Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért ennyire "dinnyék" a...

Miért ennyire "dinnyék" a mostani tizenévesek szüleinek a jó része? Az ők válaszaikra vagyok a leginkább kiváncsi.

Figyelt kérdés
Azt veszem észre, hogy rengetegszer a dinnye szülők zsíroskenyeren, meg csontlevesen élnek, egy csomó mindent megvonnak maguktól, csak hogy a gyereküknek/gyerekeiknek tudjanak adni napi 1000-2000 ft-ot... Hát, mire költi el a kölök? Cigire, piára, fűre... Én akkor is azt vallom, amelyik tizenévesnek kell cigi, pia, mindenféle illegális tudatmódosító anyámkínja, 100-200.000 ft-os telefon, több 10.000ft-os ruhák, lilára festett haj, piercingek, tetoválások, minden hétvégén kocsmázás, bulizás, az szépen menjen és dolgozzon meg azért a pénzért, amiért megengedheti magának! 16 éves kortól el lehet menni dolgozni, 90%-uk biztos nem jár, csak ellébecol napi 4-5 órát iskolában, aztán annyi. (23/F, aki 5 éve eltartja saját magát egyetem mellett).

2014. jan. 17. 13:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
50%
Szia én egy 14 éves gyerek vagyok és azt vallom hogy nem vagyok elkényeztetve van 3 éve egy akkoriban 30000 Ft érő telefonom amit még most is használok és szeretek ! Van egy Tv-m ami az anyáméké volt és én meg vagyok vele elégedve van egy nagyon jó gépem ami nem volt kis pénz "de" azt igaz nem én dolgoztam de jól tanultam érte és minimum 1-2 évig gyűjtöttem a pénzem ami 140000 Ft lett és ebből vettem most karácsonyra tabletett "kaptam" de mivel semmi szükségét nem láttam meg nem szeretem ha el vagyok kényeztetve neki adtam szüleimnek ők nagyobb hasznát veszi és egyáltalán nem járok divatos ruhákba csak a cipőm drága mert 50-51-es lábra nem lehet kapni 15000 - 20000 Ft alatt :) Szóval igen én sose cigiztem , ittam , drogoztam még energia italt is csak a barátomnál engedek meg magamnak nem azért mert nincs pénzem rá hanem mert nem szeretnék olyan lenni mint a mostani társadalom nem vagyok divat b uzi és igaz sokat gépezek de emelett a tanulmányi átlagom 4,6 és örülök hogy szüleim szeretnek és inkább rámfordítják a pénzt igaz nem fogadom el sokszor mondom mindig hogy " gyűjtsék" mert én nem szeretnék de tényleg elkényeztetve élni : "Luxusba" . És igen sajna ez a mai társadalom meg kell szokni minden mostani zene egy fabatkát sem ér :/ Szóval vannak kivételek !
2014. jan. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem csak a mai szülőkre igaz. Minden korban van ilyen.


Akik most szülők, azoknak nagy része szerintem sokat nélkülözött gyerekként, és elhatározták, hogy mindent megadnak a gyereküknek, amit tudnak. A gond ezzel csak annyi, hogy aki nem nélkülözött soha, az megbecsülni sem igen tudja mindezt. Persze maximális tisztelet a kivételnek.

Úgy gondolom, hogy ezek a szülők is csak jót akarnak és nem hiszik el, hogy az ő gyerekük drogos vagy piás lehet. A szülő minden, csak nem objektív a gyerekével kapcsolatban.

Nehéz eldönteni néha, hogy mi szolgálja a gyerek javát és mi árt.

De tény, a pénz nem pótolja a nevelést.

2014. jan. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
81%

Első körben csak annyit, hogy nekem még úgy negyedikben volt 5 órám, nem fogok veled szembeszállni, nem is ingerült hangvételű a válaszom, de 16 évesen nincs olyan nap, amikor ne lenne nyolc órám, így sötétben megyek iskolába, és így is érkezek. És akkor még nem voltam edzésen. És én nem jelöltem be direkt annyi faktot illetve csak egy sportot űzök, és nem zenélek semmit... (És én azért nagyon nem vállalom túl magamat!) Szóval azért, szerintem sokan ha tehetnék akár mennének is diákmelózni, de így nem lehet, úgy tudom hétvégente meg nem nagyon van munka - bár amúgy se könnyű szerezni, hamar elfogynak a helyek.


Szóval, most jön, az, hogy a kérdésre válaszolok.:)


Csak a saját szüleimből tudok kiindulni, de ők szinte mindig a legjobbat veszik mindenből. Igaz, nem vagyunk szegények, de azért nem is keresnek olyan jól szerintem. Nem tudom mi az átlag, édesanyám, és édesapám együtt keres havonta 1m+ami akad meló, mert apukám vállalkozó, és így változó, ami befolyik.


Az én szüleim viszont ilyenek, amit leírsz: képesek megvonni maguktól dolgokat, hogy én, és a húgom megkaphassunk valamit. Kiskoromban nem tűnt fel, most, hogy idősebb vagyok észrevettem, hogy a húgom igényeit néha nehéz kielégíteni - sok (drága) ruhát vásárol. Persze nem az egész kereset megy ruhára, csak pl nem rendelünk annyi ételt, nem megyünk moziba, vagy csak engem engednek el barátaimmal stb. Ezek az apróságok olyan semmiségnek tűntek, de számítanak.


