Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukák, segítség! Ti mit...

Rippel Karolina kérdése:

Anyukák, segítség! Ti mit szolnátok ha a lányotok 13 éves létére tampont akar használni borotválni akarja a lábát és melltartót akar hordani?

Figyelt kérdés

2013. aug. 28. 21:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Örülnék hogy ilyen "problémákkal" fordul hozzám, és nem azzal, hogy terhes, cigizik, vagy nem jár iskolába :)

Én 1-2-szer használtam betétet, szörnyű volt, mindig úgy éreztem, hogy látszik a feszülős nadrágba, és hogy melléfolyik, valamint az egész alsó részem olyan volt. A tampon áldott egy találmány.

A szőrtelenítés ma már teljesen elfogadott, már a 10 éves, vagy kisebb lányokat is nagyon zavarja, ha erős szőrzetük van. Segíts neki! 13 évesen a mostani leányzók bár lelkileg még gyermetegek, a testük fejlett, fejlődik, amit vagy szégyenlenek, vagy mutogatni akarnak, mindkettő normális, egy két melltartó még nem a világ vége. Nagyon zavaró kiskamasz korban, ha látszik a mellbimbó, vagy az épp hogy duzzadó mellek körvonala.

Én a 13 éves lányomat a szexről és az óvszerről is alaposan felvilágosítanám (sőt talán már korábban), nem szeretném hogy meglepetés érjen. És tudnia kell hogy hozzád bármikor fordulhat, még akkor is ha a legrosszabb dolgok történnek meg vele. Tudnia kell, hogy fordulhat hozzád egy buta baráti veszekedéstől egy nem kívánt terhességig, bármilyen esetben. Tudom brutálisan hangzik, de ha nem meri elmondani a dolgokat, akkor sokkal súlyosabb dolgok is megtörténhetnek.

2013. aug. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyikkel sincs baj.


Ha neki a tampon a kényelmes akkor mi a baj?

Nem vagyunk egyformák...


A borotválás miért olyan nagy dolog?

Egy idő után kezdheti zavarni ,hogy szőrös a lába.


Melltartó?

Szerintem ezzel sincs semmi baj. Emlékszem nekem mennyi ideig ciki volt ,hogy nem voltak annyira nagyok a melleim várhattunk volna még a melltartóval , de mivel a legtöbb embernek már volt és a tesi öltözőben zavart ,hogy mindenkin van nekem meg takargatnom kellett magam. Meg sok felsőnél át is látszik.


egyik sem brutál dolog!

2013. aug. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát a tampon használatban nem tudnék neki segíteni, mert én sosem használtam, számomra az volt elég gusztustalan. De ez is megoldható.

Emlékszem nagyon aggódtam, hogy hogyan mondjam meg anyukámnak, hogy szőrteleníteni szeretnék, mert mások anyukái megtiltották, stb... És meglepődtem, hogy milyen természetesen vette. :)


Örülnék, ha nem érezné úgy, hogy titkolnia kell mindezeket előlem.

2013. aug. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
21%
A tampont azt nem biztos,hogy támogatnám,mert nem túl egészséges azt a folyadékot bent tartani,ami kiakar jönni.A lábát hadd borotválja,a melltartó meg már ilyenkor kell,ha nem hordja,akkor megnézheti majd 15-16 évesen a mellizmait...
2013. aug. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Én tini vagyok, de leírom anyu mit csinált ammikor én ugyanezekkel álltam elé:

1. elmondta hogy ennyi idősen ő is tampont használt, szerinte is sokkal kényelmesebb, úgyhogy ha legközelebb dm-be megy, hoz nekem minit, azzal érdemes kezdeni, majd olvassam el a papírját, ha kell segítség, elmondja ő hogy tudta legkönnyebben feltenni


2. 13 éves korom körül ketten elmentünk melltartót venni, akkor még főleg takarás céljából


3. borotva helyett vett krémet, mint a legfájdalommentesebb és legegyszerűbb alternatívát


ne tégy úgy, mintha ezeksátántól való dolgok lennének, a lányod 13 éves., ezek tök normális dolgok ebben a korban.


Még valami: azzal hogy anyu úgy kezelte ezeket a dolgokat ahogy, azt érte el, hogy a tampont már úgy veszem/kérem ha épp ő vásárol, mintha ugyazolyan tétel lenne mint a fogkrém vagy a tusfürdő: kérek pénzt, vagy megkérem hogy hozzon ha megy vásárolni, nem pedig lopkodom a pénzt, vagy az összegyűjtött zsebpénzemet szórom. Krémre és borotvára u.a. igaz, melltartót pedig mindig együtt veszünk. Ilyen téren is nagyon számíthatok anyura, bízom benne, szóval ha pár év múlva elvesztem a szüzességem tudni fog róla, és ha gumira kell pénz, akkor is tőle kérek. Ezt ő is tudja, ezért nem kell attól félnie hogy majd 16 évesen a bokorban védekezés nélkül csinálom, mert tudja, hogy inkább szólok, mert szólhatok, és akkor az első ágyban, biztonságosan is megeshet. Kicsit megdőltek köztünk a "tabuk" mint a melltartó és a menstruáció, és kialakult a kölcsönös bizalom:)


szerintem te is inkább segíts neki mint anyuka, és egyrészt biztos lehetsz benne hogy nem noname olcsó izéket használ amik veszélyesek, hanem általad ismert cuccokat, másrészt bízatsz benne, mert ő is bízhat benned.

(bocsi hogy tegezlek, de névtelen oldalon nem látom értelmét a magázódásnak. Ha mégis bántó lenne, akkor elnézést, és vegye úgy, hogy az egész hozzászólásban magáztam) 15/L

2013. aug. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik rendben van, felnő a lányod. :) Ha neki a tampon kényelmesebb, használja azt. A szőrös láb kicsit talán igénytelenségre vall, úgyhogy megértem, hogy nem szeretne, pláne, hogy most a "csupaszság" a divat. Bár én inkább a gyantát javaslom, tovább is tart, meg nincsenek negatív hatásai a bőrre, szőrnövekedésre. Melltartó is jogos, bár mondjuk tényleg akkor, ha van melle. :)
2013. aug. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!