Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek mit kéne csinálnom...

Szerintetek mit kéne csinálnom? Nagyon féltem.

Figyelt kérdés

A húgom 13 éves és nagyon félős

Ezért mivel anya egyedül nevel minket vele alszik!! Most ezzel nekem nincs gondom de ez a dolog mindennapossá vált!! Lesz valami közetkezménye nagyobb korában?? Mert nyáron volt táborba és haza kellett hozni mert nagyon sokat sírt!! :'(( mert én nem vagyok mindig otthon mert a párommal élek és csak néha megyek haza és olyankor 2 vannak otthon anyával

Mit kéne tenni hogy merjen a saját szobájában aludni??

Egy aggódó nővér 26/N



2013. dec. 11. 14:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
én is féltem kb 11-12 éves koromban gyakran, viszont nem ennyire! nekem csak az kellett hogy ne legyek egyedül. aztán egyik napról a másikra elmúlt. viszont szerintem a húgodat el kéne vinni egy pszichológushoz, mert lehet történt valami vagy valaki bántja amiről ti nem tudtok. az hogy ennyire fél nem normális. egy pszichológus vagy pszichiáter fel tudná oldani nála ezt a félelmet.
2013. dec. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj anyukáddal és mondd el neki amit gondolsz, hogy szerinted ez nem tesz jót a húgodnak a későbbiekben.

Ha az idődbe belefér akár el is viheted párhetente a húgodat magatokhoz, hogy töltse ott a hétvégét. Mégsem idegenek közt lenne és segíthetne neki a leszakadásban. Na meg anyukád is tudna kicsit pihenni/magával foglalkozni.

2013. dec. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
vigyétek el pszichológushoz. Mitől fél, miért alakult ki nála, gondolom, érte valami trauma, ami miatt fél, ennek az eredetét segít kideríteni egy szakember és utána segít kezelni. Ha nem kezelitek, felnőtt korára vezethet depresszióhoz, önértékelési problémához, viselkedési zavarokhoz stb. Nem egészséges vele aludni, ha nagyon anyás, még 35 évesen sem fog merni önálló életet kezdeni. (Van ilyen felnőtt a környezetemben akivel ugyanígy volt...)
2013. dec. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát apukánk nem rég hagyott el minket egy másik nő miatt de nem hiszem hogy ez lenne az oka

Sokszor emlegeti hogy a tükrösnéni vagyis ,,Bloody Mary " a legnagyobb félelme hiába magyarázom neki hogy nem létezik

Köszönöm a választ :)

2013. dec. 11. 14:35
 5/11 A kérdező kommentje:
Meg annyit szokott mondani hogy fél a haláltól :'((
2013. dec. 11. 14:52
 6/11 anonim ***** válasza:
Miért nézett ilyen szörnyű filmet szegény?Ne csodálkozzatok ha fél.
2013. dec. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem ezt nem filme látta hanem az osztálytársai mesélték neki a rémtörténetet és etől
2013. dec. 11. 17:02
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia 13 évesen én is hasonló voltam. Mondjuk én kb 11 éves koromig aludtam anyukámmal, utána már rászoktam arra, hogy egyedül. Viszont én nagyon sok ijesztő dolgot olvastam interneten, volt hogy egész napjaim azzal teltek el, hogy olyanokat olvastam, hogy valaki szellemet látott, vagy valakit elrabolták az ufók. Saját magamat hülyítettem be. Ilyenkor lehet mondani, hogy nem létezik, nem használ csak az idő. :) A haláltól továbbra is rettegek. Viszont akkoriban elértem azt a szintet, hogy fényes nappal nem mertem egyedül lenni a szobámban, mert minden árnyékra azt hittem, hogy szellem. Ez már elmúlt hálistennek. :D Szóval lehet, hogy a húgodnál is hasonló a helyzet, kérdezd meg. Ha kiderül, hogy igen, mondd meg neki hogy ne olvasson ilyeneket és egy idő után elfelejti.


16/L

2013. dec. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
"ezért mivel anya nevel minket".. te sem tűnsz annyira felnőttnek,mint amilyennek egyébként kellene lenned..
2013. dec. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek :)

Kedves utolsó válaszoló: ha nem tudsz értelmeset válaszolni .....:D

Nem tudom hány éves vagy de csak a 12 évesek szoktak így beszologatni :DDDDD

Nem muszály ám válaszolni lehetne tanulni is mivel avval hogy itt ,,osztodazész" mivel nem fogod semmire se így vinni :DD

2013. dec. 12. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!