Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Új iskolába megyek, egy már 2...

Új iskolába megyek, egy már 2 éve együtt lévő osztályba. Hogyan illeszkedjek be az osztályba?

Figyelt kérdés

Ismerek jópár embert, de csak az iskola 1el és 2vel feljebbi évfolyamaiból. Sokan külső alapján ítélnek, ami számomra előnyös, népszerű típus vagyok, nem az a csendes, visszahúzódó. Pláne a barátaim nagyrésze idősebb. (iskola felsőbb évfolyamai)

Hogyan fognak rám tekinteni? Hova üljek le a termekben? Hogy kezdjek el beszélgetni velük? Odajönnek mert új vagyok, vagy le se szarnak majd? Szeretném, ha az osztályban is lennének majd barátaim, még ha ott is vannak az 1el és 2vel felettem járó barátaim a suliban, ami még előny is a szemükben.



2013. aug. 29. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Az első benyomás a fontos.

Pl: Öltözködj szépen, stílusosan, ne úgy, mint akinek nincs pénze a ruhákra (persze nem kell a legdrágábbat, de gondolom érted :D)

Beszélj szépen, érhetően, választékosan.

Ülni, nem is tudom, talán ablak mellé, vagy középre, de mindenképp középen lévő padokba.

Azt nem tudom, hogy te kezdeményezd a beszélgetés, ez az osztálytól függ. Ha nem igazán próbálnak veled beszélgetni, akkor például menj oda szimpi gyerekhez.


Nekem jó volt, amikor új suliba mentem, rögtön odajöttek hozzám ismerkedni, beszélgetni. Nem csak a lányok,a fiúk is. :) Sok sikert!

2013. aug. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ez osztályfüggő, és ezt előre sajnos nem lehet tudni. Nálunk volt egy lány, aki 10. másoodik félévében jött.

Ott ült a padban, aki meg belépett az ajtón, odament hozzá, én például kezet fogtam vele, "XY vagyok, szólíts Z-nek". Utána konkrétan versenyeztünk azon, hogy ki hova kísérje :D 2 hónap se telt bele, már olyan tagja volt az osztálynak, mintha mindig odajárt volna.

Mondom ezt úgy, hogy az iskola 20 osztálya közül a miénk volt a legbalhésabb, mégis normálisan viszonyultunk hozzá. De azt azért meg kell jegyeznem, hogy a csaj is normális volt.

2013. aug. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Na igen, ezt valahogy átérzem... :)

Én két éve mentem át másik suliba, úgy, hogy előtte vallási iskolába jártam, és a leendő osztályom ezt tudta. :S (plusz ráadás, hogy utálták azokat, akikkel egy osztályba jártam ott) :SS

Meg nem is voltam az a "menő csaj" lelkület.

Neked ezzel szembe szerencséd van, mert hidd el, nem hátrány, ha nem ismersz senkit. Tiszta lappal indulhatsz, viszont ha tényleg van olyan, aki a felsőbb évfolyamba jár és ismered.....hááát...ezzel azért vigyázni kell. Ha nagyon tapadsz az "öregekre", akkor ezt nem árt diszkréten tenni, mert erre vérszemet kapnak a többiek...(főleg a lányok) :D

Tuti, hogy nagyon fogsz izgulni az első nap, de ha az ajtón túl leszel, onnan már minden simán megy majd. (Onnan ugyanis nem lehet visszafordulni :D)

2013. aug. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

1 nagyon fontos dolog amivel könnyen elszúrhatod: Annyira szeretnél megfelelni, hogy túljátszod magadat. Ez a legnagyobb hiba. Add önmagadat, és legyél kezdeményező. Menj oda a szimpatikus emberekhez, és kérd meg őket segítsenek eligazodni a suliban. Legyen stílusod. A szavaidból azt veszem ki lány vagy. Az első napokban keltsd fel a fúk figyelmét is, de nem túlságosan, de riszáld nekik magadat, mert ha minden fiú rád kattan a csajok pokollás teszik az életedet :))

Először a csajok szimpátiáját nyerd el, tájékozodj ki melyik pasira van rákattanva, nehogy tilosba kacsintgass! :)


Sok sikerT!

2013. aug. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!