Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan lehet megnevelni (v...

Hogyan lehet megnevelni (v legalább elviselhetöbbé tenni) egy 11 éves fiút?

Figyelt kérdés
Van 2 öcsém és az idősebbik (11 éves) maga az ördög!Megbukott az évvégén 3 tantárgyból,úgy beszél mint egy kocsis,terrorizálja a kisebbiket.(Engem simán leku...váz)Csapkodja az ajtót.Anyum sehogysem tudja megnevelni,pedig engem is normálisan felnevelt(igaz egy lánnyal könnyebb)Próbál nekik mindent megadni,h ne érezze egyik sem h fontosabb mint a másik,ha az egyik kap vmit kap a másik is stb.De semmi eredménye.Nem arról van szó,h ráhagyja a dolgokat,mert ha kell szigorú is tud lenni,de azzal sem segít.Még azt sem lehet mondani h apa nélkül nőnek föl,igaz az apuka sem egy minta példány...de eljár velük néha strandra stb.Anyám már fél ha behívják fogadóórára a tanárok mert csak rosszat hall róla.Arról nem is beszélve h a kisebbik öcsém meg tanul töle és attól félek h ő is ilyen lesz. Azon gondolkodtam h javaslom anyumnak,keressen egy bentlakásos sulit ahol csak 7végén jönnek haza a gyerekek így el lenne szeparálva a lakótelepi bandázástól,mert így félő h beleviszik mindenféle törvénytelen dologba.(autófeltörés,szipuzás,lopás miegymás).De ez meg olyen lenne mintha elfordulnánk töle és nem segítünk.Vagy ez egy szükséges rossz?Vagy van egyáltalán ilyen iskola?Vagy keressünk egy gyermekpszichológust?Segítene valaki?Mert anyum kezdi feladni és egyre többet mondogatja h ő elköltözik(bár sztem ez csak fenyegetés,de láttunk már ilyet).A válaszokat elöre is köszi!
2008. júl. 7. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


hát nem lehet könnyű az anyukádnak az biztos. Nem biztos, hogy jó ötlet lenne a bentlakásos iskola, nemcsak amiatt, hogy azt érezné, hogy elfordultok tőle, de gondolj bele, ha alapban ilyen a természete ott is megtalálná a barátokat és ugyan úgy folytatná. Vagy próbáljatok meg egy pszichológust, vagy a Polgármesteri Hivatalokban működő Családvédő Központba anyukád elmondhatja mi a probléma, behívják a fiút és elbeszélgetnek vele. Ismerősöméknél bevállt :)

Kitartás!

2008. júl. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
29%
Mondjátok neki hogy bentlakásos suliba fog kerülni ha folytassa!Talán megilyed és többet nem tesz ilyeneket!Vagy találjatok valami elfoglaltságot neki!Tanuljatok vele!Ha tud mutazsd meg neki a gépet (netet) ha chateljen vagy játszon ilyen fius játékokon!Próbáld meg!Remélem beválik!
2008. júl. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Elfoglatsága van,igazolt ifi focista.A számítógépet meg túlságosan is ismeri,van egy internetkávézo nem messze és sokat lóg ott és játszik.A bentlakásos suli nem ilyeszti meg.Már többször meg lett neki ígérve.Azért köszi h vetted a fáradtságot és írtál.

Meg az első hozzászolónak is köszönöm a válaszát.

2008. júl. 11. 14:03
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia, nővéremnek is van 2 fia, a nagyobbik ott is szekálja a kisebbet, de rettenetesen, rondán beszél,kezelhetetlen. Nővérem elvitte nevelési tanácsadóba, hogy mit lehetne vele kezdeni, mert ő már nem bírja. Hosszú távon egyrészt az anyukának kell sokat foglalkoznia a gyerekével, leülni vele, beszélgetni, akár több órát is rászánni. Pszichológus segítségét feltétlenül igénybe kell venni. Szerintem bentlakásos iskolába NE adjátok, simán rosszabb társaságba kerülhet mint otthon, ahol azért szemmel lehet tartani. Soraidból kiveszem hogy értelmes lány vagy, próbálj te is kicsit beszélgetni néha a fiúval. Anyukád pedig ne mondjon olyat hogy elmegy, mert ettől a fia csak összezavarodik, és még kezelhetetlenebb lesz, lehet azért csinálja hogy figyeljen rá is valaki. Nem könnyű, pláne így kamaszkor előtt a fiúkkal, de sok türelemmel, szeretettel, megértéssel és elfogadással különb felnőtt lehet belőle mint egy mintapéldány gyerekből. Kitartás az egész családnak! Üdvözlet: mh
2008. júl. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
29%

1, ha az én gyerekem lenne és csapkodná az ajtókat, én is megcsapkodnám őt eléggé

2, nem fenyegetni kell, mivel már kitapasztalta, hogy ezeket "csak mondják" neki, tehát ugyanugy randalírozik, mert tudja hogy nem lesz következménye. Szobafogságot neki, el kell tiltani a sz.géptöl,focitól,tv-től,el kell venni a mobilját stb... meg kell vonni töle az olyan dolgokat amik fontosak neki

3, ha ezek is eredménytelenek akkor bentlakásos iskola. ott talán még el is verik a nagyobb kölykök öt ha ott is keménykedik.

2008. júl. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
52%
Szerintem a gyerekpszichológus a jó megoldás.
2009. ápr. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Zsarold meg valamivel, ha nem jön be verd el a seggét. Egyéb esetben irány a dilidoki.
2009. szept. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia!


Amit a többiek is írtak (családsegítő, gyerekpszichiáter) is jó ötlet, de ha focizik, akkor az edző is sokat segíthet, esetleg egy sportpszichológus. Talán az a legegyszerűbb, mert az utóbbi szakember közel van az egyik tevékenységéhez, nem válthat ki annyi ellenérzést, mint pl egy családsegítő szolgálat, és talán egyszerűbb is elmagyarázni, miért kell mennie (ebben tud az edző segíteni)

A bentlakásos sulit én sem javaslom, az ilyen viselkedés hátterében tényleg az lehet, hogy úgy érzi, nem figyel rá senki, ezért negatív dolgokkal provokálja ki a figyelmet. Ha elkerül otthonról, akkor talán a legnagyobb félelmei igazolódnak be, és még rosszabb is lehet a helyzet...


Nem történt kb egy éve a családban-suliban valami? Mert ha előtte nem volt ilyen, ez a viselkedés nagyon komoly dolgot is jelenthet...

2009. okt. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!