Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Engednétek a 15 éves fiatoknak...

Engednétek a 15 éves fiatoknak, hogy porokon éljen?

Figyelt kérdés

Egyfolytában ezzel nyaggat mostanában a fiam, hogy szeretne venni ilyen tömegnövelő port...

Már 2 hónapja csirkén és rizsen él, egész nap zabál. Ezt még el tudom fogadni(bár nem támogatom: a változatos étrend híve vagyok, ez a fajta egyoldalú táplálkozás szerintem káros).

De most ilyen szerekhez akar nyúlni, és ez nagyon nem tetszik. Köztudott, hogy ezek károsak az egészségre, állítólag impotenciát is okozhatnak.

Miért kell a mai tinédzsereknek ilyen hülyeségeket kitalálni? Régen vajas kenyeret ettünk, meg kolbászt, mégis egészségesek voltunk, most meg ő akarja megmagyarázni, hogy én egészségtelenül táplálkozom.

Segítsetek, írjatok tanácsokat, hogyan beszéljem le a fiamat a szerek használatáról.



2014. jan. 6. 18:59
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
19%

Hülyeség.

Lehet hogy jól néz ki és olyan mintha izom lenne rajta, de erőt nem szerez vele.

A sportolók is esznek mindent, versenyidőszakban meg megvannak halva amikor egy hétig csak vízen meg napi két csíkocska csirkemellen élhetnek.

Szülő nem vagyok, de ha az lennék támogatnám a gyerekem az egészséges étkezésben, ezen felül pedig nem lenne ilyen marhaságokra költve.

2014. jan. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
14%
Vagyis a második mondatot úgy kell értelmezni, hogy a versenysportolók sem korlátozzák annyira a táplálkozásukat mint a testépítők. Több ilyen ismerősöm van (sportoló), versenyidőszakban arról álmodnak, hogy végre újra megehessenek egy egész sültcsirkét...
2014. jan. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
91%

Hát attól függ, hogy konkrétan mit szeretne. Ha tömegnövelés, akkor gondolom fehérje!? Mert attól semmi baja nem lesz, igazából senkinek nem lenne tőle baja, mert egy átlagember borzasztó kevés fehérjét eszik, pedig az adja a szervezetünk alapját, izmokat, ebből kellene e legtöbbet fogyasztani, és ez távol áll a valóságtól. Úgyhogy azt engedném neki edzés mellé...mert gondolom azt is csinálja, különben nem lesz előrébb vele...

Mást nem engednék én sem...

Egyébként a csirke-rizs kombótól sem lesz baja, csak csempéssz mellé salátát is!

Nem tudom mennyire ásta bele magát a témába, de én hiszem, hogy akik a testük formálásával foglalkoznak, azok tudnak a legtöbbet a szervezet működéséről és az egészséges életmódról, mert ahhoz, hogy szép eredményt érhessenek el csak fehérjepor, esetleg szénhidrát, aminosavak, stb segítségével, ahhoz nagyon toppon kell lenni. Nyilván nem a doppingos felfújt izmúakra gondolok. Szóval lehet ezt okosan csinálni, nem kell megijedni. Inkább segíts neki, ha már ezt szeretné. Ajánlom A Sárga kapszula című könyvet, könnyen emészthető, egy napos olvasmány, sok okossággal...

Ha csinálni szeretné, csinálja jól, hogy ne menjen az egészsége rovására...

2014. jan. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
81%

A fehérje porban nincs semmi... Ha értelmeset vesztek. A tejből kinyert fehérjepor pl full természetes. Ha rendes bocitejet inna olyan...


Persze van sok cucc, de igazából attól leszel impotens ha illegális dolgokat kezdesz, azaz kokszolni...


A porban mondom nincs semmi, de ne vegyél neki!


Amennyit 15 évesen szabad edzeni a napi fehérjét be tudja vinni tojás+hús ilyesmivel... FITbuilderen fentvan a testépítő szendvics, azt egye, abban tényleg van minden és otthon megcsinálja... Jobb mint a por illetve neki nem is kell több fehérje. Nameg kéne oda vitamin és erősen ajánlom, hogy párolt zöldséget zabáljon, ugyanis vitamin nélkül csak legyengül, de izmot nem épít az fix!


Szóval a port nem engedném én se, és nem is kértem erre szüleimet 15 éves fiú létemre, mikor természetes kajákból is be tudok vinni elég fehérjét! Mivel kondiba járni amúgy se jó olyan 18-20 éves koráig a sima súlyzós/saját testsúlyos edzések mellett nem fog annyit fejlődni hogy por kelljen.


Én a itthon edzegetek, és tökéletesen megoldottam a kajámat, porok nélkül, és látszik is a fejlődés... Igaz nem jött fel 5 kiló izom egy év alatt, de nem is szabad, és nem is kell! Tehát nincs rá szüksége ne vedd meg neki, a csirkemell plusz rizs mellé meg tessék mást is enni illetve igyon sokat!


