Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Féltékeny a legjobb barátnőm?...

Féltékeny a legjobb barátnőm? Hogy nevezhetett prostinak?

Figyelt kérdés

Még tavaly télen megismertem 3 egyetemista lányt.Budapesten jártak egyetemre,én pedig egy Pesthez közeli kisvárosban éltem.Nagyon jóban lettünk,de a szüleim nem kedveltél őket,szerintük túl "nagyvilágiak".

A legjobb barátnőm se bírta őket,mert azt hiszi,hogy miattuk változtam meg.Ez nem igaz,egyszerűen csak elegem volt a régi,szürke életemből és hogy mindenben egyet kellett értenem a szüleimmel,ha ellentmondtam nekik,ment "az ő házukban élek,az van,amit ők mondanak" szöveg.Időközben lett egy barátom is (a barátnőim mutattak be neki),ez sem tetszett nekik.

Nemrég szüleimmel nagyon összevesztünk,fogtam a személyes dolgaimat és elköltöztem a barátnőimhez Pestre (nem az én ötletem volt),mert az egyikük kiment külföldre és beköltöztem a szobájába.

A gimiből nem akartam eljönni,mert idén érettségizem,ezért naponta bejárok a suliba.A barátomtól a szülinapomra kaptam egy új autót és azt használom.Próbálom kerülni a beszólásokat miatta,de látszik,hogy nem volt olcsó és ma még a "legjobb barátnőm" is beszólt.

Próbáltam vele beszélni,erről az új helyzetről,de meg sem hallgatott,annyit mondott,hogy neki nincs szüksége egy olyan barátnőre,akinek a külsőség lett a mindene és a luxusért mindent megtesz és szinte sose beszélek vele vagy érek rá,biztos az új társaságomnak köszönhetően.Ez reggel volt,napközben elmentem mellette és egy ismerősünk mellett és csak annyit hallottam,hogy "kitartott k..." és elkezdtek nevetni.

Tényleg sokat változtam,de szerintem ettől nem lettem kevesebb vagy bármi.


Már semmi értelme próbálkoznom,hátha jóban leszünk újra?



2013. okt. 7. 16:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem tudok tanácsot adni, vagy talán csak annyit, hogy azért én elgondolkoznék azon, hogy a "régi" életemből senki sem ért velem egyet...

Lehet, hogy tényleg megváltoztál, ami nem feltétlenül baj, de nem is feltétlenül jó. Gondold végig.

Amúgy, hogy tudtál otthonról elköltözni? Betöltötted már a 18-at?

2013. okt. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen,már 18 vagyok.
2013. okt. 7. 16:16
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha szerinted ez a viselkedés normális, csak "mindenki más" gondolja azt, hogy nem, akkor azért gyakorolnék önkritikát és végiggondolnám, hogy mindenki rosszat akar nekem, azért mondja ezt? Szülők, barátok? Vagy azért, mert én nézem ferde szemüvegen át a világot?


17-18 évesen gimi utolsó évében Bp-re költöztél, otthagytad a szüleid, a régi városod (mi az, hogy nem a te ötleted volt, miért elloptak?), aztán drága ajándékot fogadsz el a barátodtól, ami ennyi idősen pláne, de későbbi életkorban is úgy gondolom, minimum az önérzetet kellene sértenie, stb.


Szerintem nem a való világban élsz, de kell még pár év, mire felébredsz. Azt gondolom el vagy varázsolva az "új" életedtől, és nem látod meg a nyilvánvalót: mindenkit eltaszítottál, aki 18 évig az életed része volt, és mindezt miért? Hogy "felnőttes" életet élhess egy albérletben néhány egyetemista lánnyal, és furikázhass a ki tudja, miért kapott autódon, stb.


Mindennek ára van, csak nem mindig azonnal kell fizetni érte. Te most ezért az albérletért és a kocsiért emberi kapcsolatokat áldoztál fel. A kérdést, hogy megérte-e, neked kell tudnod.

2013. okt. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
* csak még egy megjegyzés: szerintem nem féltékeny, hanem sajnál. Nem ugyanaz! Sokat változtál, az biztos. Hogy kevesebb lettél-e? Nem ismertelek előtte és most sem ismerlek, ítélkezni nem akarok 20 sorból, de nagyon úgy néz ki, hogy igen, kevesebb, lelki értékek tekintetében mindenképp, ha a régi kapcsolataidra nem szántál időt, hogy ápold és most meg vagy lepődve, hogy nem érdekled őt. A szüleid mit szólnak a mostani "menő" életstílusodhoz?
2013. okt. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A szüleimmel sosem volt jó a kapcsolatom,szigorúak voltak és folyton azt hallgattam,hogy amíg az ő házukban élek,az van,amit ők mondanak.Sosem bíztam bennük,semmit nem mondtam el nekik.

Nem az én ötletem volt eredetileg a költözés,csak egyszer annyit mondtam,hogy úgy laknék velük.Rákattantak a témára és a szülinapomra kaptam tőlük kulcsot és berendeztették nekem az egyik hálószobát.

Akkor úgy éreztem,hogyha bejelentem a szüleimnek,hogy költözöm,nem lesz jobb a kapcsolatunk,sőt...Próbálkoztam még velük,de rájöttem,hogy semmi értelme és azóta itt élek.

A "legjobb barátnőmet" nem akartam eltaszítani,csak ha én ráértem,ő lerázott.De ha meg ő keresett és nekem nem volt jó,akkor megsértődött,hogy sosincs rá időm.

2013. okt. 7. 16:38
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Kinek a pénzéből élsz? Ki fizeti a lakásod,ételed, sulis cuccaid? Mert ha a barátod és fenntart neked egy szobát valahol akkor bizony van valami alapja annak h kitartott vagy.....
2013. okt. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A szüleit senki nem válogathatja meg, ez tény. Ettől függetlenül nem biztos, hogy rosszat akartak neked, csak fogalmuk sem volt, hogy mit kezdjenek egy tinilánnyal. Kár, hogy félresiklott a kapcsolatotok. A barátnőddel az őszinteség az egyetlen, ami egy ideig működött volna, most már nem hiszem,h ogy ezen lehet javítani. Nem tart követendő példának és ha megnézed az életed az ő szemszögéből, csak azt látja, hogy független, fiatal nők közé költöztél, otthagytad a szüleid, a várost, és egy pasi udvarol neked, aki drága ajándékot ad, mégis mire gondolhatna? Neki ez nem fér bele az értékrendjébe, talán ő jobban tiszteli ennél a szüleit, vagy számára érthetetlen, hogyan fogadhat el valaki egy autót ajándékba. Más az értékrendje. Szerintem már nem fogad be, mint barátot. A döntéseidért pedig vállalnod kell a következményeket, új baráti kört kell kialakítanod, vagy változtatnod kell az életeden. Te tudod, mit szeretnél.
2013. okt. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

A barátom ad pénzt mindenre (áll úgy anyagilag,hogy ez ne jelentsen neki gondot),de ettől függetlenül nem tartom magam sem kitartottnak,sem prostinak.

Egyszerűen csak van pénze a páromnak és támogat.

2013. okt. 7. 16:57
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves is ez a szóban forgó pasi?
2013. okt. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
31
2013. okt. 7. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!