Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan tudnék leszokni a...

White Fang kérdése:

Hogyan tudnék leszokni a káromkodásról?

Figyelt kérdés
Sokan mondták már hogy elég idegesitő mikor káromkodok. És az a legnagyobb baj, hogy már észre sem veszem. Mit tegyek hogy leszokjak?
2010. jan. 24. 06:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ugyanez a problémám.

Tudatosan cselekedj, mondj dolgokat.

Ha észre sem veszed, kezdd azzal, hogy ha csúnyát mondasz kérj bocsánatot. És minél többször teszed ezt, észreveszed.

Aztán már tudat alatt nem ejted ki. Én most így próbálom.

16/L

2010. jan. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Az a mondatom, hogy "ha észre sem veszed, kérj bocsánatot."

Ez furán hangzott, de remélem érted :D

Szóval azért csak hallod, ha kimondasz valamit. Amint "észre vetted magad" tedd azt, amit az előbb írtam.

2010. jan. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez idáig OK, hogy bocsánatot kérek mikor kieresztek 1-2 szót. De mivan ha nem veszem észre? volt már rá példa, hogy mondták hogy a "kötöszavakat" ne használjam, rákérdeztem hogy milyen kötöszavakat. Nem hittem a fülemnek, ugy kellett a számba rágni hogy az imént megint csak eleresztettem a kultúrát.
2010. jan. 24. 07:17
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Előbb gondolkozz,és azután beszélj!Szoktasd rá magad,hogy mielőtt megszólalsz,végig gondolod a mondandódat.A környezetedet kérd meg,hogy mindig szóljanak rád.Előbb-utóbb megtanulod,hogy kulturáltan beszélj.

A környezetemben is vannak fiatalok,akik trágárul beszélnek,Mivel tudják,hogy ezt nem szeretem,előttem moderálják magukat.Ha mégis káromkodnak,minden esetben rájuk szólok,és ez eredményes.Sok sikert.

2010. jan. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőeken kívül ne nézz olyan sok Al Pacino filmet :)

Egyébként tényleg figyelj jobban arra, amit mondasz.

2010. jan. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Kib@szott gyorsan.
2010. jan. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Számold, vagy kérj meg valakit, hogy számolja, hogy hányszor káromkodsz egy nap. Ahány káromkodás, annyi felülés/fekvőtámasz/akármi este. Sportnak sem rossz, és egy idő után tuti abbahagyod. Nekem így sikerült, bár én azért nem voltam olyan vészes eset.
2010. jan. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

én a férjemet szoktatom le, ha csúnyát mond akkor kiveszek 200 vagy 500 ft-ot a pénztárcájából :)

nekem bevált!

2010. jan. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%

Úgy, ha még egyszer káromkodsz k*rván kikapsz b@szdmeg!

:)

2010. jan. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát b@zmeg nem tudom :D
2010. febr. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!