Ennyit tudok mondani... Egy bizonyos szint felett kell a fehérjepor, de addig még van pár éve, még ha csak hobbi...:)


Esetleg ajánlom jaysworkout blogját, ő se nagyon szereti a porokat, és meg lehet nézni mire jutott egészségesen otthon rendes ételekből.:)


15/F

2014. jan. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
77%
Bocsi, de ez nem tinidolog :) A 40 éves apukám is porokon él. Viszont, tényleg nem szabad ilyen egyoldalúan ennie. Jöhet csirke, hal, marhahús, disznóhús, de rántottan semmi. Akkor ehet mellé salátát, barna kenyeret is nyugodtan, krumpli az kerülendő a kolbászról meg nem tudok mit mondani, emrt szerintem undorító, nem vagyok képes megenni. A vajas kenyér amúgy hízlal. Maga a kenyér is. A porok sem jók amúgy, de a hatást elérik, én meg látom, hogy apukám 2 év alatt mennyit változott, túlsúlyos volt, most meg tök izmos és erősebb is sokkal.
2014. jan. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

Jól leírtátok a dolgokat! Főleg az első válasza tetszett. Amint ezek az izmosnak látszó, felfújt lufiemberek abbahagyják a szerek szedését, leeresztenek. Sok ilyet láttam már, aki erősnek látszott, most meg tiszta nyeszlett. És ne mondjátok, hogy nem a poroktól van ez.

A harmadik meg ne okoskodjon itt nekem. Persze, úgy tűnik hogy csak fehérje, de nem veszed észre, hogy az összes nagy gyúrós(ilyen versenyeken résztvevő felfújt idiótákra gondolok) ilyeneket szed orrba-szájba. Nem akarom a fiamat kitenni ennek..

A kommentek meggyőztek, köszönöm a válaszokat(kivéve az okostojás harmadiknak) ! ;)

2014. jan. 6. 20:21
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Ne izgulj nem lesz semmi baja, te nagyon kevered a dolgokat. Amirol te beszelsz, hogy karosak, egeszsegtelenek es impotenciat okoznak azok a kokszok, azok illegalis szerek. Amit a fiad akar szedni azok taplalek kiegeszitok, teljesen legalisak, nincs negativ mellekhatasuk, es altalaban nutricionista vagy testepito boltokban lehet kapni. Ezek koncentralt dolgok, mint peldaul egy C vitamin tabletta, amit egyszeruen beveszel, ahelyett, hogy 2 kg narancsot egyel. Ha tomegel valaki (izmosit) a megfelelo fejlodes erdekeben a testsulyod(kg) 2x-eset kell bevinned feherjebol grammban.

Peldaul egy 70kg-s szemely naponta 140g feherjet kell fogyasszon. A legnagyobb feherje tartalmu etel a csirkemell, amiben 100g-onkent 21g tiszta feherje van, szoval naponta 650-700g csirkemellet kene egyen, ami azert nem konnyu. Ezert szeretne a fiad ilyen koncentralt porokat venni.

2014. jan. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
Semmi rossz nincs a harmadik válaszának első felében. A probléma inkább ott leledzik, hogy amit fehérjeként eladnak nem biztos, hogy fehérje. A valódi gondok pedig ebből adódnak. (Egészségügyet tanulok, oktatók elmondása szerint minden hónapra jut egy-két egyébként ereje teljében levő fiatal férfi aki ezek miatt nagyon megszívja. De ugyanígy kapnak szívleállásos energiaital fogyasztókat. Ez is jól mutatja, hogy attól, hogy valami legális nem feltétlenül egészséges és óvatosan kell kezelni. )
2014. jan. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
0%

Az az izom, amit a por produkál, össze sem hasonlítható a normális izommal. Ilyen tipikus lufi izmokat, amik egyrészt senkinek sem tetszenek, tele vannak erekkel, stb. másrészt elég ciki, ha egy ilyen szinten kigyúrt emberről kiderül, hogy egy széket nem tud megemelni, mert 2000 forintos por izma van.


Nem ilyen undorító vödrös műanyag készítményeket kell venni, nem is egész nap csirkét enni, csak szimplán edzeni, plusz nem egész nap a házban punnyadni a gép előtt, és máris meglátszik a hatása.

2014. jan. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
# 7/9: A C-vitamin párhuzam nem az igazi :D A vitaminokat ma már szintetikusan állítják elő, így több okod lenne sírdogálni a multivitaminok miatt, mint a fehérje miatt, ami ugye teljesen természetes forrásból származik(persze a vitamin sem káros, mivel a molekula ugyanaz, annak származása tökmindegy, hogy természetes, vagy mesterséges).
2014. jan. 6. 21:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!