Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Teljesen magam alatt vagyok!...

Teljesen magam alatt vagyok! Fontos!?

Figyelt kérdés

Most kezdtem a kilencediket egy erős iskolában.Mindig is nehezebben illeszkedtem be,szoktam meg az új környezetet.A múlthetem katasztrófa volt,kb. minden reggel meg este sírtam.Mostanra már érzek javulást,nem nagy mértékben,de lassacskán igen.Érdekes módon az iskolában viszonylag jól érzem magam,itthon sokkal rosszabb.Pedig régebben,vagyis még a sulikezdés előtt szerettem itthon lenni.Először is ti mit tennétek annak érdekében,hogy jól érezzem magam itthon?Mit mondogassak magamnak,hogy ne sírjak?Vagy nálatok ez,hogy volt?


Ami problémám még előjött,hogy egyszerűen nem akarok tanulni.Nem mondom,hogy régebben juj,de imádtam,de most amit művelek...Az általánosban végig kitűnő voltam,felvettek egy tök jó suliba,amit ÉN AKARTAM,és most itt vagyok...Ez is teljesen kikészít.Hozzátenném,hogy állandóan csavarognék,nem barátnőkkel,hanem a tesóm barátnőjével,anyuval.A tesóméknak van egy gyerekük,akit imádok,és konkrétan egész nyáron vele voltam,és most baromi nehéz visszaállni. Mi a megoldás szerintetek?Persze tudom,hogy ez valamilyen szinten csak hiszti,mert

1.éjjel-nappal,ha kell,ha nem úgyse fogok tanulni,még akkor se ha nem leszek 5-ös

2.jó agyam van,2 óra alatt simán végzek

3.a kisbabát bármikor meglátogathatom,10 percre laknak tőlünk

és még sorolhatnám.De ez nem vigasztal,és ez a nem akarás meg úgy általában az egész teljesen felőröl!!Ha bemennék apukámhoz a munkahelyére (saját családi vállalkozás),és ott tanulnék az megoldás szerintetek,vagy mit gondoltok?Ja,és nagyon jó családi háttér,tesómékkal és anyuékkal is szuper a kapcsolat,jólét stb. minden megvan,csak én ne csinálnám ezt,mert már anyuékat is tönkreteszem ezzel,hogy minden reggel,meg délután kivagyok...

Meséljetek,hogy nektek,hogy volt,vagy bármi!

Előre is köszönöm,15/L


2013. szept. 10. 20:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Problémákat csinálsz magadnak. :)

2 órába nem halsz bele, gyorsan tudd le minden nap, és tiéd az egész délután, és az este is!


Ha én, mint "rossz gyerek" képes vagyok spiccesen, a tüdőmet kiköhögve tanulni, neked is menni fog, csak egy kis akaraterő kell.


Sok sikert! :)

2013. szept. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Később érsz...Én 14éves vagyok és csak megyekmegyekmegyek nézem a lányokat,csajozok iszok(néha) eddig nem volt ilyen...azt hogy hogy illeszkedj be nemtudom arra neked kell rájönnöd.:) De egy jótanács: mindig ADD MAGAD.
2013. szept. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bele fogsz jönni hamar. Az első hét nekem is nehéz volt, de utána már egyre könnyebb. Nem baj, ha nem leszel továbbra is kitűnő, de azért tanulj rendesen. Később kialakul majd, hogy mivel szeretnél foglalkozni felnőttként, és akkor még nagyobb lesz a motiváció a tanulásra :)
2013. szept. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Be fogsz illeszkedni, nem lesz semmi baj, a tanulásba is belejössz lassan.

Én most leszek tizedikes (csak hétfőn kezdek), és az első hetem, sőt heteim így teltek mint neked, de miután megszoktam az új környezetet és tanárokat, akkor már minden rendben volt, tudtam koncentrálni az anyagra is.

Sok sikert.:)

2013. szept. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez semmi az én első hetemhez képest anno...


Totál kezdőként kerültem be egy haladó nyelvcsoportba. Én voltam az egyetlen ilyen. Nem volt elég az, hogy akkor váltak a szüleim, hogy nagyon nehezen tudtam átállni a nyárról őszre, hogy nem bírtam a rossz időt, hogy az általános iskolás 0 tanulásomhoz képest minden a nyakamba zúdult, még a nyelvcsoport is hipergyors felzárkózásra kényszerített. Ráadásul akkoriban a szerelmi életem is bonyolultabb volt, mint valaha. Soha nem éreztem még ennyire fáradtnak magam. Csak sírtam, aludtam, és rászoktam a cigarettára is...

Aztán 1-2 hónap múlva minden megjavult, mára már én vagyok az egyik legjobb a nyelvből (német).. Jelenleg 11.-es vagyok, és német faktos. :) Ne add fel!

2013. szept. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!