Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, kamaszok! Szerintetek...

Szülők, kamaszok! Szerintetek váltsak iskolát?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy engem felvettek egy rossz gimnáziumba (nagyon jó tanuló voltam de a központi mindent lehúzott :( : Ebben az iskolában borzasztó a közösség,soha senki nem figyel stb.Ha ilyen gyenge a suli nem tudom,hogy tehetek-e sikeres érettségit(Szeretném megcélozni az ELTE jogi karát). Át akarok egy erősebb gimnáziumba(tesóim is oda jártak viszont őket szóbelinél eléggé lehúzták) Érdemes átmennem vagy maradjak?
2013. szept. 3. 15:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ha a jegyeid jók voltak, akkor simán átvesznek egy jobb suliba, szóval én a helyedben tuti megpróbálnám ;)
2013. szept. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg.
2013. szept. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Csak az érettséégitől félek mindkkét oldalon
2013. szept. 3. 15:24
 4/14 anonim ***** válasza:
12%

Az egyikben "lehúzzák őket a szóbelin".

A másikban fel se készítenek rá.


Nem lehetsz túl okos, ha nem egyértelmű számodra, hogy melyik a rosszabb.

Minek az érettségi miatt aggódni? Lehet, hogy ennyi ésszel odáig se jutsz el.

2013. szept. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz tanulni ilyen környezetben, akkor maradj a gyengébb gimibe. Sokkal könnyebben fogsz kitűnőre végezni, mint egy erős suliba. Az érettségid ugyanolyan lesz, tehát a pontjaid épp úgy meglesznek. Miért akarsz megszakadni, ha könnyebben is célba érhetsz?

A végső célt viszont ne feledd, azokat a tantárgyakat, amik majd kelleni fognak, akár hozzáolvasással, akár plusz órákkal tanuld szorgalmasan.

2013. szept. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, szomorú, de igaz, hogy nem kérdezik meg, hol érettségiztél, csak azt, hogy hányasra. Maradnék a gyenge suliban, ahol lazán kapnék jobb jegyeket, és külön tanárnál tanulnék keményen azokból a tárgyakból, amikből tovább akarok tanulni életem során. Minek mennél erősebb suliba, hogy aztán megszivassanak ugyanazért a jegyért?
2013. szept. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Engem is vonz valami a gyengébb felé,csak az a baj,hogy azberősebben jobb a közösség,felkészítenek stb. De a gyengébben a sok retardált niatt nem tudok figyelni:(
2013. szept. 3. 16:24
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
Én átmennék az erősebbe, ahogy át is mentem mikor gimis voltam. Könyen lehúznak a társak a gyengéb suliban, valamint szerintem a jogra kell az emeltszintű érettségi. Biztos, hogy arra is fel tudsz készülni egy gyengébb suliban? Másrészt a versenyszellem engem tanulásra sarkalt. Egy éve végeztem a jogon (Pécs), most nagyon jó helyen dolgozom, mint jogász.
2013. szept. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én gyengébbnek mondott gimnáziumban voltam és jogra járok... emelt szintre is simán felkészültem, és semmiből sem jártam különórára... csak fakultációra, amit a suli biztosított.


Attól, hogy az osztálytársak egy része "retardált", a tanári kar még nem az. Aki tanulni akar, azt tanítják.

2013. szept. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nagyon megoszlanak a vélemények:/
2013. szept. 3. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!