Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti hany evesen mondtatok/monda...

Ti hany evesen mondtatok/mondanatok el gyerekeiteknek a szexet, menstruaciot nem annyira reszletesen?

Figyelt kérdés
Gyerekem mar kezd serdulni,es en csak akkor tudtam meg,amikor megjott az elso menstruaciom!

#szex #gyerek #kamasz #titok #pubertas kor
2013. okt. 13. 16:53
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Es bocs az ekezetekert!
2013. okt. 13. 17:01
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 10 éves korban el lehet kezdeni

Bár én már hétévesen szinte mindent tudtam, de olyan korban még korai.

2013. okt. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Folyamatosan érdemes, nem tizenX évesen rázúdítani az egészet. Én 6 évesen kezdtem sejteni a dolgokat, anyám 14 évesen tartott kiselőadást otthon, hát mondanom sem kell, hogy tök fölöslegesen, addigra már mindent tudtam, csak sajnos nem hiteles forrásokból. Én biztosan nem fogom sokáig halogatni, inkább korának megfelelően, de már beszéljünk róla relative korán, akár 6-8 évesen is, mint hogy elkéssek.
2013. okt. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a fiamnak sosem "hazudnék" a szexről, nem látom értelmét. Mindig a saját szintjén elmondom a dolgokat ha kérdezi. Amíg kicsi addig elég a csókolózást mondani, amikor már nagyobb 5-6 éves akkor más lehet mondani, hogy fiúknak fütyijük lányoknak puncijuk van, a házasok összebújnak abból lesz baba stb. Nekünk van egy nagyon jó könyvünk, még gyermekkoromból maradt, de szerintem könyves boltban most is lehet ilyesmi könyveket kapni, életkornak megfelelően. Szerintem 6-8 évesen már nyugodtan elmondható a teljes igazság (szexel, spermával együtt) És ugyan ennyi idősen mehet a lányoknak a mensi, de legkésőbb 8 évesen szerintem érdemes erről beszélni. Én tudom, hogy sosem figyeltem anyámra mikor ilyeneket mondott, és mire már ő mondta mi az osztályban már régen felvilágosítottuk egymást. De attól, hogy nem figyel rád még a félfülét hegyezi hidd el.

Linkelek neked pár könyvet amik erről szólnak:

[link] (ez maradt gyerekkoromból, nagyon jó részletes de még is meseszerű, nagyon ajánlom ha betudod szerezni)

[link]

[link]

[link] (ez is nagyon jó, de ez csak lányoknak való)

2013. okt. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2013. okt. 13. 18:06
 6/13 A kérdező kommentje:
A Peti Ida es Picur nekem is megvan!
2013. okt. 13. 18:08
 7/13 anonim ***** válasza:
58%

Az enyémet nem kellett felvilágosítani.

Amikor elkezdtem felvilágosítani,akkor azt mondta nekem: Anya,hagyjad már, mindent tudok.

Ezek nem olyan gyerekek,akik a mi időnkben voltak már:)

2013. okt. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is el lehet kezdeni 6-7-8 évesen, attól függ, miket kérdez. Legalább is velem így volt. Nem értettem kisebb koromban, a Libresse reklámokban miért közelít a kamerás a nő fenekére? És mi az a hosszú zsinóros valami, ami a mi fürdőszobánkban van és anya használja? (tampon)

És akkor anyukám leültetett, és az én nyelvemen elmagyarázta a menstruációt, és hogy hogy lesz a baba. Utána a következő hetekben csomó kérdésem volt, mindenre válaszolt. Tőle tudtam meg, és ez nagyon fontos, és a mai napig bizalommal fordulok hozzá. Nagyon remélem, hogy az én gyerekem is tőlem fogja megtudni ezeket a dolgokat, bár én még ráérek, mert csak 11 hetes :)

2013. okt. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%
A menstruációról ne akkor beszélj, ha már megjön neki, mert nem fogja tudni, hogy miért jön vér a puncijából. Ha már látod rajta, hogy megjelentek a másodlagos nemi jellegek, akkor mindenképpen beszélj vele, hogy ne érje váratlanul a menstruáció. Ha pedig kérdez, akkor mindig őszintén válaszolj neki arra, amire éppen kíváncsi!
2013. okt. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Óvodában, amikor már hallhat ilyen dolgokról.

őszintén, az ő nyelvén, de nem ostobán.

Talán a szexet előbb mondanám el, talán a menstruáció egy ilyen kicsire még ráijeszt, azt inkább olyan 8-9 évesen.

2013. okt. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!