Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem értik meg? Mit...

Miért nem értik meg? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Most kezdtük a gimit a barátnőimmel csak nem egy osztályban. Két barátnőm külön jár tőlem én pedig egy harmadik barátnőmmel vagyok egy osztályban, akit a másik kettő tulajdonképpen utál. Remélem, eddig érthető. A két barátnőm most haragszik rám, borzasztóan viselkednek velem. Úgymond elvárják, hogy mivel ők nem jönnek ki a harmadik lánnyal én se legyek vele jóban. Tulajdonképpen választás elé akarnak állítani. "Zsarolni" próbálnak olyasmikkel, hogy én sosem szerettem őket meg, hogy nekem csak az osztálytársam a fontos. Már többször is (szerintem érthetően és világosan) elmagyaráztam nekik. Nekem a barátnőm, osztálytársak vagyunk, így pláne jóban akarok lenni vele és barátok is vagyunk. Viszont én őket is barátnak tekintem és nem akarom megszakítani velük a kapcsolatot. Azt is elmondtam, hogy nekem most nagyon kellemetlen mert mindannyian számítanak, de nagy köztük a feszültség. Hallani sem akarnak egymásról. Sem a kettő sem a másik egy nem szívleli a többit. Tőlem meg elvárják, hogy jól álljak a helyzethez meg, hogy oldjam meg. Most én mit csináljak ebben a helyzetben?

2013. szept. 17. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Na ez az amire én soha nem voltam hajlandó. Ne mások vélemény a lapján barátkozz. Nekem elfogadták, hogy egymást utálhatják de én nem fogok egyik oldalra sem állni.
2013. szept. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Jó" barátnők lehetnek az ilyenek.

És,miért utálják a harmadikat?És a harmadik is utálja őket?

Szerintem mondd meg nekik hogy te attól még mindegyikőjüket szeretheted,attól,hogy ők utálják egymást.

Meg egyébként is milyen már hogy téged választás elé kényszerítenek.

2013. szept. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Gyerekek még :)
2013. szept. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Azzal barátkozom, aki megfelelő szabadságot hagy nekem ahhoz, hogy az legyek, aki. Aki ebben korlátoz, keressen olyat, aki ezt hagyja! Légy önmagad, barátkozz azzal, akit kedvelsz, és aki emiatt bánt, azt felejtsd el. Akkor is, ha ez mind a három lányt jelenti! Egy ideig lehetsz a középpontban és háríthatod a támadásokat, de így nem lehet élni és nem is érdemes. Mondd meg nekik, hogy azzal barátkozol, aki képes felnőtt módjára normálisan viselkedni és nem beleszólni abba, hogy neked kivel milyen viszonyod van, mert ehhez még egy barátnak sincs semmi köze!!!
2013. szept. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én már többször mondtam nekik, hogy nekem a barátom, nekik nem, ennyi. Nem kell szeretniük őt. Már a nyáron is ez volta helyzet. Én nem akarom a "harmadikat" rájuk tukmálni, ezt észben is tartottam. Mindig úgy igazítottam a programokat, hogy külön-külön nagyjából egyforma időt töltsek velük. Nekem ez nem volt baj mert minddel szívesen találkoztam és őket se zavarta. Most viszont már szinte az is fáj nekik, hogy ismerem a másikat. Nem értem őket miért zavarja. Ha nem szeretik egymást, akkor ne találkozzanak, velem találkozhatnak nélküle is. Én próbálom szóba se hozni éppen a "kirekesztettet".

A harag okát meg tulajdonképpen nem értem. Ez ilyen hiszti, komolyan nevetséges. A két lány utálja a harmadikat mert szerintük az nem foglalkozott velük és úgymond "elk..vásodott" valamint meggyőződésük, hogy utálja őket. A harmadiknak pedig szinte ugyanezek a gondjai a másik kettővel. Szerinte ők haragszanak rá meg szóba se állnak vele és ő inkább oda se megy hozzájuk. Mint az oviban kb. Én már mondtam nekik, hogy miért nem próbálják megbeszélni mert ez szinte egy vicc, de mindannyian makacsok. Úgyhogy arról, hogy jóba legyenek már rég letettem. Meg a másik két lány újabban azzal csesztet, hogy a "3." majd ott fog hagyni, talál helyettem mást meg, hogy majd én is "elk..vulok" mint ő meg még sorolhatnám. Meg sokszor próbálnak kioktatni a barátságunkról. Engem már nagyon idegesítenek. Néha kicsit olyan mintha féltékenyek lennének vagy nem is tudom. A harmadik meg kritizálja a másik kettőt. Ő nem próbál lebeszélni, tehát őt annyira nem zavarja a másik kettő csak nem szereti őket. Szóval van műsor rendesen. Azt is elmagyaráztam már, hogy én nem változtam meg "tőle", nem befolyásol engem, ugyanaz maradok. Mintha meg se hallanák...

2013. szept. 18. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!