Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengednétek a 16 éves lányoto...

Elengednétek a 16 éves lányotokat Balatonra 2-3 napra?

Figyelt kérdés

Az ötlet úgy hangzik hogy nyári szünetben 2-3 napra lemennénk Balatonra(családi nyaralóba talán, de lehet hogy hotel).

3 16 éves és egy 17 éves làny, de a többiek is majdnem 17 évesek.


Ez az ötlet csak úgy felmerült bennünk, egyfajta szárny próbálgatásnak is mondhatjuk... ^^

Arra gondoltunk jó lenne egy ilyen közös kis kiruccanás akár egy osztálykirándulás, csak itt nem lennének piások.

És nem ilyen "reggelig disco party" kirándulás lenne, hanem ilyen kis "családias" nyaralás, úszkálás, túra, séta, főzőcske stb... ^^



2014. jan. 8. 01:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
42%
Nem.
2014. jan. 8. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%

figy, én 22 vagyok és baromi messze attól, egyelőre, hogy gyereket neveljek... úgy tudok választ adni, hogy eszembe jut, mit csináltak a szüleim rosszul/jól, és ahhoz képest, hogy cselekednék.

szóval, attól függ.

ha korábban már voltál, voltatok táborozni, hosszabb ideig távol, aludtatok már egymásnál (nem egyszer, hanem többször, sokszor); ha ismerném a többieket (mert mondjuk voltak már nálunk stb.) és a szüleiket is, akkor nem lenne akadálya. a családi nyaralóba beleegyeznék, az ifjúsági szálló/hotel ötletébe nem, a biztonság miatt. illetve olyan feltétellel lehetnének ott, hogy első nap én vagy valamelyik másik szülő leviszi/lekíséri őket, kocsival vagy vonattal vagy bárhogy, és ugyanígy, hazafelé is én vagy valaki más.

nyilván a legfontosabb, hogy eddig hogy viselkedtetek. voltatok-e féktelenek, vagy máskor is ez a családias program, hozzáállás volt rátok jellemző. ha az utóbbi, akkor minden oké.

2014. jan. 8. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
77%
Engem akkor elengedtek. Most 30 vagyok. Nem akart skkor anyu elengedni, de epp akkor alltam elo az otlettel, amikor nalunk volt latogatoban az akkor 30 eves unokanoverem, aki meggyozte anyut, engedjen csak el... Ervkent azt hozta fel, h o ennyi odosen megszokott a baratnojevel nyaralni, es miutan elutaztak, akkor telegonaltak hsza, h eljottek. Ehhez kepest ez mennyivel jobb. :-)))
2014. jan. 8. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%
Engem elengedtek, de azert mert a mi barati korunk a 16-30 evig minden volt! Igy biztak benne, hogy oltari hulyeseget nem teszek! :)
2014. jan. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
26%
Nem,csak ha megbízható felnőtt is megy akit ismerek.Nem vagyok öreg 24 vagyok,de felelőtlenség elengedni 16-17 éves lányokat magukban.17 évesen voltam először nyaralni 20on éves barátnőimmel,és az egyik szülei is ott voltak egy másik házban,néha ránk néztek,már nem kellett felügyelni de ha gond lett volna akkor volt kocsijuk stb.
2014. jan. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%
igen, egnem is elengedtek. Igaz még csak pocakbabáim vannak de úgy gondolom (most legalábbis), hogy el fogom engedni őket.
2014. jan. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%

Én Szegedre elengedtem a lányom, 16 volt tavasszal, nyáron ment, kettesben egy barátnőjével. A lány apukájánál aludtak, SZIN-re mentek, a fesztivál közel volt az apuka házához.

Egyedül utaztak az ország nyugati feléből (elég nyugati), Bp-n átszállás... simán megoldották, semmi gond nem volt. De értelmes, megbítható lányok.

2014. jan. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%

El.


Mi 16 évesen horvátban voltunk nyaralni haverokkal. Persze volt velünk egy "felnőtt", ő már betöltötte akkor a 18-at. :)


Ahogy írta is a kérdező, semmiben nem különbözik egy osztkirándulástól. Azt is magunknak szerveztük. Szerintem ennyi idősen már tudnak vigyázni magukra az emberek. Persze nem mindenki, de a szülő el tudja dönteni mennyire megbízható és felelősségteljes a gyereke.

2014. jan. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem még túl fiatalok ahhoz,hogy leruccanjanak nyaralgatni felnőtt nélkül.Én nem engedném ha csak nem megy velük egy-két megbízható felnőtt aki már legalább huszonéves.Nem arról van szó mennyire megbízható,hanem arról,hogy még gyerekek.
2014. jan. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Mi nyáron (egy 16 éves meg 5 15 éves lány) az egyik csaj szüleinek a nyaralóiban voltunk a Tiszánál. Két házuk van egymással szemben, külön telek, minden teljesen független, az egyik házban mi voltunk, a másikban pedig a csaj szülei meg a huszonéves bátyja.

Szerintem szülő nélkül még lehet nem engednének el titeket, mert tök ismeretlenek vagytok arrafelé, nem tudjátok, kihez forduljatok ha van valami, és azért nem vagytok még annyira érettek (ezt 16 és fél éves fejjel mondom). De ha nem laktok annyira messze, és megbíznak bennetek, valamint tényleg nem csinálnátok semmit, nincs köztetek olyan, aki ezt kihasználná ivászatra meg egyébre, akkor lehet. A szülőknek kell megbeszélniük.

2014. jan. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!