Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan lehetne erre tapintatos...

Hogyan lehetne erre tapintatosan rákérdezni? (vagdosás)

Figyelt kérdés

Van egy lány az iskolámban, mondhatni barátnők vagyunk. Szoktunk beszélgetni a suliban, buszon, de közös programokat nem szervezünk, iskolán kívül nem találkozunk. Tudom róla, hogy nem elégedett a külsejével, a súlyával, most pedig a barátjával is gondjai vannak. A We heart it nevű oldalon néha megnézem, milyen képeket "szível", többségük eléggé depresszív hangulatú.

Tudom, hogy nem szeretné senki, hogy bárki tudomást szerezzen róla, hogy vagdossa magát, problémái vannak. Segíteni szeretnék neki, nem akarom, hogy még rosszabb helyzetbe kerüljön.

Ha csak sejtem, hogy vagdossa magát (mivel hegeket nem láttam rajta), hogyan lehetne erről vele beszélni? vagy hogyan hozzam fel ezt a témát?

Neki biztosan kínos lenne, letagadná, vagy kinevetne, amiért ilyet feltételezek róla.


2013. nov. 2. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem először próbálj vele minél jobb kapcsolatot kialakítani. Hívd el valamilyen programra, üljetek be egy cukrászdába, moziba, kávézóba, sétáljatok stb.
2013. nov. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 csigalom válasza:
100%
próbálj meg vele többet beszélni csináljatok akkor programokat éreztesd vele, hogy rád számíthat és megbízhat benned egy idő után szerintem magától felhozza a témát és ekkor vigasztald meg és bátorítsd
2013. nov. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha nem vagytok olyan nagy barátnők akkor ne hozd fel a témát mert lehet, hogy többet szóba sem áll veled.

Inkább próbálj meg jobban összebarátkozni vele, legyél vele kedves, megértő, hallgasd meg a bánatát. Ha tudja, hogy van akire mindig számíthat, akkor lehet kicsit jobban is érzi majd magát és szépen magától kilábal belőle.

Viszont ha látod, hogy súlyosbodna akkor próbáld meg finoman szóba hozni, hogy minden rendben van-e, kell-e segítség. Ha nem jutsz semmire akkor pedig muszáj lesz a szüleidnek szólni.


Azért írom ezeket le, mert nekem is voltak ilyen problémáim és nekem egy barátnőm segített túljutni rajta úgy, hogy valójában sosem került szóba a vagdosás vagy depresszió vagy bármi.

2013. nov. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

11:01 vagyok

Mármint az ő szüleinek szólni, nem a tieidnek. Bocsi, elírás.

2013. nov. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőim szóltak egy osztálytársunk anyjának, a csaj azóta utálja őket. Én is vagdosom magam de nem karon, így az a 2 ember aji tudja azok ugye a barátom aki lehülyéz és megmondja a véleményét erről aztán ad a hegeimre puszit is valamiért a másik meg az egyik legjobb barátom, ő kijelentette, hogy akármit teszek magammal azt ő is megteszi magávsl szóval engem így fogtak vissza. A csajjal meg barátkozz össze jobban és vizsgáld, hogy vannak-e hegei de amúgy fel is hozhatod egyszer témának ha beszélgettek.
2013. nov. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ehhez nagyon-nagyon szoros kapcsolat szükséges!
2013. nov. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mert ha valaki bizonyos téren elégedetlen magával és emellett megél egy kisebb párkapcsolati hullámvölgyet, akkor törvényszerű, hogy karcolgatnia kell a testét? Rólam is gyakran tesznek ilyen légből kapott kijelentéseket, csak mert nem vagyok tipikusan életenergiától és optimizmustól kicsattanó fajta (csalódtam párszor az életben az engem körülvevő családtagok által, de ettől még szoktam poénkodni, nevetni is), és elárulom, marhára idegesítő már, függetlenül a kotnyeleskedő szándékától.

Azt ajánlom, mielőtt rákérdeznél, fűzd szorosabbra a kapcsolatotokat, és amikor megteszed, akkor se úgy tedd, mint aki már holtbiztos a válaszban, mert téged is érhet meglepetés.

2013. nov. 3. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!