Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan mondjam el a szüleimnek?

Hogyan mondjam el a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Már régóta érdekel az iszlám világ és az arab kultúra. Rengeteget olvastam róla. Körülbelül egy fél éve felvetődött bennem,hogy muszlima legyek. De megmondom az őszintét,hogy félek a családomtól,hogy hogyan fogadnák. Egyszer otthon felpróbáltam a kendőt és anyukám rögtön azzal jött,hogy én keresztény vagyok és,hogy én annak születettem...

Nem fiú miatt szeretnél muszlima lenni. Ez egy saját döntés ami belülről jön:))

Hamarosan 18/l


2014. jan. 17. 18:25
 1/9 A kérdező kommentje:
Elnézést, elírtam a szeretnéket :) Szóval nem fiú miatt szeretnék muszlima lenni.
2014. jan. 17. 18:28
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon-nagyon nem örülnék neki, de elfogadnám. Felnőtt döntést hozol, ha vállalod a következményeit is. Sajnálnám, de ez van. Én hibának érzem, soha nem lennék egy olyan vallás tagja, ami ilyen alacsony szinten kezeli a nőket, de ha neked ez kell, ráadásul szabad akaratodból, akkor csináld! Megérteni nem érteném szülőként, de nem lenne más választásom, mint elfogadni. 30N
2014. jan. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon nem örülnék neki.
2014. jan. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A iszlám vallásnak én nem tudok egy olyan eleméről sem ami a nőkre nézve előnyös lenne. Tehát ha te önként felveszed a vallásukat, gyakorlatilag saját magadnak okozol kárt, és saját magadat bünteted. Így tehát szülőként két dologra gondolnék, a lányom unatkozik és jópofa dolognak tartja a vallásokat cserélgetni 17 évesen, vagy pedig a lányom súlyos lelki gondokkal küzd hiszen saját magának árt/tesz kárt magában.


Ha valaki beleszeret egy arab sejkbe és felveszi a vallását, mert jó neki ott a háremben (meleg van, kap enni, vannak barátnői, nem kell gondolkodnia), ezt el tudom fogadni. De azt hogy egy nő önként, szabad akaratából degradálja saját magát nem tudom elképzelni.


De hogy a kérdésedre is válaszoljak, ezt akárhogyan is mondod el nagyon ki fognak bukni. Úgyhogy ha nem lehet téged erről lebeszélni, akkor csak állj ki és mondd azt hogy anya, apa ez van. De én a szüleid helyében jobban örülnék ha inkább homi lennél, azt könnyebb feldolgozni!

2014. jan. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

nem is értem mi az ami ebbe a vallásba téged vonz.

amiket én olvastam róla abba semmi szimpatikus nem volt. pláne egy nőre nézve..!

ha én lennék az anyukád,nagyon nem örülnék,és reménykednék hogy észhez térsz.

2014. jan. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha ennyire érdekel, akkor tanulj keleti kultúrák és nyelvek szakon az ELTE-n, de én nagyon nem örülnék, ha a lányom ilyennel állna elő. Nem azért mert én akkora nagy keresztény vagyok, hanem egyszerűen ott a nőket semmibe sem veszik, nincsen választásuk, alá vannak rendelve a férfiaknak. Ennél többet érdemelne a lányom.
2014. jan. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy vallást ne akkor vegyél fel, ha tetszik az arab kultúra... Én is bolondulok mindenért ami arab vagy indiai, a festmények, az épületek, a ruhák, az ékszerek, a történetek nagyon tetszenek, imádom az ilyen filmeket, a zenéket, mégse vagyok se muszlim, se hindu. Vallást nem azért veszünk fel szerintem, mert jópofa egy ország kultúrája. A vallások is érdekelnek, főleg a keleti vallások, de hinni egyikben se tudok.

Akkor legyél muszlim, ha kiolvasod oda-vissza a Koránt, és tudsz vele azonosulni, és tényleg szívből hinni abban ami oda le van írva.

Ha csak érdekel és jónak találod, akkor dekoráld ki a szobád, olvass sokat, vegyél ilyesmi stílusú ruhákat, stb, de ne akarj megtérni.


Mondjuk nekem nem akadnának ki szüleim, a családban senki se vallásos, de igyekeztek megismertetni mindenféle vallással, és rám bízzák, melyikben hiszek (egyikben se). Szerintem ez a legnormálisabb felfogás. Ha én lennék az anyukád, ezeket tanácsolnám amiket fent írtam, illetve megkérdezném hogy tisztában vagy-e vele, hogy arrafele a nők milyen helyzetben vannak. De a döntést rád bíznám.


19/L

2014. jan. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy tényleg rengeteget olvastál magáról a vallásról, ha komolyan ezt akarod.
2014. jan. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nem akarlak megbántani,de tényleg ennyire tökéletes az életed,hogy saját magad készülsz elcseszni???Olvass még inkább az iszlámról, vagy menj el a Mcdonaldsba(pedig utálom)mint a többi fiatal,és éld az életed.48F
2014. febr. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!