Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, ha pl. utcán segítsé...

Kamaszok, ha pl. utcán segítségre lenne szükségetek valamiért, egy csúnya embertől is elfogadnátok a segítséget?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk balesetetek lenne az utcán vagy ilyesmi, és egy olyan jönne oda segíteni, aki elég csúnyán néz ki.

Azért jutott a kérdés eszembe, mert én ha látnék az utcán olyant akinek segítség kell és egyedül van, szívesen odamennék segíteni, csak nem lennék benne biztos, hogy tőlem is szívesen fogadna el segítséget, tőlem akit kb. mindenki rondának és nyomoréknak tart.

18/F


2013. nov. 22. 16:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A segítséget mindenkitől el kell fogadni... Plusz ma már ez nem megszokásnak hanem egy kedves gesztusnak számít.

14

2013. nov. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aki igazán rá van szorulva, pont nem azzal foglalkozik, ki a megsegítője, helyette örül, hogy vannak nemes lelkek a világon. Persze nem árt, ha ez a 'csúnyaság' rossz adottságokat jelöl, nem pedig igénytelenséget.
2013. nov. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szóba se állnék olyannal, aki nem nyert még szépségversenyt. :D 18/F
2013. nov. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Áhh, épp szívrohamom van, leállt a szívem, de inkább megdöglök, minthogy egy csúnya valaki csinálja a szívmasszázsomat... Ember gondold már végig.:D


Vagy teszemazt telibekapott egy verda, ott van a nyílt törésem, tudod mennyire érdekel, h ki hív mentőket. Inkább örülök, hogy nem ott vérzek el.


Szóval nem ezen múlik...:D Ha meg valaki ellenkezik, akkor hagyd a fenébe, de ilyen úgy se lesz.:)

2013. nov. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Jó, képzeljünk el egy hasonló szituációt.

Elindulsz hazafelé, félkómás állapotban, teljesen leharcoltan - csak mert olyan napod volt - mikor váratlanul a villamossáv mellett felbuksz/ellöknek, te pedig a sínekre zuhansz, és - mit ad az ég - pont akkor jön a következő vili. Mire észbe kapsz, az egyik lábadat már trancsírozzák is a kerekek.

Mit teszel?

Természetesen mindenkinek jogában áll legjobb tudása és döntése szerint cselekedni hasonló szituációkban, de akárhogy is nézem, valahogy rohadtul nem tartom valószínűnek, hogy a segítségedre siető emberek közül te majd csak a legszebbet engedd közel magadhoz, miközben a lábadat épp a villamos vitte el.


(Egyébként ez egy tipikus önsajnáltató kérdés, "jaj csúnya vagyok és mindenki nyomoréknak tart", hát öcsém, ilyen felfogással ne csodálkozz, hogy mások rólad alkotott képe nem épp pozitív!)

2013. nov. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
ha a halálomon lennék, tuti nem érdekelne, hogy hogyan néz ki az aki megmenti az életem.14/L
2013. nov. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyra értékelném. Mondok egy példát is. Egy hónapja gipsz van a lábamon, tehát nem mozgok túl fitten, de iskolába járni kell, sőt, mivel kollégista vagyok, van, hogy bőrönddel. Épp ezen a héten egy fiú segített, leemelni a bőröndömet, és mivel egy irányba mentünk segített egy darabon. Annyira jól esett hogy most már facebookon beszélünk. És nem azért mert szépségversenyt nyert, sőt.
2013. nov. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha segítség kell, akkor rohadtul nem érdekel, hogy néz ki az illető. Hogy kéne elképzelni egy ilyen esetet? "Nem, menjen el, hívjon ide egy szép fiatal srácot... Nem, nem vérzek e-"
2013. nov. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy,hogy ki jönne oda bekötni az artériás spriccelő vérzésemet,vagy mindegy,hogy ki kezdené el a szívkompressziót(az utóbbinál nem is tudnék róla),elfogadnám a segítséget,sőt,bele sem tudnék igazán szólni.. vannak,akik nem segítenek,mert kétségbe esnek.De én szeretném,hogyha egyszer ilyen helyzetbe kerülök,akkor segítsen valaki,bárki!És ugyanezt meg is kapná más,ha balesetet kell lássak közelebbről,élőben.

Persze nem mindig lennék én sem olyan bátor..és más sem..ilyenkor mindenki másképp reagál.Persze a mentőket minimum hívnám!

Hallottam olyan balesetről sajnos,ahol a mentőket nem hívták.

2013. nov. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
*nem hívták időben,és az elütött nénike addig eszméletlenül feküdt.. nem mertek vele sok mindent csinálni,csak oldalra fordítani merték.
2013. nov. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!