Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mik lehetnek a következményei...

Mik lehetnek a következményei annak ha egy kamasz minden nap csak 5 órát alszik?

Figyelt kérdés
2013. okt. 2. 23:10
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
álmatlanság, suli és egyéb elfoglaltságok (én mindennap legkorábban hatra érek haza... valamikor fél kilencre) és utána ugye elkezdem csinálgatni másnapra adolgaimat meg még szeretnék olvasni, beszélgetni a messzebb élő barátaimmal stb.
2013. okt. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Rövid távon fáradtság, a koncentrálóképesség romlása, a tanulmányi eredmény romlása (nehezebben, hosszabb ideig tanulsz, kevesebbet jegyzel meg, és amit tudsz, azt sem tudod elmondani), esetleg türelmetlenség másokkal szemben, idegesség, dühkitörés, vagy levertség.

Hosszú távon elhízás, az immunrendszer általános gyengülése, fogékonyság betegségekre, illetve minden olyan betegség kialakulása, mint a felnőtteknél (egyes források szerint a rák kockázata is nő). Kimerültség, depresszió.

Esetleg írd be a gugliba, hogy kevés alvás vagy alváshiány, biztos találsz egy csomó mindent.

2013. okt. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
1. válaszoló vagyok:D hú.. elfelejtettem befejeznia válaszmat... szóval én ezek miatt nem alszok sokat..és következményei eddig nálam: fogyás, néha elég depressziós tudok lennia másik pillanatban meg kicsattanok az örömtől... de amúgy nincs semmi más, szeretem a pörgést
2013. okt. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom, én csak akkor vagyok kipihenve ha öt órát alszok. Ha többet, akkor halok meg egész nap. Tanulmányi átlagom 4es fölött van, nem mondanám magam rossz tanulónak.:D

Viszont az alvásos cuccot mindenki maga érzi. Vannak olyanok, akik igénylik a minden napi 8-9 óra alvást, vannak akik nem (pl. én).

2013. okt. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
depresszió..nem viccelek, tapasztalatból mondom..
2013. okt. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!