Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Valami baj van a fiammal,...

Valami baj van a fiammal, szerintetek hogyan beszéljek vele, nagyon féltem?!

Figyelt kérdés

Mindig is rendkívül furcsa fiú volt, harmadik osztályban már hobbiból középiskolás matematikát gyakorolta, a kémia pedig a nyolcadikos szintet érte el akkor nála. Félelmetesen intelligens volt már akkor is, és egyre csak fejlődött. Egészen odáig ment a dolog, hogy nekünk is nagyon el kellett kezdenünk tanulni, hogy megértsük azt, amit mond. Egyre inkább elszakadt az embertől, ötödikre szó szerint a matematika rabja lett, semmi más nem kötötte le. Aztán ez kicsit javult hatodikra, el-eljárt társaságba, szerencsére volt két hozzá hasonló osztálytársa, de az ők kvázi megszállottságát hamar felváltották a lányok iránti vonzalom. A Fiamét azonban nem. Ő csak tovább ment, egészen nyolcadikig, amikor is három hónapra mintha nem is önmaga lett volna. Egész nap mosolygott, nevetett, rengeteget eljárt, mert talált valakit, de róla nem beszélt soha, csak 'Ő'-nek vagy 'a párom'-nak emlegette. Azóta eltelt két év, most 16 éves. Most még az eddigieknél is furcsább. Eddig sem volt egyszerű vele beszélni, nehogy kizökkentsük, mert olyankor elképesztően melankolikus lett, ezért is aggódok érte, nem merem felhozni a témát. Ma, amikor a konyhában volt, megkért, hogy 'Anyu, kérlek kapcsold be a gépemet!', és amikor megláttam a háttérképét, azt hittem dobok egy hátast.

[link]

Ez volt az. Megkerestem a saját gépünkön interneten, mert emlékeztem, hogy egyszer mutattam a férjemnek, hogy milyen szép egy srác. Nem érdekel, hogy meleg, annál több eszem van, hogy ezért bántsam Őt, kérdőre vonjam, esetleg ne adj' Isten, bántsam őt érte, de irtózatosan féltem őt, mert szinte mindenki bántotta azért, amilyen, és nem tudom, hogy így élhet-e valaha boldogan. Hogy találhat-e hozzá hasonlót.

Kérlek szépen segítsetek! Bocsánat, hogy hosszúra sikeredett!


2013. okt. 23. 14:07
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Vagyis nem baj, mert nekem Ő ugyanaz így is. Hm... Nem találok most hirtelen szót.
2013. okt. 23. 14:09
 2/16 anonim ***** válasza:
56%
Kérdezz rá, mondd, hogy téged nem zavar, ilyenek
2013. okt. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Megkért,h kapcsold be a gépet? Sztem így szerette volna tudomásodra hozni. Biztos szívesen is beszélgetne Veled, de nem tudja, hogyan kezdjen bele. Egyszer ha kettesben lesztek, sztem kezdjél el neki a saját tini krodról, akkori problémáidról beszélni. Hátha ettől megnyílik egy kicsit.
2013. okt. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Azt hiszem az lesz, amit az utolsó mond.

Köszönöm nektek! :)

2013. okt. 23. 14:21
 5/16 A kérdező kommentje:
Most kettesben vagyunk végül is, mert a férjemet behívták, mert a férjemnek szívműtéte van
2013. okt. 23. 14:23
 6/16 A kérdező kommentje:
Ahogy sejtettem... Kiborult...
2013. okt. 23. 18:15
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
Igen, valószínű hogy így akarta a tudtodra adni hogy meleg. Beszéljétek meg ezt az egészet majd mindenképp ha engedi majd valamikor. Persze, hogy lehet boldog élete, valószínűleg az is lesz neki. Csak legyetek vele jóban és támogassátok, mert az nagyon jól tud esni gyerekként.
2013. okt. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem mindenképpen a kommunikáció az ami alapvető egy ilyen - meg minden más - esetben. Ha általában nem beszélgetsz vele rendszeresen, nagyon nem várhattál mást, minthogy kiborul. Eddig - ő valszeg úgy látta - nem érdekelt a dolog, most meg hirtelen mindent tudni akarsz....Szerintem elkéstél sajnos,... egy kamaszt "beszéltetni" kell. Ha nem teszed rendszeresen, előbb-utóbb bezárkózik és onnan vissza "kinyitni" nagyon nehéz. És persze nagyon nehéz megtalálni azt a határvonalat, ahol még nem gázolsz a magánéletébe, de azért meg is tudsz fontos dolgokat róla. Akárhogy kiborult, ne add fel. Mivel érdekel a sorsa, ne várd meg, hogy egyszer csak fogja magát és elköltözzön (pl) mert akkor végképp elszakadtok egymástól. Próbálj vele többször beszélni (nem erőszakosan persze)de ne csak beszélj, hanem FIGYELJ arra amit mond. Gyakran a legkisebb elszólásokból tudod meg mi zajlik benne, miről mit gondol stb stb., Nekünk nagy segítség a húga, mert van olyan amit nekünk nem mondd el de neki igen. Aztán ő meg eldönti fontos-e az amit hallott és megpróbálja rádumálni hogy mondja el, vagy beszélje meg velünk azt ami történt(történik). Neki gondolom nincs tesója ugye?
2013. okt. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
De, nagyon sokat beszélünk, a matematika engem is ugyanúgy leköt. Aztán próbálom terelni a lelkizés felé, hogy megismerjem őt jobban, általában sikerrel
2013. okt. 24. 17:06
 10/16 anonim ***** válasza:
Na, akkor azért nincs minden veszve, mindenképp többet kell beszélgetnetek. De ő - már csak az intelligenciájától fogva is - nyilván tudja mire megy ki a játék, szóval szerintem ő is szeretne beszélgetni veled. Különben egyszer sem érezted volna, hogy sikerült közelebb kerülni hozzá. És mitől volt úgy kiakadva amikor felhoztad a témát? Attól hogy ő nem meleg? Szerintem ha az, akkor csak szégyenkezik előttetek. Valszeg, hogy más előtt nem is gond neki, de ti a szülei vagytok... Ez egy nagyon nehéz dolog, de ha addig eljuttok, hogy bevallja neked, akkor könnyebb lesz neki is. Ezt hangsúlyozd neki, de csak akkor amikor már készen áll rá, hogy egyáltalán beszéljen veled róla. Semmiképp ne erőltesd, a fontos az, hogy ismét közel kerüljetek egymáshoz annyira, hogy megértse te az ő oldalán vagy mindenképp akármi történik. Előbb utóbb megtörik a jég és elmondja majd mi a helyzet. Szerintem....
2013. okt. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!