Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tennétek, ha a gyereketekr...

Mit tennétek, ha a gyereketekről kiderülne, hogy bulimiás? Hogyan mondjam el anyukámnak?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. Körülbelül 4 hónapja bulimiás vagyok (hashajtózok, illetve hánytatom magam). A legjobb barátnőm előtt lebuktam ezzel, és azt tanácsolta, hogy mondjam el anyumnak, hogy vigyen vele pszichológushoz, különben ő fogja. De én egyszerűen nem tudom ezt elmondani neki, sosem volt könnyű nekem ilyenekről beszélni emberekkel. Viszont én is szeretnék orvoshoz menni, mert ez az egész kezd eluralkodni az életemen, ma pl. nem tudtam magam meghánytatni és hashajtó sincs itthon, ezért borzalmasan érzem magam és sírtam is. Nagyon félek a betegség következményeitől, mégsem tudom abbahagyni, mert borzalmasan kövérnek és undorítónak tartom magam evés után.

Mit tanácsoltok, hogyan mondjam el anyukámnak?



2013. szept. 6. 19:43
1 2
 1/11 málna_ ***** válasza:
100%

Így ahogy ide leírtad. Ha az én lányom lennél, biztos, hogy segítenék neked mindenben, hoy megoldjuk a dolgot.

Szerintem Anyukád is melletted fog állni, ez nem játék.

2013. szept. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha az én lányom lennél, és elmondanád vagy gondolom már azért anyukád gyanakszik valamire?! - mindenképpen segítenék , nem hagynálak a szarban, bármilyen nehéz ebből a szarból kikecmeregni, mert ez bizony nem lesz egy álomszép időszak!!! fontos hogy bízzál benne! Neki te vagy a legfontosabb!!!! Őszintének kell lenned, mégha nehéz is! csak így fog tudni segíteni .. neked meg KITARTÁST! mert ezt a folyamatot vissza kell fordítani.. Ügyes legyél és ne add fel!
2013. szept. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy sejti. Titkolom előtte, ahogy mindenki előtt, hogy mennyire kövérnek látom magam. Sosem kapott rajta, hogy hánytam volna, vagy hogy falási rohamom lett volna. Látja ugyan, hogy fogytam, de azt a sportnak tudja be.

Egyébként köszönöm a válaszokat, jöhetnek még!

2013. szept. 6. 20:16
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Szedd össze a bátorságod! :) Hidd el, segíteni fog! Szerintem egy nyugodt pillanatban mondd neki, hogy szeretnél vele egy komoly dologról beszélni. Én így csinálnám: Anya, szeretnék valamit mondani, de kérlek hallgass végig, mert nehéz erről beszélnem. A segítségedre van szükségem, mert bulémiás vagyok. 4 hónapja kezdődött és egyre rosszabb. Kérlek segíts nekem. Szerintem egy anya megérti ezt és örül, hogy őszinte vele a lánya. Lehet megijed, vagy sírni fog, nem tudom mennyire van tisztában a dologgal. De ha felismerted, belátod, hogy ez rossz, akkor az már fél siker! :) A barátnőd is biztos fog segíteni, örülhetsz, hogy ilyen jó barátod van!!! Szóval, csak BÁTRAN!
2013. szept. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos 100% ban ismerem ezt a helyzetet! ! Kerd meg anyudat, hogy beszekgessetek és mond el neki a kezdetektől; hogy mit érzel és mi van veled! Kerd, hogy segitsen mert ezt segítség nélkül nem fogod tudni megoldani! En 18eves voltam 6honap után szóltam anyumnak addigra már olyan szinten volt a bulemia, hogy a nyelőcsövet szetmarta a sav az állandó hányás illetve a gyomrom elkezdett fekelyesedni! Mára szuper orvosok vannak e problémák kezelesere! Bizz anyudban és magadban! Sikerulni fog!!!!
2013. szept. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. szept. 6. 22:11
 7/11 anonim ***** válasza:
2013. szept. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Elmondtam anyukámnak, aki kiakadt, és el akar vinni orvoshoz, aztán elmondta apámnak. Apám nem hisz nekem (erre számítottam), szerinte csak kitaláltam az egészet..
2013. szept. 8. 17:57
 9/11 anonim ***** válasza:
Uhh... Szegény... Nekem fura, hogy a szüleid így állnak hozzá, főleg apukád. Ez elég komoly dolog és komoly következményei is lesznek. Nem tűnt fel nekik, hogy fogytál? Anyukád azért elvisz a dokihoz? Mert ha ő melletted áll, akkor már nagy baj nincs. Ha a doki igazol téged, akkor apukád is belátja, hogy nem kitaláció! Ha ők mégsem hisznek neked, nem segítenek, akkor keress egy másik felnőttet, aki melléd áll és segít, akár a szüleidet meggyőzni, pl. nagynéni, keresztanya, rokon, vagy egy tanár, akiben megbízol. Tudom, hogy nehéz, de ha már elkezdted, ne engedd, hogy eltántorítsanak!!! :) A sulihoz tartozó dokihoz is elmehetsz, vagy körzetihez esetleg. Más ötletem most hirtelen nincs... Én szorítok neked!!! :)
2013. szept. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Anyu el akar vinni orvoshoz, már nézett is pszichológust, csak ki van akadva apámra, mert ezt a dolgot is egyedül kell megoldania miatta.

2013. szept. 10. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!