Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem akarják megérteni,...

Miért nem akarják megérteni, miért akarok pszichológus lenni? 15/L

Figyelt kérdés
Pszichológus szeretnék lenni, mert érdekel az emberi lélek, és imádok másokon segíteni. A szüleim viszont folyton csak azt hajtogatják, hogy ez így nagyon stresszes munka, és hogy ha már pszichológus szeretnék lenni, akkor inkább úgy, hogy pl nagy cégeknék állásinterjú előtt elemezzem az állásra jelentkezők személyiségét, de én nem ezt szeretném csinálni. Miért mondják mindig ezt, miért akarnak lebeszélni?

2013. okt. 16. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom.


De én örülnék, ha a gyerekem pszichológus szeretne lenni.

2013. okt. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele. Kezdj el ebbe az irányba tanulni, aztán hogy az egyetemen milyen irányba szakosodsz, az majd akkor elválik.
2013. okt. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Nézd, 15 éves vagy, és egyelőre még nem sok ocsmánysággal szembesültél eddigi életed során. Segíteni szeretnél, az rendben is van, de ahhoz, hogy ne csupán pszichológus legyél, hanem jó pszichológus, a helyzeteket meg kell élni ám, mert könyvből csak tudományt lehet szerezni, de tapasztalatot nemigen. És ameddig érzelmileg érinteni tud a másik ember nyomora addig segíteni sem nagyon tudsz, hanem belenyomorodsz magad is. Alázat. Szolgálat. Feltétel nélküli, viszonzást nem váró szeretet. Ezek legyenek, egyébként marad a jellemábrázolás a nagyvállalatoknál. Fizetésért.
2013. okt. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondd nekik, hogy "persze, persze". Mire a diploma a kezedben lesz, felnőtt nő leszel. Azt tehetsz vele, amit akarsz. Most szerintem úgy képzeled, hogy rendes emberek kicsit/nagyon sérült lelkét ápolgatod egy karokszékben ülve. Csak ez a szakma sem olyan, mint a filmekben. De ez a jövő titka, nem akarlak lebeszélni, tedd, amit gondolsz, érzel és meglátod, neked találták-e ki, vagy sem!
2013. okt. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem is le akarnak beszélni.

De meg van a magam története, hogy miért szeretnék pszichológus lenni.

Ha ezt akarod csinálni, akkor tarts ki mellette.

2013. okt. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Hiába pontozzátok le a 3-as válaszadót, igaza van.
2013. okt. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Miért, milyen árnyoldalai vannak ennek? Szeretnék jól dönteni, és kíváncsi vagyok a véleményetekre. :)
2013. okt. 16. 21:48
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

Mert ez az egész nem csak arról szól, hogy nyitsz egy frankó kis rendelőt, kényelmes fotelekkel és hallgatod a páciensek panaszait. Kezdve ott, hogy a pszichológia népszerű szak, 420 fölötti pontszámokkal. A 3 éves alapképzés után csak viselkedéselemző vagy, tehát muszáj továbbmenned MA-ra, plusz mellette rengeteg továbbképzésen kell részt venned. Sajnos úgy, hogy nincsenek kapcsolataid, szülő - nagyszülő vagy barát a szakmában, nehéz egyedül elindulni. Nemigen keresnek gyakornokokat, vagy ha igen, nevetséges fizetésért és maximum kórházakba.

Mellesleg szerintem olyan emberek vannak pszichon, akiknek maguknak el kellene egy terápia...

2013. okt. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
(Egyébként Amerikába kimenne, akkor élhetne ilyen foteles életet, ott az embereknek piti semmiségei vannak mondhatni, azért járnak el ilyen helyekre, mert a nagy zsúfoltság, és feszültség mellett muszáj valamivel helyrehozni magukat. Bár tény, hogy ott azért messze lennél az igazi segítségtől.)
2013. okt. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!