Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Más kamasz lány is ilyen...

Más kamasz lány is ilyen szerencsétlen mensi ügyben, mint én?

Figyelt kérdés
11 évesen jött meg a havibajom, soha nem maradt ki, mindig rendszeres volt, amíg szűz voltam 13-15 napig véreztem, kb a 9. napig erősen, utána a 1-2 napig közepesen, majd enyhén, az egyetlen jó az volt benne, hogy nem volt semmilyen fájdalmam. Mióta nem vagyok szűz 7-8 napra csökkent le a történet, közepesen vérzek, de nagyon hirtelen és erős görcseim szoktak lenni és rettenetes érzelmi viharaim vannak mensi előtt, teljesen elborul az agyam, már-már betegesen, pl dühös leszek, széttörök valamit, aztán szomorú leszek, mert bántottam a tárgyat!!! és hasonlók. Mintha be lennék drogozva. Van még valaki hasonló helyzetben? Ti hogy viselitek el? Milyen gyógyszereket használtok? Én természetes nyugtató hatású étrendkiegészítőket tömök magamba, vagyis inkább anya teszi ezt.
2014. jan. 7. 20:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Egek! Az első 13-15 napos vérzésnél RÖGTÖN orvoshoz kellett volna fordulnotok!
2014. jan. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Én még szűz vagyok, és úgy vagyok mint te most, szóval nem tudom, hogy lesz majd a másik végletben, de csak remélem, hogy jobb lesz, mert ilyenkor nem bírom, de mások sem nagyon, ha a közelemben vannak.:D
2014. jan. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
75%

Hány éves vagy? Nőgyógyásznál voltál már valaha? Érdemes lenne elmenni.

Én a komoly görcseimre Cataflamot, vagy Cataflam V-t vettem be mindig (ma már nem kell, mert mióta fogamzásgátlót szedek, a görcseim elmúltak és a vérzésem is 7 nap helyett 3 napig tart - emiatt is kérdezem, hogy hány éves vagy, hogy jó ötlet lenne-e tablettát feliratni).

2014. jan. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok, nem voltam még nőgyógyásznál, anya meg nem fogja engedni, hogy tablettázzak, mert nemrég tudta meg, hogy nemi életet élek elég régóta, így jelenleg nem nagyon enged el sehova, tablettát meg nem fog nekem engedni. Amúgy sose tudtam, hogy mi a baj, ha sokáig vérzek? Mindig ennyit véreztem, de akkoriban semmilyen görcsöm vagy érzelmi dolgom nem volt, most meg a felére csökkent, de ezek bejöttek...
2014. jan. 7. 21:27
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen fiatalon én sem ajánlom a tablettát, én is 18 évesen kezdtem :)

Viszont egy jó tanács: ha régóta élsz már nemi életet (amivel meg semmi baj nincs, amíg az ember nem felelőtlen), függetlenül attól, hogy védekeztek, érdemes elmenni nőgyógyászhoz egy vizsgálat erejéig. Bajod nem lesz tőle, de tényleg olyan dolog ez, ami javallott. Úgyhogy szerintem a menstruációs helyzetedtől függetlenül, meg tablettától függetlenül menj el valamikor!

2014. jan. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Apropó: aki lepontozott, elárulná, miért tette?
2014. jan. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Én felpontoztalak. Szerintem a tabletta miatt lettél, sajnos a gyakorin sokszor összekeverik a dislike gombbal, de számomra igazán hasznos volt a válaszod :)
2014. jan. 7. 21:56
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez azért elég durva, én a helyedben biztos elmennék orvoshoz, de ahogy ismerem anyámat, ő már az elején elcipelt volna...

Különben én a szöges ellentéted vagyok ezen a téren. 3-4 napig menstruálok (általában úgy, hogy 2 napig megvan, a 3. egyáltalán nem vérzek, aztán a 4. napon megint vérzek egy kicsit, és aznap abbamarad - de volt már, hogy csak szimplán 2 napig tartott), és gyenge ill. néha közepes vérzésem van. Eleinte rendszeres volt, aztán mikor sokat koplaltam, akkor kimaradt néha 2-3 hónapig is, most pedig már viszonylag rendszeres, bár nem annyira, mint régen. Mikor 3 hónapra kimaradt, akkor anyu elvitt nőgyógyászhoz, felírtak valami tablettát, de úgy voltunk vele, hogy még várunk 1 hetet, hátha megjön. És megjött.:)

De ezt a régebbi kimaradozást eltekintve, én szerencsésnek érzem magam ezen a téren.:)


16L

2014. jan. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nincs köze a dolognak ahhoz, hogy nem vagy már szűz. Legalább is tudtommal nem az a bőrdarab határozza meg, hogy mennyit vérzel, meg hogy idegbeteg leszel e ha megjön. Szerintem egyszerűen kamasz vagy, és változik a hormonháztartásod, és ettől van.

Viszont tényleg el kéne menned nőgyógyászhoz, nem feltétlen azért, hogy gyógyszert írjon, hanem mert évente kell menni rákszűrésre, és egyáltalán nem normális, hogy ilyen sokáig tart a vérzésed. Menj oda anyukádhoz egy nyugodtabb pillanatában, és mond meg neki, hogy nem szeretnél gyógyszert, de vigyen el orvoshoz, mert ez nem normális. És ha akar, akkor menjen be veled, de ezzel foglalkozni kell, és nem besöpörni a szőnyeg alá azért, mert éppen mérges, mert a kicsi lánya felnőtt.

2014. jan. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Már 7-8 napra csökkent, kb 10 hónapja ennyi van, rendszeresen megjön még mindig csak görcsösebb és hisztisebb lettem.
2014. jan. 7. 22:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!