Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek? Akarjam vagy...

Mit tegyek? Akarjam vagy fogadjak szót? Ti mit gondoltok az abortuszról? Én gondolom rosszul?

Figyelt kérdés

2 és fél hónappal ezelőtt elkezdetem szedni a fogamzásgátlót,párom kérésére.ugye mikor elsőnek kezdem el szedni várni kell egy hetet mielőtt aktus lenne.mi nem vártuk meg 6. nap elment bennem, de Decemberbe rendesen meg volt, de most januárba nem jött meg.Vettem tesztet kettőt is mind a kettő negatív lett.De idegesített az hogy nem jött meg meg hogy nagyon sokszor rosszul vagyok,meg nagyon sokat járok el pisilni,és tegnap elmentem a orvoshoz,aki azt mondta hogy terhes vagyok de hétfőn menjek már el egy ultra hangra hogy 100% legyen.

Ugye haza jöttem és elmondtam páromnak és anyukámnak.nem érdemes titkolni,ők nyugtattak hogy nem vagyok az ne izguljak de ha az is vagyok akkor abortuszra elmegyünk,de tudom hogy fiatal vagyok 18 leszek,de nem szeretném nem tudom elmagyarázni ezt az érzést,hétfőn kiderül hogy terhes vagyok e. de én úgy érzem.Bíztam a gyógyszerbe,én is hibás lehetek.de mit csináljak? Nekem nincs szívem ehhez,nem tudok semmit, előre köszönöm a válaszokat


2011. jan. 22. 12:35
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Ha meg hozzá a megfelelő háttér (anyagi és érzelmi biztonság) akkor tartsd meg!
2011. jan. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Ha te meg akarod tartani, és elég erősnek érzed magad egy baba kihordásához, megszüléséhez és felneveléséhez mind testileg mind lelkileg, akkor ne hagyd, hogy anyukád, a barátod vagy akárki más döntsön helyetted. Én megtartanám még akkor is, ha senki nem állna mellettem. Olyan pasin meg egy percig se gondolkoznék, aki nem akarja a saját gyermekét. Millióan vannak, akik babával együtt is két kézzel kapnának utánad, és sajátjukként szeretnék a picit. Okosan dönts, hogy később ne bánd meg. Sok sikert.

23/Nő, 2 éves kisfiú és 10 hetes pocaklakó anyukája.

2011. jan. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

namost ugye egyikőtök sem akart gyereket, ezért írattatok fogamzásgátlót. nem csak Te vagy a hibás, a psi sem normális, gondolom mondtad neki, hogy egy hónapig még az eddig alkalmazott módszer szerint kell védekeznetek. (ha nem, no comment...)


szóval ez közös felelősség és közös döntés. de ráértek ezt majd az eredmény biztos tudatában megbeszélni.

2011. jan. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
En csak anyit tudok h en is ilyen helyzetben voltam egyutt eltem a parommal elkezdodot az elgyetem allami helyen voltam de hupsz terhes maradtam es minden almom feladtam mert mikor meglattam a kicsit mar szerettem es tudtam h semmiert nem vennem el az eletet ha kell egyedul valaltam volna mert a parom nem nagyon akarta de viszont a csaladom melletem allt:)Most meg egy 5 hos kislany anyukaja vagyok es tudom h jol dontottem ha egyetemet meg minden felkellet adnom de anyira jo erzes h anya vagyok foleg mikor ram mosolyog tudom h o eletem legnagyobb ajandeka es eletem legjobb dontese volt h megtartottam:) De te tudod ha ugy erzed h szeretned akkor allj ki magatokert hidd el meg fogja o halalni :)
2011. jan. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Andrea1987 ***** válasza:
66%
Szerintem is tartsd meg a babát.Mert lehet ha késöbb szeretnél akkor nem bisztos,hogy sikerülni fog,ha esetleg az abortuszon valamit elrontanak.Remélem majd jobban átlátod a helyzetet,ha meglátod a kicsi szivét dobogni.18 hetes km
2011. jan. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
22%

Ha tényleg kiderül, hogy terhes vagy, akkor elsősorban két dolgon kellene gondolkoznod: megtartsd, vagy örökbe add. Nincs 3. verzió mert az nem lehet választási lehetőség,hogy megöljem vagy nem a gyermekemet.

Az abortusz a gyenge emberek lehetősége és ők minden lehetséges magyarázattal el is tudnak látni ami szerintük igazolja tettüket,de bárhogy mentegetőzzenek is eljön a nap amikor el kell számolniuk lelkiismeretükkel. Ne tartozz közéjük!

Melegen ajánlom figyelmedbe a néma sikoly c. filmet és azzal is nézesd meg aki az abortuszra akar rávenni. Utána újra kérdezd meg tőle a véleményét.

2011. jan. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.elnézést hogy nem írtam még vissza.de kiderült az ultrahangon hogy nem vagyok az.jobb is így mert még fiatal vagyok.ha az is lettem volna nem bántam volna meg, de a semmire nem lehet alapozni.
2011. febr. 21. 18:18
 8/9 anonim ***** válasza:

ha megvan a megfelelö háttér én akkor megtartanám ,föleg ha a családod támogat . Csak abban az esetben vállalkoznék az abortuszra ha kiderülne hogy beteg a gyerek . De ez a te döntésed ,neked kell meghoznod . Édesanyám, ne vegyél el, oka van a létnek,

megszületni vágyom hozzád, látni szeretnélek!

Az sem baj, ha pólyám sem lesz, ne ringasson bölcső,

öled mélye biztonsága éppen elegendő.


Édesanyám, ha meghívtál, ne zárd rám az ajtót,

becézgetve szólj csak hozzám, megnyugszom a hangtól!

Hidd el nekem, szeretni fogsz, ha pillantod orcám,

büszke leszel, boldogságod bízd egy kicsit most rám!


Bármiből is fogantattam, a te tested táplál,

én viszem a szeretetet, amire úgy vágytál.

Elmúlástól, hogyha félsz majd, én szorítom kezed,

kérlek anyám, a haláltól te ments most engemet!

2012. nov. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
akkor ez a nőgyogyasz jol megviccelt titeket
2014. szept. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!