És azért ilyenek, mert nekik nem adatott meg semmi, és meg akarnak adni mindent. Anno ugyanez volt, csak változtak a méretek - már sokkal több dologra vágyik a gyerek, és nehogy már nélkülözzön. Így nem is épül fel benne egy értékrend.


Másrészt a probléma onnan is fakad: Miért kerül a kezébe cigi? Miért tud az ISKOLÁBAN füvet venni? (Nem egy embernek tudom megszerezni a számát, aki iskolában is árulja a szarjait, ugyanis akarva akaratlan, ismerek pár hülye drogos állatot.)


A másik forrása meg a mindent megadó szülők, akikről Te is beszélsz.


De néha egyébként a szülő túlbuzgó... Én esetemben így van. Édesanyám 60 rugós kabátot vesz nekem karácsonyra, de egy 20k-s pulcsi is ott ficcegett mellette... Nem mondta, csak megnéztem a neten (nem szép dolog), majd kiugrottam a bőrömből, hogy erre kell szórni a pénzt. Jó, van, hogy egy Mustang cipőért megőrülök, és kérem, hogy vegyék meg, vagy ilyesmi, de most 2-3 pár cipőm van maximum, szerintem ez teljesen belefér.


Egyébként 100.000 nem sok egy telefonért. Az sok, hogy az iPhone 270.000 körül szakít a szerencsétlen szülőkről... De ez csak személyes véleményem, ugyanis technikai dolgokban nagyon otthon vagyok.:) (Mondjuk 100 ropit még rám se költenek kérésre - gyűjtsem csak össze... Mondjuk meglepődtek, amikor vettem magamnak egy motort, és beiratkoztam tanfolyamra.:D)


16/F

2014. jan. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Utolsónak: tudtommal egy család átlagjövedelme Budapesten, és a gazdagabb városokban, mint Győr, Sopron stb. 300.000 körül van, kisvárosban 200.000 körül. Ugye erre még rájön x*22.000 ft cociális a gyerekek után. Havi 1 milka jövedelemmel hidd el, eléggé benne vagytok a felső néhány %-ban. Semmi irigység nincs bennem, én sem nélkülözök semmit.

Ez a dolog, hogy egy telefonra sok-e 1 kiló az nagyon nézőpont kérdése. Például Nálatok persze, hogy nem sok, de például egy 150-200.000 ft összjövedelmű családba hidd el, eléggé az.

Gondolom azért van sok órád, mert valami normális gimibe jársz, nem olyan 0 követelményű sulikba, ahol 1-2-kor már fúj a szél(ismerek rengeteg olyat). Anno gimnáziumban én is örültem, mikor csak 8-tól 2-ig voltam, nem 7-től 3-ig például. Majd később véleményezem tovább :)

2014. jan. 17. 18:56
 15/21 anonim ***** válasza:

# 14


akkor bocsánat, annyira nem vagyok tisztában mások helyzetével.:) Ez esetben énis soknak találom ezt a pénzt egy telefonért! (Külföldi viszonylatban ez máshogy lenne, de ezt megint nem fogom idekeverni.:) )


(És köszi, hogy nem 'támadsz le', mint sok más kérdező!)

2014. jan. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Miért támadnálak le? Normális hangnemben válaszoltál, elmondva az érveidet, meg a helyzetedet, nem anyázva, leugatva a másikat, mint sokan itt.
2014. jan. 17. 23:33
 17/21 anonim ***** válasza:
10%
Én nálam az van, hogy az a tipikus cigizős lila hajú fiatal vagyok (de nem iszom). Kapok havi 14-et, amiből a cigit és a hajfestéket veszem meg. Pedig ezeket ruhákra kapom, de azt beszerzem turikból, összevarrok pár régit stb. Mindig kell valamin spórolni, hogy meglegyen ami fontos. Ha csak 900 Ft-al infulok cigi nélkül az iskolába teljesen alap, hogy cigit veszek belőle, kaját könnyebben tudok összetarhálni. Nem kell minden kütyüt megvenni a gyerekeknek, adni kell fix pénzösszeget és ossza be magának. Mellesleg tudtad, hogy több ember halt meg hangyák miatt, mint fű miatt? Még csak az sincs, hogy könnyen rászokna az ember, fél évig heti kétszer, háromszor füveztem és egyik napról a másikra abbahagytam, mert drága. Az alkohol sokkal rosszabb a fűnél, én mindig depressziós hangulatú leszek tőle, így nem iszom.
2014. jan. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Én füvet még életemben nem próbáltam, mert ellenzik az elveim, inni ritkán iszok, akkor is úgy, hogy jó kedvem legyen :)
2014. jan. 20. 09:39
 19/21 anonim ***** válasza:
62%
A tiszta fűtől nem alakul ki függőség a testben. Ha jó a lelki állapota az embernek, akkor le tudja tenni, ahogy előttem írták - viszont, ha valaki boldogtalan, és ezért füvezik, akkor lelki függőség alakul ki, ami nehezebben kezelhető, mint egy heroinos alak, aki remeg, ha nem kap cuccot.
2014. jan. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Én elítélem ugyanúgy a nikotin, az alkohol, mindenféle drog, szerencsejáték függőséget is.
2014. jan. 21. 01:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!