Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit gondoltok az abortuszról?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok az abortuszról?

Figyelt kérdés
gyilkosság? elfogadható? jobb egy élő eb mint egy halott oroszlán? mikor elfogadható mikor nem? érdekelne a véleményetek. Sajnos nekünk 2 hónapja volt egy abortusz, pedig védekeztünk, anyagi nuku, mindketten tanulunk én 17 a pasim 21.
2013. aug. 5. 09:00
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Hogy egyedül csak az anya tudja mi vár a gyerekre és az ő döntése, amit tiszteletbe tartok.
2013. aug. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
82%

gyilkosság? igen


elfogadható? van olyan élethelyzet, amikor nincs más út. nem tudom megmondani, hogy melyik az, amíg nem voltam ilyen helyzetben.


jobb egy élő eb mint egy halott oroszlán? ezt a hasonlatot nem akarnám kommentálni

2013. aug. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
65%
Az anyának kell, hogy legyen joga arra, hogy döntsön a testéről, jövőjéről. A magzat lehetőség az életre, de az anya már egy élet. Az abortusz jobb, mintha az anya és a magzat élete is tönkre menne. Persze szörnyű dolog, és nem szabad bagatellizálni. De senki nem kötelezhető au életadásra. És amikor az alternatívák sem jönnek számításba, akkor elkerülhetetlen.
2013. aug. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
65%

Én azon az állásponton vagyok, hogy a nőnek joga van rendelkezni a saját teste felett.


Azzal persze nem értek egyet, ha valaki már a sokadik abortuszra megy, mert neki egyszerűbb ez, mint a védekezés. Ez egyenesen gusztustalan, de adódhat olyan helyzet, hogy túl fiatal, elhagyta a barátja és egyedül nem tudná felnevelni, közösen se tudják felnevelni, mert nincs pénz, netán megerőszakolták szerencsétlen nőt.. Vagy éppen már túl idősnek tartja magát a gyerekvállaláshoz, van már 3 gyereke, nem szeretne 4.et, sajnos becsúszott..


Egy nőnek joga van dönteni a saját testéről.

2013. aug. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
2. nyugodtan fejcsd ki a véleményedet. ez a "mondás" nem az én mondásom. Szívem szerint megtartottam volna. de nem tudotam eldönteni hogy mit várjak a jövőtől. 8 hetes voltam és nem akartam kicsúszni. sajnos semmilyen támogatást nem kaptunk volna :( talán egy picit sajnálom, tudom hogy már késő meg minden... de én ugy gondolom hgoy nem volt más lehetőség
2013. aug. 5. 09:27
 6/33 anonim válasza:
47%

Én elfogadhatónak tartom, nem tartom gyilkosságnak. Minden leendő szülőpár vagy pár döntse el maga, hogy belefér-e az életébe egy gyerek, mert nagyon népszerű túlmisztifikálni az egész gyerektémát, egy gyerek teljesen megváltoztatja az életet, és bizonyított tény, hogy az első 4-5 évben rossz irányba. Bizonyos esetekben akár kötelezővé is kéne tenni, egyéni elbírálás esetén (pl. reménytelen alkoholista, drogos szülők, tényleg 0 anyagi helyzet, stb...)

Ezzel nem azt mondom, hogy mindenki ezentúl szabadon éljen nemi életet, az abortusz majd megoldja, és hogy teljes mértékben helyeslem. Hanem azt, hogy nagyon sok esetben sokkal jobb az mindenkinek, a megszületendő gyermeknek is. Tegyük fel a kérdező esetét, megszüli a gyereket. Ezzel a tanulmányainak, ezzel együtt az álmainak ott vége, legalábbis jóidőre biztosan. Bár szeretve lesz a gyerek talán, bár talán az apukája is meglesz, nem lép le, olyan szintű változást fog ez okozni első sorban a fiatal anyuka életében, amire egy jó egzisztenciájú felnőtt, gyermekre vágyó ember sem tud felkészülni. Mindenki döntse el maga. Egyrészt az anyagi körülmények alapján, mert ha egy öttagú éhező családba jön egy hatodik, annak nincs sok értelme... másrészt gondoljon bele a változásba, az érzelmeibe, és hozza meg a döntését felelősen. Mert az a gyerek a gyereke lesz 50 év múlva is. Harmadrészt pedig ott vannak azok a betegségek, melyek már a terhesség alatt kimutathatóak.

Most majd biztos jönni fognak olyanok, akik fiatalon szültek, esetleg beteg gyereket, és majd mondják, hogy mennyire nem bánták meg a döntésüket, és hogy a magatehetetlen gyerek is mennyi szeretetet tud adni. Nekik két dolgot ajánlanék: nézzenek magukba, őszintén, és fogadják el, hogy mindannyian mások vagyunk.


Kérdező, ha egy pár szexuális életet él, a védekezés ellenére is becsúszhat egy terhesség. Bátor és rendkívül felelős döntés volt ez részetekről, tudva, hogy jobban el leszel ítélve ezért, mintha megszülöd a gyereket. Sok erőt kívánok neked a továbbiakban, mielőbb épülj fel újra lelkileg, hiszen ez mindig nagy megrázkódtatás egy nőnek. Ezért is tetted fel a kérdésed. Néhány év múlva jobb anyagi körülmények között, már teljesen felnőtt fejjel ha együtt maradtok, jó szülők lesztek, és ebben része lesz ennek a döntéseteknek is.

2013. aug. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
46%
Ha az abortusz gyilkosság, akkor az orál kannibalizmus.
2013. aug. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
#7-eske! Te valamit nagyon nem értesz!
2013. aug. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
65%

Nem olvastam el minden kommentet, szóval bocsánat, ha hasonlót írok.

Nem tartom gyilkosságnak. Most gondolj bele, mivel lenne jobb az, hogy ha megszüli, de nem tud neki normális hátteret biztosítani? Éhezik? Nem telik ruhára..? Esetleg nagy esély van rá, hogy fogyatékossággal születik a gyermek? Neki sem jó, és neked sem, itt már két élet mehet tönkre. Ti esetetekben még fiatalok is vagytok... most ha nem vetetted volna el a jövődnek annyi... tovább tanulni egy gyerek mellett nagyon-nagyon megterhelő. Ha hasonló helyzetbe kerülnék, ugyanazt tenném, mint te.

N

2013. aug. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
gyilkosság ez azért durva kifejezés , úgy vagyok vele,ha 14-20
2013. aug. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!