Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan tudnék leszokni a...

Hogyan tudnék leszokni a káromkodásról?

Figyelt kérdés
Sajnos észrevettem magamon, hogy elég sokat káromkodom a környezeti hatások miatt. Főleg a szüleim miatt, akiknek majdnem minden második szavuk a "b*meg" és a "k*anyád". Én nem szeretnék ekkora paraszt lenni, igyekszem is azon lenni, hogy amikor ilyeneket mondanak, ne rögzüljenek a fejemben, de sajnos azt veszem észre, hogy akaratlanul is elhagyja a számat néha káromkodás. Nem akarok primitívnek tűnni az emberek szemében.
2011. nov. 4. 16:23
 1/4 anonim válasza:
100%
Én is szoktam akaratlanul csúnyán beszélni. Pedig a szüleim is mondják ,hogy ne beszéljek csúnyán mert egy lánynak nem illik.Én is próbálok leszokni róla.Néha gyakorlom a tükörben ,hogy hogyan fejezzem ki magam vagy mire hogyan reagáljak.Esetleg olvasok olyan szövegeket ahol rendesen és szépen írnak magyarul :D Vagy olyan filmet nézek ahol ilyen szavak nem fordulnak elő.Általában idegességemben szoktam káromkodni ,de arról is leakarok szokni ,hogy ne csak azt mondjam hanem mutassam is meg ,hogy különb vagyok, nem beszélek csúnyán és értelmes vagyok.XD Szóval még nekem is meg kell tanulnom kontrolálni a dolgokat. Sztem te is próbáld azt amit leírtam :)
2011. nov. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Beszéd közben ne érdekeljen, és töprengj sokat, közben ne felejts el ügyelni a dologra. Csak előnyei vannak, és szebben megszokottá válik, mintha tizedannyit gyakorolnál az izgalmasabbnak számító valódi megszólaláskor...
2011. nov. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ajjajj, elolvastam a szavaimat: tehát beszéd közben semmi cenzúra, csak máskor, egyedül, amikor gondolatban fogalmazol meg magadnak dolgokat, töprengsz vagy előre lejátszol szitukat, stb.
2011. nov. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
:/// az szar ügy én is próbálok leszokni róla,de nem megy szerencsére a szüleim előtt nem szoktam elkáromkodni magam egyszer sajnos sikerült épp telefonáltam és akkor kijött a számon iskolába szoktam a legtöbbet ha kiejtek egy csúnya szót akkor rácsapok a számra :// ami eléggé fáj mindig ezt mondja a tanárom hogy egy lánynak nem szabad és igaza is van :)) Le lehet szokni róla. Próbáld!
2012. febr. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!