Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak szerintem furcsa hogy...

Csak szerintem furcsa hogy egy 4 eves mindenhova a kedvenc takarojaval megy ugy hogy a szajaba tomi?

Figyelt kérdés
Sogornom gyereke 4 eves es nem tud elmenn ugy sehova hogy ne lenne vele egy takaro ami baba kora ota vele van. rongyos is budos es koszos is, de mindeg mellette van, ha eppen feldult vagy almos vagy kenyelemre vagyik, beletomi szajaba es azzal maszkal,ul,fekszik stb... az autoban is csak ugy utazik hogy a szajaba van tomve a takaro. Kerdeztem tole hogy miert van ez de felhaborodott es mondta hogy miert ne a 6 eves gyerekenek is van ez a bizonyos takaroja es macija is amit az iskolaig is elvisz. Hozza kell tennem hogy a harmadik gyereke 3 eves lesz de meg mindig nem erteni mit mond es a sajat nevet sem tudja kimondani. A cumi mindig a szajaban van es azzal beszel... (igaz o nem fugg takarotol vagy macitol...) En furcsanak talalom ezt bar sosem mondanam neki hogy en ugy gondolom ez fura... Nekem is van egy masfel eves kislanyom aki gyonyoruen formalja a szavakat, 3-4 szavas mondatokat es szepen osszerak a maga modjan, de meg lehet erteni... Nem fuggott sooha semmifele targytol, cumitol... Szoval miert van ez hogy a sogornom gyerekei ennyire fuggok dolgoktol? Csak en gondolom azt ogy e nem normalis? vagy vannak olyan gyerekek akinek ez mindenfele keppen kell?
2012. jún. 18. 09:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Nekem egy macim volt (6 évesen kaptam, előtte nem emlékszem, hogy lett volna bármi, amit így szerettem volna), amit mindig magammal vittem, nem tudtam nélküle elaludni, és 14 évesen, 8-ban döntöttem úgy, hogy most már ciki macival aludni (iskolába nem hurcolásztam magammal csak óvodába az alváshoz), és leszoktam róla. A teljes leszokás nem sikerült, mert vagy a kispárnát, vagy ha az nincs, akkor a takaró csücskét hajtogatom úgy a fejem alá, mint régen a macimat. Ez nálam egyáltalán nem tudatos, de így alszom a legjobban. Az, hogy 3 évesen cumizik egy dolog, és megint más, ha nem érted, mit beszél, vagy a cumitól nem lehet érteni, hogy mit beszél... Sok múlik az anyukáján, hogy mit vár el a gyerektől, vagy hogy viszonyul hozzá. Mert pl. egy kedves barátnőm elkövette azt a hibát, hogy sose kérte a gyerektől, hogy ismételjen meg valamit, amikor nem értette, mit akar hanem csak annyit mondott: "mutass rá, mit szeretnél!" És amikor 3 éves volt még hangokat utánzott, két szavas mondatokat mondott, és rengeteg szó volt gyereknyelvi, amit csak az anyja értett, más nem. Aztán oviban szépen felzárkózott, most 6 éves, nagyon szépen beszél. Az, hogy így kötődik egy tárgyhoz szerintem nem olyan nagy baj, az hogy a szájába is kell tömnie ahhoz, hogy megnyugtassa, már nekem is furcsa... Valószínűleg ő is sokáig cumizott, most már nem kap cumit és ezzel pótolja. 24N
2012. jún. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Csak szerinted furcsa igen, nagyon-nagyon sok gyereknek van egy olyan tárgya, amihez kiemelten ragaszkodik. Pl. nem lehet kimosni, mindenhová magával viszi. Ez biztonságot ad nekik. Nekem egy macim volt, amit nem engedtem soha kimosni, még kamaszkoromban sem lehetett a mosógépbe dobni. Gyerekként magammal cipeltem mindenhová. Lányomnak szintén egy macija van, nála nem ilyen "súlyos", de az oviba mindig magával viszi és el nem engedi.
2012. jún. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Kissé az az érzésem, hogy a sógornőddel nem vagy jóban. Tévedek?
2012. jún. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Furcsán gondolod, miért lenne ez baj? A legtöbb gyereknek van valamilyen kedvenc tárgya, amihez ragaszkodik és megnyugtatja. Persze én is ismerek olyat, akinek semmire nincs szüksége.

