Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Mit szólnátok hozzá,...

Szülők! Mit szólnátok hozzá, ha a 15 éves lányotok így jönne haza?

Figyelt kérdés
15 éves lányom van. Anno megígértem neki, hogy hajszínezővel befestem neki a haját ha meg lesz 16. Már majdnem 16 éves, már csak pár hónapot kellett volna kibírnia, de nem várt.. Fekete hajjal jött haza.. Volt mind a 2 fülében 1-1 fülbevaló (amikor legutóbb fülbevalót vettünk.. kb 1 hónapja).. Nos most az egyik fülében egy 10 miliméteres fültágító van.. A másikban pedig 3 fülbevaló a fülcimpájában és 1 a porcban... Mit csinálnátok vele?

2013. júl. 24. 22:25
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
És közölte, hogy van egy barátja... Aki 21 éves (nagyjából 1,5 hónapja lehetnek együtt, mert nagyjából 2 hónapja még egy másik fiúval volt.. aki szerintem nagyon rossz társaságba vitte, mert a fiú punk volt... és mindig éreztem rajta a cigaretta szagot).. És vigyem el nőgyógyászhoz, mert le akar feküdni a barátjával..
2013. júl. 24. 22:28
 2/14 anonim ***** válasza:
40%
Akkor pofont kapna, hogy a fal adná a másikat. Csak az a baj hogy már eléggé elkésett ez a nevelés. A fiút felkeresném hogy mégis mit akar egy kislánytól. Szobafogságot, internet megvonást biztosan kapna a leányzó. Ha már ilyen önálló lett, akkor nőgyógyászhoz is egyedül menjen el. A cigi miatt a zsebpénzét is megvonnám.
2013. júl. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%

Egyik napról a másikra 10 milliméteres fültágítóval?


Te is nagyon odafigyelhetsz a lányodra!

2013. júl. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

színező vagy festék?


minél jobban tiltod, annál inkább csinálja, ez az én véleményem. Milyen hajszínre festette rá? Azért kérdezem, mert ha világosra 2-3 mosás és bűnronda lesz, akkor lehet neki mondani, hogy "kislányom, ha kibírtad volna a szülinapodig, akkor most nem így néznél ki, mert én tudom is, hogy mit kennék a fejedre"

A fültágítót kivetetném, a többi maradjon. Elvégre ha már ott van, mindegy. Lássa, hogy lehet veled beszélni. Vegye ki a tágítót, a többi maradhat. A fiúval találkozhat, de csak addig, amíg időben hazajön, stb.


Orvoshoz elvinném. Nem azért, mert támogatom, de inkább bíznék meg a gyerekemben, mint egy vadidegenben. És ha le akar vele feküdni, ígyis-úgyis lefog, nem ezen múlik, de legalább következménye nem lesz. Vennék neki gumit is.


A mai 16évesek már nem olyanok, mint régen. Én most 23 vagyok, én is 16 évesen feküdtem le az első pasival, nyűgből, ilyen legyek-már-túl-rajta dologból.

Sosem beszéltem meg anyámmal ilyet, ha odaállt eléd, akkor bízik Benned (egyenlőre), ezért nem az lenne a taktika, hogy "kihasználod", hogy elmondta a dolgot. Elvégre el is hallgathatta volna... akkor meg még mindig az előbb írt a jobb helyzet...


Hozzáteszem, nem züllöttem el a 16éves szexeléstől, ma már férjnél vagyok.

2013. júl. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy már egy hónapja nem láttam, hogy milyen fülbevalója van...

Nem ő cigizett, hanem a volt barátja..

Feketére festette be színezővel.

2013. júl. 24. 22:58
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
na, ha színező, akkor az borzalmas lesz... tapasztalat.. de legalább jöhet az "én megmondtam" :)
2013. júl. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
22%
Tuti kapna egy taslit,nem csak a kinézete miatt,hanem mert már szexelni akar 15 éves taknyosként.De figyelj azért nézz magadba miért lett ilyen engedély nélkül ilyen dolgok,és már szexelni akar, azért nevelés kérdése eléggé.
2013. júl. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

Bocsánat, hogy kamaszként írok ide, remélem nem probléma.


