Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Féltékeny a legjobb barátnőm?...

Féltékeny a legjobb barátnőm? Hogy nevezhetett prostinak?

Figyelt kérdés

Még tavaly télen megismertem 3 egyetemista lányt.Budapesten jártak egyetemre,én pedig egy Pesthez közeli kisvárosban éltem.Nagyon jóban lettünk,de a szüleim nem kedveltél őket,szerintük túl "nagyvilágiak".

A legjobb barátnőm se bírta őket,mert azt hiszi,hogy miattuk változtam meg.Ez nem igaz,egyszerűen csak elegem volt a régi,szürke életemből és hogy mindenben egyet kellett értenem a szüleimmel,ha ellentmondtam nekik,ment "az ő házukban élek,az van,amit ők mondanak" szöveg.Időközben lett egy barátom is (a barátnőim mutattak be neki),ez sem tetszett nekik.

Nemrég szüleimmel nagyon összevesztünk,fogtam a személyes dolgaimat és elköltöztem a barátnőimhez Pestre (nem az én ötletem volt),mert az egyikük kiment külföldre és beköltöztem a szobájába.

A gimiből nem akartam eljönni,mert idén érettségizem,ezért naponta bejárok a suliba.A barátomtól a szülinapomra kaptam egy új autót és azt használom.Próbálom kerülni a beszólásokat miatta,de látszik,hogy nem volt olcsó és ma még a "legjobb barátnőm" is beszólt.

Próbáltam vele beszélni,erről az új helyzetről,de meg sem hallgatott,annyit mondott,hogy neki nincs szüksége egy olyan barátnőre,akinek a külsőség lett a mindene és a luxusért mindent megtesz és szinte sose beszélek vele vagy érek rá,biztos az új társaságomnak köszönhetően.Ez reggel volt,napközben elmentem mellette és egy ismerősünk mellett és csak annyit hallottam,hogy "kitartott k..." és elkezdtek nevetni.

Tényleg sokat változtam,de szerintem ettől nem lettem kevesebb vagy bármi.


Már semmi értelme próbálkoznom,hátha jóban leszünk újra?



2013. okt. 7. 16:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Pedig kitartott vagy, mert a pasid fenntart neked egy helyet ahova mehet ha olyanja van.... Majd akkor leszel felnőtt ha el tudod tartani magad. Megértem a szüleidet, hogy nem tetszik nekik, hogy arra építed az életed, hogy valaki més eltartson. Gondolom a terv h 1-2 éven belül szülsz aztán se egyetem se semmi.Arra azért gondolj, hogy mi lesz ha szakítotok, tegyél félre pénzt, kelleni fog.
2013. okt. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen szinte mindenki "kitartott" csak téged nem a szüleid tartanak el hanem a barátod


Szerintem próbáld vele kettesben megbeszélni a dolgokat őszintén ,higgadtan. Kérdezd meg mit és miért gondol rólad majd mond el te , hogy látod a helyzetet.


Nem lenne érdemes megszüntetni a barátságotokat még is csak több évig legjobb barátok voltatok

2013. okt. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
76%

Én nem tudom megérteni, hogy az emberek miért ragaszkodnak olyan kapcsolatokhoz, amelyek rég megromlottak. Itt az összes válaszoló azt írja, hogy nem szabad a többéves barátságokat felrúgni a változásért, de jó lenne, ha belátnák, hogy csak úgy halad az élet, ha kipróbálunk új dolgokat is.


Neked, Kérdező, új életed lett azzal, hogy lecserélted a társaságod. Ha volt erre igényed, akkor az mindenképpen azt jelzi, hogy régen nem volt meg mindened, amire vágytál. Az pedig, hogy a régi barátaid hogy viseltetnek irántad most, csak segít neked, megmutatja, hogy bizony nem állnának melletted jóban-rosszban. Talán majd lesz nekik is saját életük, és akkor nem lesz idejük veled foglalkozni. (A problémád egyébként nem újkeletű, mindenki ismeri azt a szólást, hogy "söprögessen mindenki a saját háza táján!"...)


Mindenesetre ne bízd el magad nagyon, keress munkát minél hamarabb, mert innentől fogva senki sem köteles eltartani.

2013. okt. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Nem azért támogat a párom,hogy "tudjon hova jönni,ha olyanja van".

Van félre tett pénzem és nem tervezek egyenlőre gyereket sem,probléma sincs a kapcsolatunkban és jövőre egyetemre megyek.

Rájöttem,hogy semmi értelme dolgoznom ezen a "barátságon",mert ha a legjobb barátnőm lett volna,nem beszélne ki másokkal és nem viselkedne így...

Érettségivel is alig találnék munkát,anélkül végképp nem.Most időm sem lenne rá,eléggé megváltozott az életem és nem kell dolgoznom.Majd az egyetem után.

2013. okt. 8. 20:45
 15/17 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint, egy igazi legjobb barátnő, ha baja van a másikkal, nem a háta mögött k***ázza le hanem leül vele és őszintén megbeszéli. Te megbántottad őt valamivel?
2013. okt. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Tudtommal nem,csak mostanában kevesebb időm volt arra,hogy találkozzunk.
2013. okt. 8. 21:24
 17/17 anonim ***** válasza:
És azóta sikerült beszélnetek?
2013. okt. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!