Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy mondjam el anyának, hogy...

Hogy mondjam el anyának, hogy magántanuló szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Most leszek 16 éves, 10.-es vagyok a gimiben.

2014. jan. 15. 15:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
először is pont így, őszintén és nyiltan. Másodszor miért szeretnél magántanuló lenni? Komoly érvekkel kell majd alátámasztanod, mert nem olcsó mulatság.
2014. jan. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Nagyon sokat hiányzom a suliból, ott van pár "jóakaróm", akik pokollá teszik az életemet, mert irigyek rám.

Tudom, hogy nem olcsó, de azokból a tantárgyakból, amik számítanak, így is különórára járok, szóval semmi értelme ennek így.

2014. jan. 15. 15:30
 3/21 anonim ***** válasza:
83%
így: "Anya! Magántanuló szeretnék lenni"
2014. jan. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

akkor nyugodtan elmondhatod neki is, de én emiatt nem venném ki a gyerekemet. Számtalan rossz akaród, és kihívásod lesz az életben, egy munkahely ugyanilyen.

Engem is utáltak a gimiben, egy ideig bántott, aztán egyszerűen csak szünetekben bedugtam a fülembe a fejhallgatót, vagy lementem sétálni az udvarra, az órákon meg legalább nem beszélgettem hanem figyeltem. Egy idő után megunták hogy én legyek a központi téma és nem szekáltak.

Ha úgy gondolod, kérd át magadat másik iskolába. Szerintem a magántanulás sok lehetőséget el vesz tőled: hogy szocializálódj, hogy megismerkedj a konfliktusokkal ugyanakkor attól is megfoszt, hogy barátokat szerezz. Most nem jött össze, fel a fejjel, a jövő szeptembert kezd másik iskolában addig meg csak kibírod valahogy. Új környezet, új barátságok, új élet. A magántanulás nem megoldás. Ráadásul költséges is.

2014. jan. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
55%
Na ja, ráadásul azt a luxust, hogy egyszerűen nem mész be mert nincs kedved azt máshol nem teheted meg. Csodálom, hogy a szüleid engedik.
2014. jan. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

# 4

De a "rajongóim" mellett még nagyon sokat hiányzom, rohangálhatok igazolásokért mindig. Emiatt pár tanár pikkel rám.

Nincs baj a szocializálódásommal, ezeknek a lányoknak is az a bajuk, hogy a legtöbb emberrel jó a kapcsolatom, folyton a figyelem középpontjában vagyok és egyszerűen csak irigyek.

Az órákon sose figyelek, még akkor sem, ha ott ülök, szóval ez nálam nem oszt, nem szoroz. :)

Szeptemberben kezdtem itt a sulit, nem akarok még egyszer váltani és tudom, hogy semmi értelme nem lenne.

Nem aggódok, hogy nem tudnék barátokat szerezni, mert már így is elég sok van, iskolán kívül leginkább.

Az én esetemben ez az egyetlen megoldás, mert rengeteget hiányzok a suliból.

Válthatok még 3-szor, 4-szer is iskolát, de ez akkor sem fog változni.

2014. jan. 15. 16:07
 7/21 A kérdező kommentje:

Ráadásul akkor, amikor már a legtöbben ismernek, pletykák keringenek rólad, már nem annyira egyszerű új életet kezdeni, nem annyi az egész, hogy sulit váltok és kész.

Az anyagi része nem gond.


# 5

Mert valószínű, hogy az anyám tudja, hogy akkor sem nagyon járok be, amikor éppen itthon vagyok...

2014. jan. 15. 16:09
 8/21 anonim ***** válasza:
65%
Nem lehetsz magántanuló, ahhoz komoly indok kell!!!
2014. jan. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én lehet, hogy tudnék neked segíteni! Írj privit!


Moncsi

2014. jan. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Pont ma beszélgettünk erről az osztályfőnökömmel. Még az élsportolók nagy része SEM mehet magántanulónak, úgy, hogy annyit edz, hogy még órákra sem tud bejárni, nemhogy tanulni másnapra még. Tehát jóformán sehogy sem lehetsz magántanuló a mostani rendszerben, és főleg nem azért, mert pár ember utál az osztályban.
2014. jan. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!