Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti mit szóltok ahhoz,...

Szülők! Ti mit szóltok ahhoz, ha a tizenéves gyereketek hétvégente részegen jár haza és széthányja a lakást?

Figyelt kérdés
Minket -szerencsére- nem érint a dolog, de sok helyen hallottam, hogy ez a szülők szemében teljesen rendben van.
2013. szept. 8. 13:55
1 2
 1/11 anonim válasza:
20%
Ez a mai fiatalság ez a szórakozásuk szerintem hagyni kell a gyereket hagy tanuljon a hibáiból
2013. szept. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Nekem valahogy az a benyomásom, hogy jóérzésű szülő ha nem muszáj, nem jut el eddig... A gyereket NEVELNI kell, már születésétől fogva - nevelés alatt pedig nem a totális tiltást értjük, de nem is azt, hogy "kibontakozás" címszó alatt konkrétan lesz*rjuk a gyereket, és mindent megengedünk. Az arany középutat kell megtalálni. Kamaszkorban nem tiltásra meg dirigálásra van szüksége egy gyereknek, és nem is teljes érdektelenségre a szülők részéről. Úgy kell nevelni, hogy képes legyen használni az eszét, mérlegelni a tetteit, és igen, képes legyen tanulni a hibáiból - máshogy nem megy, hacsak nem akarjuk, hogy a 15 éves lány terhesen állítson haza, vagy a sárgaföldig igya magát a gyerek minden hétvégén.
2013. szept. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Első baromságokat beszélsz.Normálisan nevelt gyerek,akinek normális értékrendű,értelmes szülei vannak nem jut el idáig.Túl hosszúra engedik a kölyök pórázát,vagy abszolút nem foglalkoznak vele azért csinálja ezt.
2013. szept. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Én miért nem merem vajon megtenni ezt anyával?
2013. szept. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 klopusz ***** válasza:

Sajnos én is hallottam ilyesmit.

Szerencsémre nálunk ilyen eset még nem fordult elő. 16 éves nagylányom alkoholt is csak akkor kóstolt, ha én ott voltam, a mennyiség pedig egy kupica likőr vagy pár korty cider volt.

Igaza van annak a hozzászólónak, aki a normális értékrendet állítja a nevelés mellé. Ha a kettő együtt megvan, akkor nagy baj nem lehet.

2013. szept. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Én párszor "ittam" alkoholt,ami inkább belenyalok anyum,apum borába,likőrjébe dolog volt.Én nem lennék rá képes,hogy így haza állítsak.A szégyenbe szerintem belehalnék,hogy így kelljen a szüleim előtt mutatkozni.

15/L

2013. szept. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

A másik oldalt képviselem. Én is megiszom a magamét bulikon, mint a legtöbb barátom, de nem taccsrészegen állítok haza, "felelősséggel" iszok.

Viszont pár barátom rendszert csinál abból, hogy lehányja a ház falát, majd másnap reggel másnaposan szédelegve slagozza le. Ismerem őket, és tudom, hogy otthon problémák vannak. Munkamániás szülők, nélkülözés, rossz szülői példaképek, esetleg egyszerűen hanyagolják a gyereket, nem törődnek vele.

De teljesen normális nevelés mellett is el lehet idáig jutni. Tinédzserkor, első szerelmek, első csalódások, "teenage angst".

2013. szept. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nem normális nevelés mellett nem fér bele
2013. szept. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

Először is feltakaríttatnám vele. Jó darabig nem mehetne sehová. Majd magamba néznék, hogy mit rontottam el.


Azért szerintem nem feltétlenül kell mindig mindenért a szülőket okolni ám.


Sokan elfelejtik hogy vannak gyerekek akik egyszerűen befolyásolhatóbbak, és hatással van rájuk a környezet. Haverok, osztálytársak.

2013. szept. 12. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Itthon valószínűleg nem igazán engednének többet bulizni vagy csak korlátozottabban. (Szüleim helyett válaszolok, mert ismerem a reakciójukat mindenre szinte.)


Másrészt el kell mondjam, hogy én tipikus nagyon jó nevelésű lány vagyok, de itthon túl nagy a kontroll. És ezt a feszültséget, hogy mindig "jól kell viselkedni" valahol ki kell adni... Ilyenkor jön az, hogy ha félévente egyszer elengednek bulizni, akkor mindent bele, amit eddig még nem csinálhattam...


Na én ezért leszek lazább szülő, mert túl szigorú neveléssel is ugyan azaz eredmény. Olyan, mintha nem is lett volna fiatalkorom és még most próbálom kiélni... és ritkán van alkalmam szórakozni.:)

2013. szept. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!