Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi tévők legyünk, ha a 16...

Mi tévők legyünk, ha a 16 éves fiú gyermekünk biszexuálisnak vallja magát? Változik ez a dolog?

Figyelt kérdés
Van egy 16 éves fiam, aki azt mondja, hogy a fiúk is és a lányok is érdeklik. Most épp a fiúk felé húz. Ez a probléma akkor tudódott ki mikor véletlen nem zárta be a gépet és megláttuk, hogy egy meleg oldalon regisztrált és nézi a fiúkat. Persze sokkot kaptunk stb. egyszerűen annyira tanácstalanok vagyunk, hogy nem tudjuk mit csináljunk, hogyan kezeljük ezt a problémát. Véleményünk szerint a gyerek igazából hetero csak úgymond elakadt a pszichoszexuális fejlődésben. Azt mondta a pszichológus hogy ez a kamaszoknál gyakori probléma, hogy akár a saját nemük iránt is vonzódnak. A fiam azt mondta a pszichológusnál és nekünk is hogy őt egyáltalán nem zavarja ez a probléma, sőt ezt nem is érzi problémának, ezért nem is akar változtatni rajta. Kérem aki átélt már hasonlót, mint szülő vagy gyerek adjon tanácsot hogy mi tévők legyünk és változik-e ez a dolog, mert most legszívesebben elzárnánk előle az internetet és sehova nem engednénk, hogy nehogy érje semmilyen "rossz" hatás. Tényleg szépen kérem hogy csak az írjon akinek saját tapasztalata van, mert az átérzi a problémánk és tudja miről beszélek.

#meleg #biszexuális #16 éves kamasz fiú
2013. márc. 17. 19:47
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
95%
El kell fogadnotok! Nem tudjátok megváltoztatni, csak esetleg lelki problémát okozhattok neki. A ti gyereketek, így kell elfogadni, bármennyire is fáj.
2013. márc. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim válasza:
94%
én lány vagyok,biszex 24 éves. Én is 16 évesen kezdtem érdeklődni a lányok iránt is, és ez azóta sem változott.
2013. márc. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
94%
Én 17 éves fiú vagyok hasonló gondolatokkal.Amikor anyuék megtudták(véletlenül)nagyon jól fogadták.Sokat beszélgetek velük a témáról,és nekem nagyon sokat számított az,hogy megértenek..Nem rángatnak dilidokihoz stb..Ha egy kicsit ki is akadtak akkor is mellettem vannak,mert az ő gyerekük vagyok.Nekem ez a normális,és nem gondolnám,hogy ezzel baj lenne..Fiatal még mehet más felé az útja,de ha mégis úgy alakul ne bántsátok,és ne ítéljétek el.Ne kelljen elnyomnia az érzéseit csakmert nem felel meg a normáknak szerintetek..Hisz ki tudja mi a normális?
2013. márc. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 Glam Maarco válasza:
93%

Ha már regisztrál egy ilyen dologra, akkor ez a dolog nagyon régóta megvan benne... Mire az ember rájön, hogy már mint a többiek, és ezt el is fogadja, ahogy írtad, akkor ez egy végleges dolog, ami nem fog változni.

És szomorkodás helyett ennek örülni kell, mert így tud teljes életet élni (talán) boldogan!

Ha lehet egy tanácsom, akkor menj oda hozzá, öleld meg és mondd el neki, hogy szereted, mert belőle is csak egy van és kár lenne a gyerekedet elveszíteni :)

2013. márc. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
95%
Kérlek szépen titeket szülők, hogy ti járjatok el a pszichológushoz! Inkább örülnötök kéne, hogy a gyermeketek ezt magában már ennyire letisztázta, és nem adódnak belőle lelki gondjai, hanem így is boldog. Ez nem minden kamasz fiatalnak adatik meg. Legfőképp, mert fél a szülőktől. Ti pedig rögtön letámadjátok és meg akarjátok változtatni, holott ő ezt nem akarja. Nektek kell egy kis segítség az elfogadáshoz, nem neki... :(
2013. márc. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
95%

Ez a legroszabb amit tehettek, hogy megpróbáljátok meggyőzni, hogy ő hetero.

Nem tudom miért kell kétségbe esni, nem beteg, csaka fiukat szereti vagy a afiukat is, ez teljesen normális. A férfiak 10% meleg, ez nem betegség.

2013. márc. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
92%
Én 21 éves vagyok és biszex. Fogadjátok el ilyennek és ne akarjatok heterót csinálni belőle. Én olyan környezetben élek (szülők, család és ismerősök nem fogadnának el), ahol nem vállalhatom fel ezt. Lassan kezdek ebbe belerokkanni. Kérlek ne fosszátok meg őt a boldogságtól.
2013. márc. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
82%

" Ez a probléma akkor tudódott.. "


most pedig mondj egy épkézláb érvet, hogy ez miért is probléma.

2013. márc. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 A kérdező kommentje:
miért probléma? ha szülő lennél és az én helyemben lennél biztos nem kérdeznél ilyet! ezért hangsúlyoztam ki hogy olyan szülők véleményét várom akik hasonló helyzetben voltak vagy vannak. és igen mi is járunk pszichológushoz épp azért hogy el tudjam ezt fogadni és felfogjam, mert ez egyenlőre hihetetlen számunkra. és azt is mondta a szakember hogy a homoszexualitás és a biszexualitás nem ösztönből jön és nem öröklött hanem valaminek a hatására alakul ki.
2013. márc. 17. 21:35
 10/60 anonim ***** válasza:
93%
Akkor keressetek egy rendes pszichológust. A homoszexualitás ma már bizonyítottan genetikusan kódolt. Egyébként meg a világ egyik legtermészetesebb dolga. Nincs ebben semmi szörnyű. Örüljetek, hogyha nekik nem okoz komoly lelkproblémát ahelyett hogy azt próbáljátok elérni, hoyg lelekibeteg legyen.
2013. márc. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!