Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Felvételi előtt álló, vagy...

Felvételi előtt álló, vagy nemrég felvételizett kamaszok (felsőoktatás), mesélnétek nekem ilyen dolgokról?

Figyelt kérdés

Hogy zajlik az egész:

-hogy és hol kell jelentkezni

-mit és hol hallottatok/olvastatok, egyszóval szereztetek információt az érettségiről, továbbtanulási lehetőségekről

-mi alapján választottatok felsőfokú intézményt (honnan tudtátok, hol néztetek utána annak, hogy milyen egyetemek, főiskolák léteznek)

-az iskolában miket mondanak a továbbtanulással kapcsolatban?

-jártatok-e valami előkészítő, érettségi felkészítő kurzusokra? hova? mennyibe került? megérte-e?

-bármi személyes tapasztalat, "rémképek", stb.?


Nagyon, nagyon hasznos lenne ha válaszolnátok. Köszönöm!



2013. nov. 13. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk nem tudom mennyire férek bele a "nemrég" kategóriába (2009-ben felvételiztem), de azért válaszolok...


- E-felvin vagy papír alapon (jelentkezési lapon). E-felvit a felvi.hu-n belül találod, a papírt meg a felvételi tájékoztató könyvhöz adják, de lehet venni talán a postán is. Én neten keresztül jelentkeztem, mert az számomra egyszerűbb volt.


- Utánaolvastam, meg hallottam ezt azt a suliban is. Olyan sose volt, hogy bejött volna egy tanár, és elmondta volna, hogy mi hogy működik, de valahogy mégis sikerült minden szükséges infó megszereznünk...

Felvi.hu-n fent van minden.


- Túl sok választási lehetőségem nem volt, mivel mindenképp orvosira szerettem volna menni, ami az országban csak 4 intézményben van. Ebből kettő (Pécs és Debrecen) baromi messze lett volna, szóval azok alapból kiestek. És mivel tesóm előttem 4 évvel végzett, és anyuék vettek nekünk egy lakást Szegeden, így egyértelmű volt, hogy oda megyek. Elég logikátlan (és nem túl gazdaságos) lett volna egy albérletet is fizetni Pesten, ha ott a lakás ugyebár.

De amúgy az egyetemekről lehet tájékozódni a felvételi könyvből, felvi.hu-ról, el lehet menni nyílt napokra, educatio kiállításra stb.


- Csak a pontszámítást mondták el, ha jól emlékszem.


- Nem jártam előkészítőre. Vagyis a tavaszi szünetben volt egy pár napos előkészítő, amit az egyetem szervezett, de az inkább a buliról szólt. De annak nagyon király volt:D

2013. nov. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

- efelvi vagy papír, de ha papíron jelentkezel akkor is kell neten ügyeket intézni így egyszerűbb ott csinálni az egészet.

- felvi honlapja, édes leírás van minden intézményről és az oktatott tárgyakról, akár ki is számolhatod a várható pontjaid

a döntést személyes preferencia, képességeim és a későbbi szakmám keresettsége alapján választottam.

- a szükséges dolgokat, ajánlották a megye egyetemét azon kívül nem nagyon tértek ki ilyesmire, de részletesen elmagyarázták, hogy az érettségire való jelentkezés hogyan zajlik és volt kit megkeresni ha elakadtunk a felvivel

- nem jártam semmire, semmi hátrányom nem származott belőle

- ne hagyd az utolsó pillanatra az adatok kitöltését, bizifeltöltést, fizetést, ilyeneket mert a felvi nem igazán bírja a tömeget és megkíméled magadat az idegeskedéstől.

2013. nov. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

-felvi.hu, vagy papíron- én papíron adtam be

- menetközben derült ki minden, ofő mondta, osztálytársakkal beszéltük

- nem akartam másikv árosba menni, de tovább akartam tanulni, így egyértelmű, hogy azt az egyetemet választottam, ami itt van

- nem sok mindent

- előkészíítők voltak, amit az iskolában tartottak a tanráok, ingyen. hogy megérte-e ? valamennyire biztos...

-nicns

2013. nov. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2013. nov. 15. 06:38
 5/8 anonim ***** válasza:

- E-felvételit ajánlom, sokkal egyszerűbb és átláthatóbb, nem kell sokat macerázni vele.

- az érettségiről a suliban sokat beszéltünk, így szép lassan letisztult minden. A továbbtanulási lehetőségekről felvi-n, nyílt napokon és Educatio-n voltam.

- ismerősök véleménye alapján, HVG sorrend is beleszólt, na meg hát eleve az egyetem neve.

- nálunk volt egy pályaválasztási óra, meg osztályfőnökire jöttek be már egyetemista diákok mesélni a sulijukról

- jártam emelt szintű érettségis előkészítőre és külön matektanárhoz. az előkészítőt nyertem, a matektanár pedig 2000 forintot kért 2 óráért

- ne parázz rá semmire!

2013. nov. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én bementem egy könyvesboltba és megvettem a felvételis könyvet, ahhoz kaptam meg a jelentkezéshez szükséges nyomtatványokat. Kiválasztottam 3 egyetemet és befizettem a 9000 forintot.


A felvi.hu sok segítséget adott. Szinte minden szükséges információt megtalálsz ott.

A felvételi tájékoztató könyvéből szereztem az egyetemekről információt, ezenkívül a szüleim és az egyik tanárom is sokat segített a végső döntés meghozásában. Én hosszú hónapokon keresztül gondolkodtam rajta, mire megszületett a fejemben a döntés.


A suliban kaptunk egy általános tájékoztatást egy hivatalbeli embertől, a TB-ról, a pályakezdésről illetve felületes tájékoztatást felsőoktatásról is.


Igen jártam előkészítőre. A suliban nem, mert rossz időpontban volt. Külön órákat vettem, 45 perc 2600 forint volt. Nekem nagyon megérte, sokat segített az ott megszerzett tudásom.


Rossz tapasztalatom csak a töri érettségi előkészítőjével volt. Beharangozták, hogy lesz és nem lett belőle semmi. Ennek ellenére is meg lehetett írni az emeltet 5-re, de akkor is jó lett volna. Na mindegy, ez a volt iskolám hibája.

2013. nov. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. nov. 17. 11:59
 8/8 anonim ***** válasza:

felvi.hu-t akár kezdőlapnak is beteheted, ha végzős középsulis vagy, sokszor fog kelleni, ott találsz meg minden infót és ott jelentkezhetsz.

Tavaly érettségiztem, de amúgy ne aggódj, lassan jön az idő amikor a csapból is a felvételi fog folyni, fogod te még a hátad közepére kívánni a túl sok infót :D

Én untam, azon kívül semmi bajom nem volt az egésszel.

Nem jártam semmi előkészítő cuccra, 13 évig alig tanultam, 404 pontom lett az 500-ból, átlag szakokra ez bőven jó, szóval nem nagy kunszt, nem kell félni :)

19/L

2013. nov. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!