Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukák! Engednétek, hogy a...

Anyukák! Engednétek, hogy a már majdnem 15 éves lányotok a barátjával aludjon?

Figyelt kérdés
2013. nov. 27. 18:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
87%

Már úgyérted, hogy a még 14 éves, kiskorú gyermeklányom? 14 évesen talán még nem a kefélésen kellene agyalni.


16-18 évesen már nyugodtan, de ez azért még durva. Még akkor is, ha most ez a divat...

2013. nov. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
89%
Nem engedném! Az enyémnek remélem több esze lesz.
2013. nov. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:
56%

annyira imádom az ilyen begyöpösödött szülőket:D


Kedves kérdező!

Elmesélem az én és egy barátnőm esetét hátha végre valaki átlátja dolgot. 14 éves voltam mikor az első barátommal együtt aludtam. NEM TÖRTÉNT SEMMI. az ég egy adta világon semmi. szakítottam a sráccal később úgy,hogy nem történt semmi, pedig többször aludtunk együtt. Majd összejöttem egy másikkal. A szüleim ismertek, konkrétan ők ajánlották fel, hogy vigyázzunk a házra, ergo 2-en voltunk (14,16 évesek) egy üres házban ÉS NEM CSINÁLTUNK SEMMIT. ÉS ez sokszor volt. Meg egyébként is sokszor aludtunk együtt mielőtt lefeküdtünk (meg miután lefeküdtünk is de ez lényegtelen) Sőt... Leengedtek vele egy hétre Balatonra. Persze petting volt meg minden egyéb, de az kell is hogy az ember megismerje a saját illetve másik testét... csak 6-7 hónap után feküdtem le vele , úgyhogy a szüleim mindenről tudtak, kaptam rendes felvilágosítást, bíztak bennem, rendesen védekeztünk stb minden. Semmi baj nem is történt. Ezzel ellentétben egy barátnőm anyukája pontosan ez a "18 éved előtt fiúra se nézz" kategória volt. Összejött egy sráccal. Nem is kell mondanom hogy anyukája tudta nélkül volt minden, és voltak nekik "érdekes" helyzeteik, de szerencsére baj nem történt. Ennyit ér ha bízol a gyerekedben és a barátjában/barátnőjében, és ahelyett hogy hátráltatod, inkább támogatod illetve felkészíted az életre... Ha jól nevelted úgy se fog 3 hét után ágyba bújni 15 évesen az első barátjával... Másrészt az a szülő aki azt hiszi hogy az ott alvással engedélyt ad a szex-re (mert ezt is nagyon sok helyen olvastam ) egy... idióta.... ennyi erővel ha már hagyod hogy valamelyikük házában találkozzanak több mint 2-3 órára már azzal engedélyt adsz a szexre:D a férfiak nem csak éjszaka működnek ám...

Szóval, ha bízol a gyerekedben, kellőképpen felvilágosítottad, illetve a barátjában is bízol akkor nyugodtan engedd el, nem lesz semmi baja. Hidd el az együtt alvás nem a szex miatt olyan "hű de nagyon jó", hanem akkor mi tinédzserek is filmezünk, játszunk, hülyéskedünk, és persze a ráadás/finálé, hogy egymás karjában, egymás szuszogására alszunk el... aki szerelmes annak ez valami földöntúli nyugalmat/élvezetet jelent... szóval nem érted miért kell ezt összekeverni a szexxel... Nos én kifejtettem a véleményem, jöhetnek a konzervatívak lepontozni:D

17L (sorry még nem anyuka vagyok, de belelátok a tinédzserek világába, szerintem kicsit jobban:D)

2013. nov. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 anonim ***** válasza:
84%
Egyértelműen nem.
2013. nov. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 anonim ***** válasza:
19%
haha 5ösnek iagza van,szánalmas komolyan...
2013. nov. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim ***** válasza:
60%

Kedves 5-ös! Nem tudom, miért nem lehet véleményeket leírni ezen az oldalon anélkül, hogy valaki ilyen ordenáré stílusban ne válaszolna.


Megértem, hogy az anyuka nem akarja, hogy a 14-15 éves lánya együtt aludjon a fiújával.

Viszont ha mindenáron szexelni akarnak, akkor találnak rá módot. Akkor viszont jobb, ha az anyuka tudja, hol van a lánya és normális módon történik meg.

2013. nov. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 anonim ***** válasza:
31%
nem dicsőségként állítottam, be csupán példaként, hogy nem kell azt hinni, hogy minden erre megy ki:) amúgy nem értem mi ez a hihetetlen negativitás a szexualitással szemben. Mintha valami bűn lenne:D Csak okosan kell csinálni, és rendesen védekezni, és nem észnélkül k*félni fűvel-fával. Ez pedig lássuk be, már a nevelésen is múlik, hogy a gyerek is így gondolja. Nem lettem se több se kevesebb ember azzal hogy megtörtént. Tudom van aki szerint instant r*bancá váltam:D Igen van aki elszúrja, mert egy wc-ben dugatja meg magát egy bulin. Ez nem oké. De ha szerelmes vagy hát istenem, amint mondtam, ha kellőképpen felkészíted rá a gyermeked, illetve ő maga is elég érett ehhez akkor semmi de semmi nem fog változni... És amúgy se értem, ha valakiben ez így felmerül az alapból bizalmatlan a gyermekével szemben. Az én szüleim annyit kértek, mondjam el amint úgy érezzük sor fog rá kerülni... Sose kellett, titkolóznom, vagy hazudnom. A remek kapcsolatom megmaradt a szüleimmel, mindent megtudok velük beszélni és mindenben segítenek is. Mert aki akarja az megfogja tenni, szülői engedély ide vagy oda. Azt mondja egyik barátnőjénél alszik, azt hopp lehet mégse? Vagy azt mondja nem történt meg de mégis? Mit szeretnénk jobban hogy a gyerekünk bízzon bennünk, vagy inkább elrontjuk a kapcsolatot, mert bizalmatlanok vagyunk, esetleg félünk a saját kudarcunktól?:) Egyébként is az ember a saját hibáiból tanul. Ha sose engeded a gyereket hibázni (és mielőtt valaki felhozza, hogy igen akkor essen teherbe azért ez kicsit más téma) ilyen-olyan dolgokban akkor nehezebben fog tudni a valóéletben is érvényesülni nem de?:) El kell látni jó tanácsokkal, fel kell készíteni és támogatni, de attól még ha te elmondod neki, nem fogja ténylegesen érteni amíg meg nem tapasztalja.
2013. nov. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 anonim ***** válasza:
38%
Sok szülő bízik a jól felvilágosított gyerekében, aztán mégis terhesen megy haza.
2013. nov. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 anonim ***** válasza:
22%
Köszönöm, a védést kedves #7-es, én se értem miért nem lehet véleményt nyilvánítani, ha más is megteheti:)
2013. nov. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 anonim válasza:
77%

Hogyha normális a kapcsolat anya-lánya között, akkor a szülő megbeszélheti a lánnyal, hogy valóban aludni, akarnak-e vagy egy kis ezmegaz vagy esetleg szex. De azzal egyet értek, hogy 14 évesen nagyon nem kéne az utóbbit elsietni...

(És még annyit, hogy sokkal jobb lenne, ha az emberek nem bűnnek és tiltott dolognak állítanák be a szexet, hanem normálisan beszélnének róla a gyerekeikkel)

Hogy a kérdésre is válaszoljak: attól is függ, hogy a lány mennyire gyerekes és, hogy mennyire beszél őszintén a "szándékairól".

18/L

2013. nov. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!