Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ez csak szerintem furcsa?

Ez csak szerintem furcsa?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre hogy a 12-13 éves gyerekek még csúnyábban beszélnek mint a 19-20 évesek.Szinte az összes mondatukba benne van az hogy (előre is elnézést hogy csúnyát fogok írni) b***meg,k***a és hasonló szavak.

Ne értsétek félre én is annyi vagyok de én nem így beszélek.

12/l



2013. okt. 19. 11:45
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
19-20 évesen már nem annyira gyerek az ember. Elkezd helyreállni egy egyensúly, elvárásai lesznek önmagával és a világgal szemben is. Tiniként a lázadás a fontos. Van, aki ezt menőnek tartja, felnőttesnek ennyi idősen, meg megindul a lázadás is, és ha a többiek ezen fennakadnak, esetleg felnőttek, az még jobb, még nagyobb elégedettséget ad nekik. Ezért mondják jóóó hangosan! Én sosem voltam káromkodós, unintelligensnek tartom azt, akinek nincs megfelelő szókincse kifejezni magát. Talán te is ilyen személyiség vagy, ők nem. Kell a feltűnés, kell az izgalom, hogy olyat mondok, teszek, amit nem lenne szabad, stb. Csak figyeld őket megfelelő távolságból és gondolj majd vissza erre mondjuk 3-4 év múlva, amikor a szókincsükön túllépve jönnek a tettek is. Döbbentes lesz a zuhanás! Vigyázz magadra!
2013. okt. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt vettem észre, és sajnos egyre többet látom, hogy teljesen átlagos, normális gyerekek beszélnek úgy, hogy minden mondat végén ott a b... meg g....i.

Abban reménykedek, hogy kinövik.. legalábbis a legtöbbje.

2013. okt. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
15 éves vagyok (lány), nem beszélek annyira szépen, de az nekem is feltűnt, hogy nagyon sok 3!.-4.-5.-es fiú (és sajnos lány is) csúnyábban beszél, mint én. :o Én még 7.-ben is féltem csúnyán beszélni :D najó lehet, hogy ez csak én vagyok, mert nincs túl nagy korkülönbség köztem (9.) meg egy 4.-es között, de akkor is durva! :c
2013. okt. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan rég éppen biciklivel mentem az utcán és elmentem 3 játszó fiú mellett(kb 8-10 évesek lehettek), hát olyan szavakat hallottam, hogy azt hittem visszafordulok és kimosom egy szappannal a szájukat.:D Én 16 évesen kerülöm a csúnya szavakat, mondjuk nem állítom, hogy olykor-olykor sem káromkodok de azért na. Emlékszek, hogy anno rá is szóltam anyukámra ha elengedett 1-1 lightosabb csúnya szót, vagy egy kis kosárba bele kellett tennie 10 Ft-ot bünti képp. Sok velem egykorú is csúnyán beszél de azért egy 12-13 évestől ez még rosszabb...gondolom ez a nevelésen is múlik, meg hogy mit hall otthon a gyerek.

16/L

2013. okt. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ugye? De ez nagyon durva!
2013. okt. 19. 14:09
 6/10 anonim ***** válasza:

Jaj, de aranyos vagy.:)

Különben ez jellemző, 16 éves vagyok de hatodik körül mi sem beszéltünk mindig szépen. Nem minden mondatunk végén volt, persze, meg annyira komolyakra ne gondolj. Idővel leszoktunk róla, most már alig-alig. Néha becsúszik, indulatból, vagy bizonyos lányokat nem mondom, hogy nem illetünk szép kifejezésekkel, de ők azért okot is adnak rá. Ahogy az emberek érnek, értékesebbé válik a normális kifejezésmód, és csak az intelligenciahiányos személyek sajátja lesz, de őket el lehet kerülni:)

2013. okt. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Teenagerek vagytok és ez a lázadás korszaka. Ami különbözőképpen manifesztálódik. Sajnos egyre lazább szülői szigor és a média züllöttsége miatt egyre több a káromkodó fiatal. Mert hát ezt látják főleg az amerikai filmekben. A többségük idővel kinövi. Majd ha megkomolyodnak, és megpróbálnak megfelelni a társadalmi elvárásoknak. Szerencsére nálunk még nem annyira züllött a társadalom mint Amerikában.
2013. okt. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Háát köszi!:)
2013. okt. 20. 16:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát a mi sulinkban egy b*sszusért behívnak az igazgatóhoz:DD (de azért majdnem hogy elit suli...) tényleg nem normális, hogy 12 évesek így beszélnek, de én már hallottam 2-osakat is.
2013. okt. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én káromkodó ember vagyok :) Hát igen, egy magamfajta lusta, szorongó, ideges pcsa nem fogja nagyon mással levezetni a feszültségét. Persze kicsit előtt és suliban mellőzöm a káromkodást de baráti társaságban nem fogom vissza magam. Hát ez van :) A környezetemben nem zavar senkit.
2013. okt. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!