Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért ennyire "dinnyék" a...

Miért ennyire "dinnyék" a mostani tizenévesek szüleinek a jó része? Az ők válaszaikra vagyok a leginkább kiváncsi.

Figyelt kérdés
Azt veszem észre, hogy rengetegszer a dinnye szülők zsíroskenyeren, meg csontlevesen élnek, egy csomó mindent megvonnak maguktól, csak hogy a gyereküknek/gyerekeiknek tudjanak adni napi 1000-2000 ft-ot... Hát, mire költi el a kölök? Cigire, piára, fűre... Én akkor is azt vallom, amelyik tizenévesnek kell cigi, pia, mindenféle illegális tudatmódosító anyámkínja, 100-200.000 ft-os telefon, több 10.000ft-os ruhák, lilára festett haj, piercingek, tetoválások, minden hétvégén kocsmázás, bulizás, az szépen menjen és dolgozzon meg azért a pénzért, amiért megengedheti magának! 16 éves kortól el lehet menni dolgozni, 90%-uk biztos nem jár, csak ellébecol napi 4-5 órát iskolában, aztán annyi. (23/F, aki 5 éve eltartja saját magát egyetem mellett).

2014. jan. 17. 13:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Pénzzel helyettesítik azt az időt és energiát, amit a gyerekre kellene fordítani.
2014. jan. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
100%

Figyi én ismerek olyan családokat,akiknek az étel azt jelenti,amikor levágnak egy disznót,és akkor van hús,mellé meg mindig megveszik a kenyeret,esetleg néhanapján egy kevéske gyümölcsöt stb.

De a gyerekek 40-50 ezer ft-os telefonokkal mászkálnak,táblagépeken kockulnak hazafelé a buszon,az öltözködésükkel sincs semmi baj,jól öltözöttek. Hogy miből telik rá? Hát kapják a támogatásokat,aztán abból,vagy részletre veszik a telefont,ma már ha pl valaki aranykártyás egy mobilcégnél,majdhogynem potompénzért tud laptopot szerezni stb ( marketing) Ezzel arra utalok,hogy a kaján spróolnak,de a menő cuccoknak medg kell lenniük... És ez baj,mert nem a műszaki cikkektől lesznek egészségesek,stb...

2014. jan. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Valahogy úgy... Majd aztán az ilyenek fognak mindenre követelőzni, hogy: "Nekik ez jár!"... Fenét, legtöbbnek egy jó megnevelés járna...
2014. jan. 17. 13:37
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
A szülő ezzel mossa kezeit, hogy mindent megad a gyerekeinek. Az ilyen szülő képes lenézni a normális, talán konzervatívnak is mondható értelmes családokat.
2014. jan. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
81%
*spórolnak, meg
2014. jan. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Sajnos egyre ritkábban az olyanok :(. Túl liberális lett ez az ország, gyereknevelésben szintén :S.
2014. jan. 17. 13:38
 7/21 anonim ***** válasza:
94%
Es sajnos a gyerekbűnözés nő, micsoda véletlen.
2014. jan. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
60%

Ez egy érdekes kérdés.


Sajnos Mo-n az a divat, hogy adjunk meg mindent a gyereknek erönkön felül is, már akkor is amikor felnött és saját keresettel jár.


Èn Németországban élek, és nagy meglepetés ért mikor 6 éve die kerültem. Itt a szülök biztosítják a gyerekek tanulását, addig általában amit tudnak megadnak, aztán mikor a gyerek el kezd dolgozni, mint egy köldököt elvágnak és semmit nem adnak a gyereknek. Àltalában a tanulás alatt is csak annyit adnak amennyiböl el tud boldogulni. Itt a szülök ha kirepültek a gyereke elkezdenek utazgatni, hobbijuknak élni, félre tenni a nyugdíjas idöszakra stb...

A férjem német, és szerencsére a családjában minden nagybácsi nagynéninek nagyon jól megy(orvosok IT cégeknél managerek). Látom a férjem unokatesóit, hogy hiába lett 18 éves és egyetemre jár, az egyetlen amit kapott támogatásul egy bicigli amivel bejár. Talán még az egyetemi lakhelyet támogatják, de ott is több magával lakik együtt... A gyerekek a legegyszerübb telefonokkal járnak, ha már annyi idösek, hogy megengedhetö nekik. Ha van is bármi gépük az iskolába vagy utcára szigorúan Tilos kivinni...


Pont mint az én gyerekeimnél, kb negyed annyi játékaik nincsenek mint a magyararországi barátnöim gyerekeinek. Ezzel is jól érzik magukat.

2014. jan. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
74%

Igen, kedves utolsó, azt azért tegyük hozzá, hogy itthon mennyi egy pályakezdő fizetése, meg kint németben mennyi. Egy friss diplomás kb örül annak, hogy van munkája, és bele tud adni a rezsibe a szüleinek, nem hogy elköltözzön és mindent fizessen. Ha a szülők nem segítik őket tudod mikor lesz saját lakás akár hitellel is.

A kérdésre válaszolva pedig, ha ezt akarják a szülők, akkor ezt csinálják. Szerintem a legtöbben úgy vannak vele, ha már napi 10-12 órát dolgoznak, és idejük nincs a gyerekre, akkor legalább pénzt adnak nekik. A gyerekre meg nem tudom mit vagy kiakadva. Aki úgy nő fel, hogy mindent megkap, mert anyu apu dolgozik, az nem fog elmenni dolgozni ha nem muszáj.

Az meg, hogy a te szüleid amint 18 éves lettél tovább nem támogatnak, az az ő bizonyítványukat mutatja.

2014. jan. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Támogattak volna, de én kértem, hogy csak annyival támogassanak, hogy viszek kaját mindig hazulról, illetve vizsgaidőszakban az albérlet árával, mert akkor kevesebb időm van dolgozni. A többi "luxuscikket" a saját pénzemből veszem. Szerintem így a normális, nem úgy, hogy a szülők a küszöböt rágják, hogy a csemeté(k)nek legyen miből dajdajozni a nagyvárosban...
2014. jan. 17. 15:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!