Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van itt olyan szülő, aki...

Van itt olyan szülő, aki engedi a kamasz gyerekének, hogy dohányozzon? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés
2009. nov. 10. 15:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
ez nem engedésen múlik. Ha a kamasz gyerek dohányozni akar, rá akar szokni, akkor fog is. Nem kéri ki otthon előtte a szülei engedélyét.
2009. nov. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De van olyan, aki a saját gyerekének finanszírozza a napi adagot. Többször a kamaszok amúgy is titkolják.
2009. nov. 10. 16:07
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem "engedték" anno,de én magamnak finansziroztam!Egy darabig titkoltam,rájöttek ,nem örültek neki,de egyrészt édesapám 35 évig aktivan dohányzott (akkoriban is még),igy nem volt hiteles ha a cigi káros hatásairol papolt volna nekem,és ezt ő is tudta.
2009. nov. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
100%

ehhh... a régi szép idők...

Nekem anyám annak idején engedte. Finanszírozás... hát az fogós kérdés... volt hogy adott ha nekem elfogyott...

Úgy volt vele, hogy ha tud róla ha nem, akkor is megteszem a haverokkal...

Inkább tudjon róla, és ne a legrosszabb kapadohányt szívjam... :D

Talán ez volt a legkorrektebb... lévén ő is dohányzott...

2009. nov. 11. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
Az unokatestvéremet például még a saját anyja is támogatja, egyutt szoktak cigizni... Én mondjuk nem itélem el, de nem is helyeslem..
2009. nov. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem dohányzom, de apukám azt mondja, hogy ha ennyi év alatt nem sikerült volna hatni rám, hogy ne dohányozzak, akkor most már késő veszekedni miatta. De nem finanszírozná, az biztos.
2009. nov. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
apukámmal beszéltünk a témáról. ő 14 évesen szokott rá. én most vagyok 14. nekem mondta, hogy ha iszok, vagy cigizek, vagy bármi, szóljak neki. nem fog semmit tenni. sőt, azt mondta, szeretné, hogy ha rászokjak, akkor ő adja nekem az első szálat. ha vele vagyok gyakorlatilag annyit és azt iszok amennyit akarok. megmondta, hogy ő nem fog figyelmeztetni. jöjjek rá magamtól, mi a határ. de azért persze az alkoholmérgezés elött rámszólna, hogy most már elég :) annak ellenére, hogy ezáltal ki tudnám használni apám, hiszen venne cigit, finanszírozná az alkoholt, nem cigizek, nem is cigiztem soha, alkoholt meg csak apuval. de akkor sem fekete apsintot :)
2009. nov. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
* hogyha rászokOK :D nem azt akarja, hogy rászokjak :D
2009. nov. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem engedi édesanyám. Az az "indok", hogy úgysem tudja megtiltani, mert akkor elmegyek "sétálni" és akkor gyújtok rá. Néha együtt cigizünk kint a teraszon:)

De soha nem finanszírozná nekem...

Persze néha ad 1-1 szálat kölcsön, amit néha vissza is adok, de ennyi.

2009. nov. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
100%
Az Én kisfiam még csak 7 éves,de ha nagy lesz és kiakarja majd próbálni és esetleg rá is szokik,nem tiltom,hisz ha akarja úgyis kipróbálja,de ha nem tiltom legalább tudni fogok róla.De venni nem fogok neki cigarettát,mert az az Ő döntése hogy rászokik vagy nem,ezért fizesse Ő magának.( persze bizti előfog fordulni hogy 1-1 szálat néha adok neki:-D)
2009. nov. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!