A 66 éves nagymamám 13 éves kora óta festi a haját, pedig az anyukája egy igen szigorú nő volt, de ezt megengedte neki. Anyukám sosem festette, viszont nekem megengedte 13 évesen. Barátnőmnek 13 évesen lila haja volt, pedig szigorú iskolába jártunk. Nekem meg elég feltűnő piros. Szóval szerintem ez a hajszínezősdi nem nagy dolog, az egészben az az egyetlen gond, hogy nem kérdezett meg téged erről, vagy nem várta ki azt a pár hónapot.


10 mm-es tágesz egy hónap alatt? Na hagyd csak úgy ahogy van, látom türelmeteln lányod van, az úgy ki fog szakadni, hogy csak na. Majd megtanulja, hogy ha legalább tágítja, akkor türelmesen csinálja. Ismerek egy csajt, ő 14 évesen beszerzett egy tágító csigát. Azt hazudta az anyjának, hogy az fülbevaló. Aztán vett valami telt ilyen fültágító cuccot, aminek elfelejtettem a nevét. EGy másik csaj, meg most 15 éves pár hónapja tágítja a fülét. Neki amúgy szépen sikerül, nem türelmetlenkedik vele, de ő is titkolja. Én is gondolkoztam rajta, de elvetettem az ötletet, anyáék nem örülnének neki. A fülbevalókkal nem hiszem, hogy gond lenne.


A lányoddal szerintem az a baj, hogy nem beszéli meg veled a dolgokat. Nem meri megkérdezni, mert azt hiszi, hogy úgy is biztosan nemet mondassz. Valószínűleg negatív "képe" van rólad, szigorúnak tart, közben valószínűleg nem is vagy olyan szigorú, csak rosszul áll hozzá a dolgokhoz. Szerintem, ha már elkezdte ezeket, nem lehet leállítani, maximum kompromisszumot köthettek, hogy például ne tágítsa tovább a fülét és nem lehet több fülbevalója. Hajfestésnél is kössetek alkut, ha nagyon nem tetszik a dolog, vagy büntetésből adsz neki egy plusz munkát a születésnapjáig, mert nem volt hajlandó kivárni, amíg be nem tölti a 16-ot.


Azért javaslok ilyen megoldást, mert én biztosan erre hallgatnék jobban, ebből tanulnék többet, mint a mindent megvonok megoldásból (amit általában javasolnak, de csak fokozza a szülő iránti utálatot). Észre venném, hogy: Jéé, anyu/apu nem is olyan szigorú begyöpesedett ember, mint gondoltam! Próbáld rendbe tenni a kapcsolatotokat, mert ha majd egyszer arra kerül a sor, hogy szeretne valakivel lefeküdni, akkor nyugodtan hozzád tudjon fordulni és ne legyen bűntudata. Sok sikert kívánok :)

16/L

2013. júl. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
ja jó most láttam az első kommentet. Akkor már lényegtelen a szexes rész. :/
2013. júl. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
Komolyan elbeszélgetnék vele, hogy ha valamiben megállapodunk ( jelen esetben hajfestés) vagy tartja magát ahhoz, vagy ha nem akkor számolnia kell a következményekkel. Itt most nem is teljesen az a lényeg, hogy milyen színű lett a haja, vagy mennyi idő alatt jön ki, hanem, hogy valamit megbeszéltetek, te megengedted egyetlen feltétellel, ő nem tartotta magát ahhoz amiben megállapodtatok, tetszik nem tetszik ezért büntetés jár. A fültágítót kivetetném de azonnal, zsebénzmegvonás, a nyarát pedig eldöntheti milyen hasznos tevékenységekkel kívánja eltölteni. Egy darabig nem lenne szórakozás az biztos.
2013. júl. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!