Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Húgom 11 évesen a szüleimmel...

Húgom 11 évesen a szüleimmel lakik egy szobában. Mikor fog erről leszokni?

Figyelt kérdés
Bár van külön szobája, fél ott aludni. Többször is próbálkoztak a szüleim, de nem akar külön aludni, mert fé la sötétben, hangoktól, betörőktől. Azt mondták, hogy egy idő után magától külön szobába megy majd. De mikor lesz már ez, hány éves korában? Nálatok volt hasonló eset?
2012. márc. 30. 08:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Keresztlányom 12 évesen még az anyukájával alszik. Mivel az apukája folyamatosan éjszakás, ez nem is zavarja Őket. De az is tény, hogy a leányzóban sincs egyelőre hajlandóság, hogy külön aludjon.

Ha a húgod a félelmei miatt nem akar külön szobában aludni, arra azért vannak trükkök. Égve hagyott kislámpa, vagy konnektorba dugható éjszakai fény. Halkra állított zene, ami elfedi a hangokat. Nem tudom, milyen helyen laktok, de egy kistermetű szobakutya is megoldás lehetne, mert lenne társasága, és nyugodt lenne, hogy jelezne a kutyus, ha valaki bemenne a szobába. És persze a nyitvahagyott szobaajtó is megnyugtató lehet. Vagy az, hogy bébiőrzőt (egy oldalú rádiót) raktok a szobájába, mert ha felriad és hívja anyukátokat, hallani fogja a rádión. Sőt ha bemegy a betörő és motoszkál, arra is beindul a rádió. Ez meg biztonságot adna neki.

2012. márc. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az égve hagyott kislámpát, és a kutyát, meg a nyitott szobaajtót is próbáltuk, de egyik sem jött be.

A bébiőrző jó megoldás lehet.

Az a legnagyobb probléma, hogy anyuék ezt a helyzetet normálisnak látják és nem akarják semmire sem kényszeríteni.

2012. márc. 30. 08:39
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha mindkét (mindhárom) érintett félnek jó így, akkor nehéz lesz változtatni.

Szerintem olyan 13 éves kora körül már erősebb lesz benne a saját terület vágya, mint a félelem. Ekkortájt már jön a diákszerelem, a csajosabb dolgok, amikről könnyebb magányosan elmélkedni az ágyban.

Téged miért zavar ennyire? Feszültség van miatta otthon?

2012. márc. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hamarosan eléri azt a kort, hogy ciki lesz. Akkor majd szépen átvonul.
2012. márc. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én volt osztálytársam még 14 évesen is a szülei közt aludt az ágyban... anyuci nélkül nem ment sehova, mert sírt ha anyuci nem volt ott...

ezen minél előbb változtatni kell, mert ez nem normális dolog.

2012. márc. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%
szerintem vigyétek pszichológushoz.. lehet hogy van valami más is háttérben tudat alatt és a "betőrőktől való félelemre" fogja.
2012. márc. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó!Ne beszélj hülyeségeket!Nem kell pszichológushoz vinni!Én is 12 éves koromig anyák szobájában aludtam!Köztük.Majd kezdtem cikinek érezni,hogy még mindig velük alszom.Ekkor elértem a 13-14 éves kort.Átköltöztem a saját szobámba.Én is eleinte féltem.Nekem apukám még régebben egy kislámpát szerelt az ágyam fölé,ami bevilágította az egész szobát.Így aludtam.Majd szép lassan fokozatosan már ez sem kellett!Ma már a saját ágyamban alszom,sötétben!:)
2012. márc. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

háát nem tom én 14 vagyok és én is félek a betörőktől (basszus a régi ofőm rém történeteket mesélt betörésekkel kapcsolatban) és én néha még most is anyáékkal alszom

14L

2012. márc. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
én kb. 19 éves koromig aludtam egy szobában. előtte is szívesebben aludtam volna saját szobámban, de vmiért sose mondták h megtehetem v ilyen. meg aztán összeköltöztünk nagymamámmal, akkor meg őrá tekintettel kellett lenni, ezért ideális esetben együtt kellett menni a szobába lefeküdni. volt h nem akartam menni, de nem értették mi bajom van. én se értettem h most mi lenne a normális vagy mi van. aztán mikor külön költöztünk gondoltam egyet és a saját szobámban kezdtem aludni. biztos furcsa lehetett de voltam olyan merész h ezt tettem.
2012. márc. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én éjjeli fénnyel alszom. Ez megnyugtat. :)

12/L

2012. ápr. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!