Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Súlyos kismama depresszióra a...

Súlyos kismama depresszióra a pszichológus csak gyógyszert ír ki? Vagy elbeszélget is, nem akarok gyógyszereken élni.

Figyelt kérdés
2009. dec. 1. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
40%

Mi a baj itt kiírhatod magadból!!!

Szerintem beszélgetéssel kezd.

2009. dec. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Szia, a pszichológus semmire nem ír gyógyszert, ugyanis nem orvos. Az a pszichiáter, de nála is van ven beszélgetés.
2009. dec. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A pszichológus nem ír gyógyszert,csak a pszichiáter.Utóbbi is beszélget,de olyan orvososan.Előbbi inkább olyan érdeklődve vájkál az életedben.Én már mindkettőnél voltam.
2009. dec. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Mennyi ideje tart a depressziód?

Nekem szülés után két hétig tartott.

Magától elmúlt, család a segítség.

2009. dec. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Trendo válasza:
A pszichológus nem ír(hat) fel gyógyszert. Az első beszélgetés alkalmával sok-sok kérdést tesz fel, hogy feltérképezze a problémádat. Aztán megmondja, hogy mennyire látja súlyosnak a dolgot és kb. hány közös konzultáció, beszélgetés alatt tudjátok feldolgozni azt. Általában igen türelmesen, néhány rávezető, kisegítő kérdéssel és türelmes meghallgatással igyekszik rádhangolódni és megtalálni a baj gyökerét. Vannak egyes problémákra kifejezetten szakosodott pszichológusok, akik sok hasonló esettel találkoztak már. Igyekezz ilyenhez eljutni. Nem szégyen az első beszélgetésen rákérdezni erre. A legtöbbjük készségesen ajánl magánál tapasztaltabb kollegát, ha úgy látja, az ő ismereteit meghaladó segítségre van szükséged. A kulcskérdés: csak ahhoz járj el, akiben meg tudsz bízni! Hinned kell abban, hogy az illető tud segíteni rajtad.
2012. máj. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!