Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért ér a gyerek kevesebbet...

Miért ér a gyerek kevesebbet egy felnőttnél?

Figyelt kérdés

2013. nov. 22. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért érne kevesebbet?


Összességében nem ér kevesebbet. Bizonyos feladatokra, dolgokra viszont természetesen kevésbé képes mint egy felnőtt. De ettől még nem ér kevesebbet... Sőt, érzelmileg sok gyermek többet ér mint néhány felnőtt.

2013. nov. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok, és sokszor az arcomba van vágva h én CSAK egy gyerek vagyok, ezért nem lehetnek döntéseim, nem lehet önálló véleményem csak mert gyerek vagyok, mindért én vagyok a hibás ha pl eltűnik valami. aztán ha rájönnek hogy nem miattam van akkor ennyit mond anyám hogy: cöhh... és elmegy, éjjel-nappal ordibálnak velem, egész álló nap tanulok, vagy edzek és utána a földig lehord hogy még takarításra se vagyok jó... miközben reggel, a szobámba vannak mindig, és ha aludni szeretnék nem hagynak mert nem hajlandóak kikapcsolni a tv-t, aztán reggel leszidnak hogy miért nem aludtam, akkor is ordibálnak velem ha beteg vagyok, mert ugye az is az én hibám, és ha ők mondanak valamit akkor ugranom kell, ha én kérek valamit, akkor fél év után se pl szerelte meg apa a biciklimet amin nem volt fék, több balesetem is volt majdnem... és mindenre az a válaszuk hogy: mert én csak egy gyerek vagyok, ők meg felnőttek, és én igazából nem is vagyok családtag... ruhát se vesznek nekem... 11 éves korom óta nekem kell rá pénzt szerezni...
2013. nov. 22. 16:02
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem érsz kevesebbet. Vannak olyan népek, ahol bizony egyenrangú a gyermek:

"Nyaralásunkon a zsirai panzióban összefutottunk egy jamaicai sráccal. Az első percben feltűntek a népeink közötti különbségek. Jókedvet árasztott, egyből mindenkit odavonzott a nyitottsága, hajnalig beszélgettünk ismeretlenül a társaságban (jó, anyukák kicsit hamarabb leléptek). Amikor a kisfiam is mondta, ami épp eszébe jutott, a srác egyből leintett mindenkit: pszt! Hallgassuk csak, mit mond a gyerek! Náluk a gyerekek a legfontosabbak..."

Sajnos a mi kultúránk más, és valószínűleg a mi szüleinket is így nevelték. Ezzel nem lehet mit tenni :( Majd, ha lesz saját csemetéd, ne így csináld, mert Te már tudod, ez nem járható út...

2013. nov. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nem ér kevesebbet de egy gyerek nem felnőtt mások a kötelezettségei és a jogai is. Sokan a két végletbe tartoznak,a gyerek a minden,ki van a feneke is nyalva, vagy a gyerek nem ér semmit és földbe tiporják.

Egyik sem jó,nem kell megalázni,mindenért hibáztatni,úgy kezelni,mint egy koloncot ami semmire se jó,de a gyerek tanuljon,tiszteletet,udvariasságot,neveljék meg rendesen,ha két felnőtt beszélget akkor igenis várja meg még befejezik,ne szóljon közbe,ne lökdösse fel a felnőtteket,mert Ő csak egy gyerek neki mindent szabad.Szerintem érted mire gondolok,egyátalán nem jó,ahogy a szüleid bánnak veled,de amit az utolsó ír,hogy mindenki maradjon csöndben amíg a gyerek beszél is túlzás.

2013. nov. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
MERT NINCS HASZNA A VILÁG SZÁMÁRA (14f)
2013. nov. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

úristen kérdező, menj el a gyermekvédelemhez

de most komolyan!

2013. nov. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is hasonló "helyzetben" vagyok... :/

15/L

2013. nov. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Gyermekvédelem? Komolyan?:D


14 éves lányról van szó, ha valaki visszaemlékszik arra, milyen érzései voltak ilyen idős korában, egyből rájöhet, hogy valószínűleg ugyanilyen cipőben járt.:)


A szüleim esküdt ellenségeim voltak kb. 17 éves koromig, úgy éreztem, mindenért lecsesznek, nem értenek meg, totál hülyének néznek.


Azóta felnőttem, és rájöttem, hogy bizony nekem nem kellett volna úgy beszélnem velük mint a hülyékkel és sok dolgot nem kellett volna megengednem magamnak. Ilyen korban természetes, hogy úgy érzed, sz.rba sem néznek, pedig nem így van.

2013. nov. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!