Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megbocsátanátok nekik? Ez...

Megbocsátanátok nekik? Ez normális dolog? Hogyan tudjak ezek után a szemükbe nézni és megbizni bennük?

Figyelt kérdés
14 éves voltam amikor a nevelő szüleimmel elköltöztünk egy új városba.Minden új volt a suli, a barátok a környezet.Mivel sportolok új edzőt kaptam aki nagyon kedves volt már a kezdetektől, hamar megbiztam benne mivel pszihológus is sok helyzetben segitett. Mindent tud rólam, bármi problémám volt vele beszéltem meg.Egy pár napja ültettek le a szüleim és mondták el, hogy ő valójában az édesanyám.16 éves volt amikor teherbe esett velem és örökbe adott.A szüleim elmondták, hogy mind végig tartották vele a kapcsolatot, de csak most merték nekem bevallani.Mit tennétek ebben a helyzetben? nem értem őket!!miért csinálják ezt velem? nagyon kivagyok nem akarok senkivel beszélni és nem akarok senkit látni...17/L
2013. szept. 28. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Mit kellene megbocsátani? Hogy szeretetben felneveltek, amire a szulo anyád X ok miatt nem volt képes? Hogy vettek a bátorságot es lehetőséget adtak ra, hogy megismerd azt, aki életet adott neked? Mit kellene csinálni? Megköszönni.
2013. szept. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy én nem akartam őt megismerni és főleg nem igy, hogy másnak adja ki magát.Miért nem tudta a szemembe mondani, hogy ki is ő?
2013. szept. 28. 10:25
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én jobban összetörtem volna, ha csak úgy, mint derült égből villámcsapás bejelenti nekem valaki, hogy ő bizony az anyukám.

Az egyenes út, az őszinteség nyílván becsülendőbb, mint a "hamis identitás", de ez a te érdekedben volt.

Van jogod azt mondani, hogy te nem szeretnéd, ha az életed része lenne.


De mielőtt elhamarkodott döntést hozol, próbáld meg higgadtan végiggondolni a dolgot.

16 évesen esett teherbe, és nyílván tisztában volt vele, hogy jobb helyen leszel másnál. Ki tudja, hol lennél most, ha ő nevel.

Azt mondtad sok mindenben segített, tehát a szándékai se rosszak.


Az egész rajtad áll. Elképzelni se tudom, milyen nehéz neked, és sok erőt kívánok neked ahhoz, hogy feldolgozd ezt a helyzetet.

2013. szept. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én csak nem tudom, hogy mit csináljak? ha elfogadom, hogy az életem része legyen ha jobban kötődnék idővel hozzá mert nagyon megkedveltem őt csak az fáj, hogy hazudtak nekem szóval ha jobban kedvelném mint a nevelő anyám megbántanám a nevelő szüleim nem?azt pedig nem akarom :(

2013. szept. 28. 11:13
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt más választása, örökbe adott. Nem elvetetett, eldobott, ráadásul a további sorsod is érdekelte, ha tartotta a kapcsolatot a nevelőszüleiddel. Próbáld őt/őket is megérteni, nem lehetett egyszerű dolga senkinek sem ebben a helyzetben. Szerintem próbáljatok meg egymással őszintén beszélgetni. Kisgyermek korban talán még fel sem fogtad volna, később meg gondolom keresték a megfelelő alkalmat, csak nem volt. Örülj, hogy szeretetben nevelkedhettél.
2013. szept. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Én nem tudnám megbocsátani, ha a nevelőszüleim eltitkolnák elöttem a dolgot, és az igazi szülőimként adnák ki magukat 17(!!!) évig. Nagyon hálás lennék nekik amiért szerettek és felneveltek, de biztos megutálnám őket amiért hazudtak nekem egész életemben. Ez olyan dolog amit szerintem nem szabad eltitkolni a gyerek elől, az első pillanattól el kellene mondani, hogy nem ők az igazi szülei.
2013. szept. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Na várj, a történet egy ponton nagyon nem tiszta. Mielőtt megismerted a vérszerinti édesanyád, tudtad, hogy nevelőszülőkkel élsz? Vagy abban a hitben tartottak, hogy ők az igazi szüleid?
2013. szept. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tudtam, hogy ők a nevelőszüleim :D ezt sosem titkolták előttem...
2013. szept. 29. 10:20
 9/10 anonim ***** válasza:
Na hát akkor végül is nincs ok a felháborodásra - sem neked, sem bármelyik érintett személynek. Mondjuk azt azért furcsának tartom, hogy három év után sikerült a szüleidnek kinyögni az igazat. Természetes, hogy sokkolt a dolog, és igen, ahogy írták előttem is, dönthetsz úgy, hogy nem akarsz az új iskolában maradni (bár azért érettségiig még megérné maradnod), viszont a vérszerinti anyukádnak se voltak rossz szándékai. Segített mindenben, barátságos volt, anno meg azért adott örökbe, mert érdekelte a sorsod. (Nyilvánvalóan 16 évesen SENKI nem tud megfelelően felnevelni egy gyereket, hiszen ennyi idősen még ő sem tudja, mi-merre-meddig-hogyan, a gyereknevelésnek meg stabil világképpel kell nekiállni.)
2013. szept. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%

Jaaaaa, hogy tudtad, hogy ők a nevelőszüleid!! Basszus így azért mingyárt más, ezt igazán tisztázhattad volna velünk egyébként.:) Így se voltak teljesen őszinték, és biztos kicsit haragudnék rájuk, de ezt azért meg lehet bocsátani.

6-os válaszoló vagyok, felejtsd el amit abban a kommentben irtam.:D

2013. szept. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!