Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti elengednétek a 14...

Szülők! Ti elengednétek a 14 éves lányotokat szilveszterkor házibuliba?

Figyelt kérdés
Itt lesz az utcába pár háznyira kb 30an lennének egy kis házba. Mennyi időre engednétek el így?
2013. dec. 14. 12:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Te ismered a lányodat, te tudod, hogy milyen. Ha elég megbízható és felelősségteljes, rendben vannak a jegyei, akkor szerintem ha ott lesz az utcába a buli, akkor lehet hogy elengedném. Mondjuk éjfélkor még legyen ott, hogy a haverokkal ünnepeljék meg az újévet, aztán legkésőbb 1-2 órára legyen otthon.

De nekem fiam van és fiatalabb is, így még nem tudok tapasztalatból írni.

2013. dec. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
engem 16 évesen engedtek el először,de a barátnőim már 15 évesen mentek szilveszterezni és még ma is emlékszem mennyire zokon vettem hogy nem mehettem,inkább lefeküdtem aludni 10-kor hogy ne a nyomoromra gondoljak,szerintem ha megbízol a lányodban hogy nem csinál hülyeséget,engedd el.gondolom éjfélig tutimaradna,aztán hazafele,érte mennék.
2013. dec. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%
Nem,csak akkor ha a szülők is felügyelnek rátok,és nincs alkohol.
2013. dec. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%
Nem. 14 évesen még semmi keresnivalója a bulikban.
2013. dec. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Harminc 14 éveshez felnőtt felügyelete szükséges! Ha ez megoldott, a buliban hasonló korúak vannak és ismerem őket, akkor éjfélig elengedném, utána itthon a helye.

Egy 14 éves lányt mindemellett könnyű kalandba vinni még akkor is, ha jól nevelt. Sokat kell ezekről beszélgetni vele, őszintén, részletesen.

2013. dec. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

30 fiatal egy helyen szerintem elég sok. Nem ártana oda 1-2 felelősségteljes, idősebb ember. Nem feltétlenül szülő, de mondjuk huszonéves testvér vagy valami.

Ha megbízható a lány, akkor elengedném, de előtte sokat beszélgetnék vele arról, hogy milyen veszélyeket rejthet a buli. Éjfélkor még koccintson a barátokkal, ha már elengedtem, azon nem múlik semmi, de 1 óra körül érte mennék.

2013. dec. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%
14 éves lány már majnem középiskolás,és középsuliba ti nem piáztatok?1-1 boroskóla havonta,2hetente?ha a szülők megbíznak benne és úgy lett nevelve nem hagyja hogy rámásszanak és nem fog hazamászni 4kézláb,főleg ha előtte meg lesz beszélve,hogy mondjuk apuka fél 1-re megy érte a ház elé.meg kell adni a bizalmat,attól még nem csinálunk prostit meg alkoholistát a gyermekünkből.elnézést a szókimondásért.
2013. dec. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

lesznek ott huszonévesek is mivel az én baráti körömbe sok "idősebb" is van.:)

Szóval nem csak tizenévesek hanem vegyesen tehát 14-22ig :D Nem mondom azt,hogy nem innék de mértékkel is lehet jól érezni magam és én emlékezni is szeretnék minden pillanatára :D

2013. dec. 14. 13:56
 9/12 anonim ***** válasza:
36%
Én semennyi időre sem. 14 évesen nem kell házibuliba menni. Még emlékszem, milyen volt ennyi idősnek lenni. Bizony engem pont az idősebbek jelenléte aggasztana inkább, meg hogy ennyire sokan volnátok összesen. A tomboló hormonok meg egy kis alkohol és már meg is van a baj.
2013. dec. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
35%
Nem ittam alkoholt 14-15 évesen,és az,hogy valaki majdnem középiskolás nem jelent semmit,végülis már majdnem 18 éves nem csupán még 4 év,miért ne adhatunk neki kocsikulcsot is,hogy vezessen?? 14 évesen ilyen házibuliba nincs keresnivalód,szerintem max barátnőknél való szilveszterezés fér bele ahol otthon vannak a szülők néha rátok néznek,de azért nem ülnek már a nyakatokon.Ilyen házibuliba min 16-17 évest engednék kisebb gyereket tuti nem.
2013. dec. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!