Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Más szülő megengedné a gyereké...

Más szülő megengedné a gyerekének, hogy cserediák legyen?

Figyelt kérdés

A lányom 16 éves. Egyedül nevelem õt. Nagyon jó tanuló, tényleg nincs vele semmi baj egyet leszámítva. Nemrégiben elõállt azzal az ötlettel, hogy ő cserediák szeretne lenni. Gondoltam, ez is csak egy kamaszos szeszélye, amit majd két hét múlva elfelejt. Persze nem így történt, és folyamatosan a fülemet rágja.

Azt mondja, neki régi álma, hogy cserediák lehessen az Egyesült Államokban. Van is egy ösztöndíj, ami után még nem igazán néztem utána, de a lányom azt állítja, hogy kb. 500 000 Ft-ot nekünk is kellene fizetnünk, ezen kívül viszont elvileg mindent a program fedez.

Már eleve ezzel is problémám van, hiszen félmillió forint nem játék.

Aztán ott van egy másik, amit nem értek benne. Tudniillik a lányomról soha nem tudtam volna elképzelni, hogy ilyen ötlettel állna elõ. Elég visszahúzódó és csendes. Mondtam neki, hogy egy ilyen programban nem vehetnek részt olyanok, mint ő. Errefel közölte, hogy a környezet nem megfelelõ a számára. És akkor zokogva elmesélte nekem, hogy ő mennyire igyekezett, de nem fogadták õt be. Mi több, egyenesen csúfolják õt a kinézete miatt. Szerintem ő egy nagyon is szép lány, ezért sem értem az állításait. Lehetséges, hogy csak kibúvót keres? Azt hiszi, máshol jobb lenne, vagy tényleg vágyik rá?

Mindenesetre a most napvilágot látott dolgok után már megbeszéltem egy idõpontot az osztályfõnökével.

Azért mégis szeretném más szülõk véleményét is kikérni!

Elõre is köszönöm a válaszokat.


2013. nov. 5. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


bár a kisfiam még közel sincs ebben a korban, mint a lányod- én örülnék a lehetőségnek, ha egyébként anyagilag ez vállalható számodra.

Én is voltam cserediák pár hónapra anno Kanadában, hetekre Angliában- ezért mi, vagyis anno a szüleim is láttak vendégül az otthonukban angol fiatalokat stb.


Én mindenképpen szeretném, ha a fiam 16-20 éves kora között menne ilyen programra, akár önkéntesnek is, akár iskolarendszerben, akár nyári szünetben- bármi, amivel nyelvet tanulhat, világot láthat stb.

Biztosan jól utána kell járni, hogy a szervezők mennyire megbízhatóak, azt pedig neked kell látnod, tudnod, hogy a lányod mennyire talpraesett, megbízható.

Én nagyon sokat profitáltam abból, hogy anno 16 és 20 éves korom között, majd később a felsőoktatásban is többször volt lehetőségem világot látni, tanulni, nyelvet gyakorolni, beilleszkedni.


Arra viszont semmiképp nem jó ez a program, hogy a lányod az önértékelési problémáit ilyen módon orvosolja vagy meneküljön valami elől. Mert nem is ez a célja az ilyen programoknak.


Minden jót kívánok.

2013. nov. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez hatalmas lehetoseg mind a tanulmanyait, mind az eletben valo boldogulasa tekinteteben. Ha modomban allna ilyen lehetoseget biztositani a fiamnak, semmi ketelyem nem lenne, megadnam neki, annak pedig kifejezetten orulnek, hogy a gyerekek erez eleg batorsagot, erot magaban hozza, es megtiszteltetesnek vennem, ha a gyerekem koltsegeinek egy reszet osztondijkent allna az iskola. Tehetseges, okos, bator, eletrevalo. Szerintem hagyd hogy kibontsa a szarnyait.
2013. nov. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen. Megengednem. Mondjuk mi kulfoldre költöztünk az iskola kezdés utan par evvel, de ha szeretne, en támogatni fogom abban, hogy menjen mas országba tanulni.
2013. nov. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mennyi időre menne?
2013. nov. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem például nem engedik a szüleim. :/ 17L
2013. nov. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%

Ebben az esetben én nem engedném, bár nem vagyok szülő, azért leírom a véleményemet.

19 éves lány vagyok, vettem már részt három cserediák programban is, de ezek nem voltak hosszú idejűek (néhány hetesek), tehát értelemszerűen anyagilag sem voltak megterhelőek a család számára. Ennyi pénzt kiadni nagyon nagy dolog, és lehet, hogy megbánja, rosszul sül el, számára nem szimpatikus emberek közé kerül stb.

A nyelvet meg lehet tanulni más módszerekkel, ki lehet menni rövidebb időre is. Ki lehet menni továbbtanulni is, 18-19 évesen, akkor azért már szívesebben engedi el a gyerekét a szülő is, közben lehet tanulni és dolgozni is, elég hasznos az emberre nézve.

Vagy ki lehet menni tanulás után dolgozni is.


Szerintem ezek a lehetőségek elegendőek. Én el nem tudnám képzelni, hogy a szüleim ilyen feltételekkel simán kiengednék a most 16 éves húgomat.

2013. nov. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

hs össze tudod rá szedni a penzt, mindenképpen menjen

ez egy hatalmas lehetőség, nem szabad elszalasztani

2013. nov. 6. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Mondtam neki, hogy egy ilyen programban nem vehetnek részt olyanok, mint ő." Gratulálok! Mindenki egy ilyen anyára vágyik.


Élete legnagyobb lehetősége az előbbre lépésre. Szerinted egy normális szülő engedné ha elő tudná teremteni az anyagi feltételeket hozzá?

2013. nov. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én (bár nem is ilyen messzire és nem is hosszú időre) Litvániában voltam cserediák. Hasonló személyiségű voltam, mint a lányod, általánosban alig volt egy-két barátom. Életem legjobb hete volt külföldön. Rengeteg emberrel összebarátkoztam, velük a mai napig Skypeolok, nagyon jó barátok lettünk. Szerintem el kéne engednek, biztos jó lenne úgy egy közösségbe érkezni, hogy nem tudják azt, hogy mondjuk nem vagy nagyon szociális.
2013. nov. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!