "helyes".

Egyébként már sokszor észrevettem, hogy rengetegen úgy gondolnak a témára, mint egy villanykapcsolóra, aminek - ugyebár - csak az egyik oldala lehet fent, azaz kaphat létjogosultságot. A villanykapcsolót tényleg nem tudjuk középen megállítani, mert a lámpa vagy ég, vagy nem - de az orientációkat tekintve ez nem így van, sem a hetero-, sem a homoszexualitás nem "abnormális" vagy "rossz", csak - ha már biológiai szemszögből nézzük - mindkettőnek más a funkciója. Itt pedig már értelmét is veszti a sokat hangoztatott álérv, a "lassan már a heteroszexualitás lesz abnormális".

Ami pedig az emberiség globális kipusztulását illeti: a népesség orientációját tekintve sosem lesz egységes és nem is volt az.

2014. okt. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!