Nekem is volt egy takaróm kiskoromban, amit mindenhová magammal vittem, igaz én nem a számba tömködtem, hanem a sarkába volt egy lyuk, abba tettem a hüvelykujjam és úgy szoptam az ujjam. És? Nem lett belőlem elmebeteg, semmi bajom nincs. Mellette szépen beszéltem és iskolás korom előtt elhagytam. A lányomnak rongyija van + cumi, és ő is szépen beszél. A barátnőjének párnája van, amit az ujjával dörzsölget, közben a szájával úgy csinál, mintha cicizne.

Úgy hallottam, hogy a legtöbb gyereknél sokáig eltart ez a szopózós korszak, ami a csecsemőkorból maradt, a sógornőd gyereke lehet hogy ezzel helyettesíti a cicit, hogy a szájába tömködi a takarót. Végül is jobb, mintha még mindig az anyja mellén lógna.

2012. jún. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Nekem furcsa is meg nem is. Az én lányomnak is van kis rongyikája, és neki sem volt éleg hogy megölelte, mindig bekapta és szopizta. Cumija soha nem volt, fél éves korától ez volt neki. 2,5 éves koráig kb mi is vittük mindig magunkkal, de csak akkor adtam neki ha nagyon muszáj volt, meg alvásnál. Akkor megbeszéltem vele,hogy ne vigyük, mert hátha elveszik, itthon magad szépen és vár rá este, az ágyban. Így is van most is, az elején reggel úgy kellett tőle elvenni, felraktam a polcra ahol nem érte el, egy darabig kérte néha, de aztán elmaradt az is, mert nem kapta meg. Inkább eltereltem a figyelmét.

Most már 3,5 éves, hónapok óta reggel szépen kijön a szobájából, "düdü" nélkül, és csak ha néha délután alszik akkor kerül elő, meg este. Már el sem teszem sokszor a polcra, mert nem veszi el nap közben, akkor meg mindegy hol várja az estét.

Szóval le lehet szoktatni szépen őket ezekről, vagyis leredukálni, mert az hogy éjjelre van, egy dolog, még kicsik, de nap közben ne lógjon már a szájába szerintem sem.

A beszéd nem feltétlen ettől függ, mert a lányom is sokat hurcolta, de 1,5 éves korától gyönyörűen beszél mondatokban, ha beszélt mindig kivette a nála is volt, bár már akkor kezdtem, hogy minél kevesebbet legyen nála. Soha nem volt gond egyetlen betűvel sem, szóval ez függ azért mástól is.

2012. jún. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
10,41-es vagyok. Szerintem a kérdezőnek nem az a gondja, hogy van ilyen tárgy amihez ragaszkodik a gyerek, hanem hogy MINDIG a szájában lóg. Ez szerintem sem normális egy 4 éves gyereknél.
2012. jún. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

3. vagyok. Saját hülyeségemből megtanultam, hogy senkinek nem kellene kritizálni másokat, amíg át nem éli a helyzetüket.

Majd ha esetleg a következő gyereked is ugyanígy fog ragaszkodni egy tárgyhoz, akkor meg teljesen természetes lesz, mert az a te gyereked.

2012. jún. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
nem szoptatta egyik gyereket sem, mert ugy gondolja minek farassza magat ha tapon is lehet elni... a tobbi gyereke sosem cumiott csak ez az egy aki nem beszel..
2012. jún. 18. 11:09
 9/22 A kérdező kommentje:
egyetertek az 5-os valaszoloval. ha nekem is ez lenne a helyzet a gyerekemmel en is igy probalnam leszoktatni. es azzal is egyetertek hogy nem a cumizastol fugg a beszed. az en lanyom is cumizik elalvashoz, es ha faradt az autoban. O is szopizott de 15 honaposan egyik naprol a masikra elhagyta es nem kerte tobbet a cicit. Igaz addigra mar csak egyszer szopizott egy nap...
2012. jún. 18. 11:14
 10/22 A kérdező kommentje:
3-as felre ertetted az egsz szovegemet fennt, es magadbol indulsz ki... mint emlitettem csak megkerdeztem tole miert van ez. sem kritizalnam a nevelesi modjat sem neki sem masnak, ezert tettem ide ki a kerdest hogy masok mit gondolnak az ilyen gyermeki viselkedesrol, nem az en en sogornom kozti kapcsolat elezeset kertem. sosem volt semmi bajunk egymassal, hetvegen osszejarunk es O egy intelligens gimnaziumi tanarno! en csak fiatal anya reven probalom megerteni a gyerekei viselkeseset... koszi szepen nem kerek tobb okos valaszt toled...
2012. jún. 18. 11:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!