Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normális, ha 17 évesen este...

Normális, ha 17 évesen este fél kilenc után nem mehetek sehova?

Figyelt kérdés

Hétvégén fél kilencre, hétköznap hatra itthon kell lennem. Nyáron kilencre.

Júniusban leszek 18 éves. Kicsit már igényelném, hogy tovább is kint maradjak a barátokkal. Inni sosem iszok, cigizni egy szálat nem szívtam még életemben, jól tanulok. Kicsit túlféltenek a szüleim. Vagy ez normális, hogy csak eddig maradhatok kint?


2014. jan. 3. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom.

Az én gyerekeim még kisebbek, de én inkább úgy képzelem, hogy nem időpontban kötném meg, hanem hogy kikkel és hová mehet el. Ha megbízható emberekkel megbízható helyen van, akkor jöhetne később is.

Vagy megbeszélnénk hogy hív ha végzett és akkor elhozom onnan, ahol van, ha már késő van.

Valahogy így képzelem.


A féltést nagyon megértem, három lányom van, biztos Te is gyönyörű vagy, és hát sok idióta mászkál az utcákon sajnos...

2014. jan. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
engem is megszoríthattak volna kicsit ebben a korban, talán akkor nem költözöm 18 évesen a barátomhoz és továbbtanulok :) így is lett normális munkám, életem, sok mindent felépítettem már, előbbre tartok mint sok korombeli diplomás. De azért megértem azt is, ha valakit otthon akarnak fogni a szülei amíg csak lehet. Beszélj velük erről, szerintem nem évszakhoz kellene kötni mikorra kell hazaérned, próbáld meg kibulizni a télen-nyáron 8-9 órát. A te korodban az lenne a normális, hogy ha a jegyeid jók, és az életed rendezett, akkor elég legyen 8-9re hazaérni. No nem mindennap! mondjuk heti kétszer-háromszor kapj kimenőt (egyszer hétköznap kétszer hétvégén). Próbálj alkudozni :) és amiben megegyeztek azt tartsd be, így tanusítod hogy számíthatnak rád és megbízhatnak benned.
2014. jan. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Próbálj beszélni velük.

Lehet, hogy engedékenyebbek lennének, ha mondjuk óránként felhívnád őket, vagy tudnák, hogy nem egyedül mész haza.

2014. jan. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
esetleg szervezz hozzátok hétvégére egy laza összejövetelt. Beszélgetés, társasjáték, főzőcskézés és semmi alkohol vagy cigi. Ha látják hogy a barátaid is normális, aggódó szülők gyerekei és nem pedig drogos huligánok, akkor nyugodtabbak lesznek. A féltés szerintem abból adódik, hogy félnek attól hogy nem tudják követni a magánéleted, nem ismerik a társaságod stb. Mesélj a barátaidról, mondd el hova mentek, mit szoktatok csinálni, és akkor nem találgatni fognak.
2014. jan. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem is nagyon fogott az anyám. Ezen kívül ha késtem megvert, bezárt. Még az udvarra is csak engedéllyel mehettem ki 18 éves koromig. Aztán besokalltam, betöltöttem a 18-at. Elköltöztem Budapestre, munkát vállaltam. Ez érettségi előtt pár héttel volt. Az osztályfőnököm tudta milyen helyzetből "menekülök" és segített. Legközelebb érettségire mentem vissza. Ahogy az lecsengett végleges volt a költözésem. Még párszor próbálkozott az anyám, odáig jutott, hogy külföldre költöztem előle. Amikor egyszer elkezdett fenyegetőzni, hogy feljelent valamiért, mert akkor nem hagyhatom el az országot, akkor beszéltem vele utoljára. Most 27 éves vagyok. Magyarországon élek a párommal boldog kapcsolatban, első babánkat várjuk. Jó munkahelyem van, viszonylag jól keresek és mérnök lettem. Ha az anyám hagy élni és nem mindent veréssel, szigorral és lelki terrorral próbál megoldani, akkor most tudná, hogy unokája lesz. A bátyám 17 évesen lépett meg otthonról, az öcsém pedig 18 évesen költözött ideiglenesen hozzám.
2014. jan. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem normális. Bár ez függ attól is, hogy milyen környéken laktok, megbíznak-e benned a szüleid.... de a leírásod alapján ksemmi okuk nem lenne, hogy ne bízzanak benned. Engen 13-14 évesen engestek el eddig.

Lázadj kicsit. :D

2014. jan. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A szüleid mit mondanak, hogy miért nem maradhatsz kinn tovább?
2014. jan. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt "imádom", amikor valaki feltesz egy kérdést, de nem ad aztán viszontválaszt.
2014. jan. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!