Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normális ütemben halad a...

Normális ütemben halad a fejlődésben? Mert szerintem nem!

Figyelt kérdés

15 évesen nem tudja magát ellátni.Egy vajaskenyeret sem tud megkenni,ha az anyja nem szed neki ételt nem is eszik.Igénye sincs az önállóságra.Ha eszik valamit a tányérját még a mosogatóba sem tenné bele.Iskolából hazafelé és oda is bekísérik.Egyedül még a boltban sem tud vásárolni.De még felöltözni sem.Az anyja készíti ki a ruháit és fürdővizét.Az apja mondja,hogy üljön le,különben némán állna a szoba közepén.Akkor beszél ha kérdezik,akkor is igen/nem a válasz.Ha azt mondod a szekrényben van,akkor az ágyon keresí amit keres.A szájába kell mindent rakni.Áll a konyhában és bámul magaelé a falra.A lakhelyén nem igazán érintkezik vele egykorúkkal.Szerintem ki is közösítik.Folyton az apja húzza-vonja magával,de az meg már idős és nem egy fiatalos fazon.A hasonlóan öreg (némelyik igazi buta bolond) haverjához cipeli és azt mondja a gyerekektől semmit sem tanul.A gyerek még füvet sem tud vágni,mindent százszor kell neki megmutatni és akkor sem tudja.A pudingos poharát ott hagyja ahol éppen eszi.A szüleinek semmit sem segít.Neki nem magától értetődő,hogy nem az idős anyjának kell húzgálnia a bútorokat ő meg ne álljon és nézze ezt.Van egy boxzsákja a pincében,de meg sem tudja ütni,még el sem találja.Állandóan egy ezer éves filmet néz,azt is angolul,nem is ért belőle semmit.Tanul a suliban informatikát,de fogalma sincs a gépekről,pedig van neki.Évek óta tanul nyelvet,de kösznni sem tud németül.

Normális ez?


2013. máj. 31. 17:16
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy rendkívül buta kérdés. Szerinted normális? Természetesen nem... Elég valószínű, hogy valami betegsége van (az elméjével kapcsolatos, mint az autizmus stb.) kitudja...

Te kije vagy neki?


16L

2013. máj. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Jajj na ne a tizenéves okostojások írjanak már légyszi!Nincs szellemi baja a srácnak.Az autizmusnak meg vééletlenül sem ilyenek a főbb tunetei.
2013. máj. 31. 17:30
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, megszokta, hogy a szülei a segge alá tesznek mindent, és ezt a szülei fogják bánni később. Lehet téged idegesít, de szerintem semmi közöd hozzá.
2013. máj. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

NEm normális de erről szerintem nem csak ő tehet. Itt azzal kezdődik a probléma szerintem h nincs neki elmagyarázva és megtanítva ezek a dolgok. Vannak olyanok akiknek mindent a szájába kell rágni h megtanulja. És nem egyszer hanem százszor.

De az h vannak más képességeivel is bajok itt szerintem vmi speciális kezelésre szüksége lenne. Nem mondom h fogyatékos de vmi van ha ennyire nem mennek neki a dolgok. Kicsit többet kellene vele foglalkozni.

Am kid ő honnan tudod ezeket a dolgokat?

2013. máj. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

A srác a párom öccse.Engem nem idegesít a dolok,nem értem honnan veszed csak nem tudom eldönteni,hogy a szülők hibája vagy a gyerek ennyire "szándéktalan a világban".

Még egyszer hangsúlyoznám,hogy nincs fogyatéékja,sem szellemi,sem testi.

2013. máj. 31. 18:22
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
Kamasz. A kamaszok többsége szereti, ha kiszolgálják, ha nem szokja meg már kicsinek, hogy maga után pakoljon el, akkor "úgy" marad. Gondolom anyukája mindig mindent a feneke alá tol, akkor pedig a kamasz nem fog teperni, mert minek. Majd kinővi.
2013. máj. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Az még lemaradt,hogy most az anyja szabin volt és két napig egyedül járt haza és mindenki büszke volt rá.Nem is értem,hiszen 15 éves,nem pedig 5.Úgy beszélnek róla,hogy a kisfiú.Szerintem. az anyja nem bírja elviselni,hogy lassan ő is felnő,ezért szándékosan visszatartja a fejlődését.
2013. máj. 31. 18:26
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

6. vagyok.


Akkor miért csodálkozol? Ha úgy kezelnek valakit, mintha még gyerek lenne, úgy is viselkedik.


Kije vagy Te? Esetleg megjegyezhetnéd az anyának, hogy egy kicsit le kéne szakadnia a fiától, hogy önállósodjon.

2013. máj. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
De egy kamasznak is vannak igényei és ha az anyja nem mondja,hogy gyere fürödni,akkor ő nem fürdik.Anyu kiengedi a pancsivizet,beviszi a pizsijét,addig a gyerek áll a fürdőben,mint akit odaraktak,aztán leöltözik a gyerek,becsobban a kádba,anyu pedig kijön és várja,hogy betakagathassa.
2013. máj. 31. 18:31
 10/39 A kérdező kommentje:
Sajnálom mindkettőjüket,mert már sérültek,de a srácnak még most jön az élet java és így félő nem fog neki menni.A páromnak mondtam de nem érdekli én pedig nem szólhatok bele más nevelésébe. :/
2013. máj. 31. 18:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!