Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek ez jó lenne? (Lent)

Szerintetek ez jó lenne? (Lent)

Figyelt kérdés
Pszichológus szeretnék lenni, és arra gondoltam, hogy amíg tanulok (most vagyok kilencedikes gimiben) addig csinálnék egy ilyen 'weboldalt', hogy tiniknek ha valami gondjuk van, amit nem mernek ismerősnek elmondani, akkor így ismeretlenül tudnék nekik segíteni. (Pl önbizalomhiány meg ilyesmi) És ha ez jó ötlet, akkor tudna nekem valaki segíteni, hogy hogyan kéne ezt megcsinálni? Sajnos az informatika az nekem nem megy...

2013. dec. 25. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológiát tanulok az egyetemen - szóval nem a levegőbe fogok beszélni -, szerintem annyira nem jó ötlet. Te még nem tudod, hogy ez a tanácsadás, támogatás, segítés milyen szintű felelősséggel és hatalommal jár. Én is csak itt döbbentem rá az egyetemen, amikor módszeresen kezdték nekünk tanítani azt, mennyire oda kell figyelnünk arra, amit mondunk, és arra, hogy ne forduljon a másik ember kárára az, hogy alá-fölé rendeltségi viszony van, egyenlőtlen hatalomelosztás. Nagyon dicséretes ez a dolog a részedről, de én nem javaslom.
2013. dec. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az első kommentelővel, nagyon szép dolog meg minden, de nem biztos, hogy ilyen szintű tanács adásához elég érett vagy, nem tudod, mit lehet mondani, mit nem, kinél milyen hatást válthat ki, stb.

Van egyangol oldal, a blahtherapy.com, ha beszélsz annyira angolul, itt tök amatőrül adhatsz tanácsot, a lényeg, hogy ő is tudja, hogy nem szakemberrel beszél.


Egyébként nagyon aranyos ötlet, később még lehet belőle valami, de nem kifejezetten tanácsolnám, hogy diagnózisokkal kezdj dobálózni, amíg nem tanultál pszcihológiát.

2013. dec. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak kb egymillió ilyen oldal van, ahol szintén tinik próbálják osztogatni a nagy életmentő tanácsokat. És ezt nem rosszindulatból mondom.
2013. dec. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát azt, hogy pszihológus akarsz lenni, nem kommentelném.......gondold át mégegyszer. És komolyan lennének olyanok, akik 14-15 éves kislánytól kérnek tanácsokat?
2013. dec. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó:Hol írta,hogy 14-15?
2013. dec. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kilencedikes a gimiben, azt írta, az 14-15ös korosztályt jelent.
2013. dec. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!