Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan tudnék leszokni a...

Hogyan tudnék leszokni a káromkodásról? 14/L

Figyelt kérdés
Kicsi korom óta berögzült rossz szokásom, és hiába határozom el egyszerűen nem tudok leszokni róla. A legnagyobb baj az, hogy én nem csak akkor beszélek csúnyán, ha ideges vagyok, hanem minden mondatomban kicsúszik 1-1 a számon. Nem tartom magam buta lánynak, és tisztában vagyok vele, hogy ez nem túl nőies, de nagyon nehéz leszokni róla, mert már észre sem veszem, ha olyanokat mondok, amik nem illenek hozzám. Tudtok nekem segíteni, adni valami tippet, hogyan lenne könnyebb?

2013. okt. 26. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Minden alkalommal ahányszor kicsúszik a szádon egy ronda szó, vagy mondat, dobjál pénzt egy befőttes üvegbe. Ha csak szó, akkor 50-es, ha mondat, akkor 100-as. Ha tele van az üveg, add oda egy rászorulónak. :)
2013. okt. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
mielőtt bármit mondasz (bármire, bármikor) mindig jól gondolt ki előre, tudom, hogy ez nem ilyen egyszerű, de így legalább nem nagyon mondanád ki, ami hirtelen jön
2013. okt. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
próbálj meg minden trágár szót helyettesíteni valami más szóval. :)
2013. okt. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

rakj egy befőttes gumit a kezedre és ha csúnyán beszélsz kicsit húzd meg és csapd meg magad , persze ne úgy hogy fájjon épp, hogy csak ne érje meg csúnyán beszélni.

vagy kérd meg a barátaidat hogy szóljanak rád!

2013. okt. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak is úgy, hogy "megerőszakolod " magad. Kényszerítened kell az elmédet, hogy szűrje a káromkodásokat, mert most észre sem veszed. Sikeres lehet, én is minimalizáltam a káromkodásaim számát.

Bár néha-néha kicsúcsik egy b*ssz*am*eg, vagy k*r*vaélet, azért meg lehet szokni.

De használhatod ezeket is:

( Szituáció: beütötted a lábujjad a szekrénybe)

-Bas.szorkányos Varga János

- A ku...tyafáját neki


Na, szóval, kreatívan :D

2013. okt. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!