Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy 15-16 évesnek mennyi "fér...

Egy 15-16 évesnek mennyi "fér bele"? Főleg szülők véleményére lennék kíváncsi

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, lassan 16. úgy gondolom, hogy már szinte az a természetes, hogy ennyi idősen az ember bulizik és nagylányként viselkedik, mert a környezetem ezt sugallja. Azon gondolkodtam, hogy csak én élek-e másképp. Például csak anyuval megyek vásárolni, nagy örömmel kezdek el hülyülni a 9 éves unokatesómmal, eszem ágában sincs még szexuális életet élni (akármennyire is érdekelnek a srácok), bulizni még nem mehetek. Ez normális? Mármint ezt nem azért kérdezem, mert mondjuk én érzem, hogy hülyén viselkedem, hanem csak most már tényleg kíváncsi lennék, hogy azokon a 15-16 éveseken kívül, akiket ismerek mit csinál a többi velem egykorú. A környezetemben eléggé felnőttesen viselkednek már, de nyilván nem mindenki ilyen..vagy mégis? Nagyon kizökkent az idő, s megváltozott a világ, de a mostani állapotokhoz viszonyítva mi a természetes viselkedés egy ennyi idősnél? Szülők, Önök mennyit engednek meg a hasonló korú gyerekeiknek?
2009. dec. 7. 15:30
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
11%
szia, én 14 éves vagyok, és pont olyan mint te. én is anyukámmal megyek vásárolni, és nem járok bulizni..
2009. dec. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
igen, de Te még csak 14 vagy, én meg már lassan 16, 1,5 éve még ilyenen én sem filóztam:)
2009. dec. 7. 15:39
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én mondjuk pont nem abba a szülő "korosztályba" tartozom, akiknek a véleményére lennél kiváncsi.De azért megosztom gondolataimat, ha nem gond.SAjnos én is észrevettem ezt a felgyorsult, serdülő kort és már előre félek tőle, mi lesz amikor az én fiam lesz kamasz.Szerintem semmi gond avval, hogy te még nem érzed szükségét ezeknek a dolgoknak.Minden esetre ne azért csinálj valamit, mert a társadalom, a környezeted arra kényszerít, ha nem mert te akarod.Azért mert esetleg vannak osztály társaid, akik több F.szt fogtak már mint kilincsed nem az a normális!Van ismerősöm aki 21 éves és még szűz, mert ő még nem találta meg azt akinek oda adná a szüzességét.Nyugodt szívvel mondom el, hogy én 22 éves vagyok, 4 éve férjnél, vagyok, és van egy 15 hónapos kisfiam.Az én korosztályomnak se a jellemzője hogy ilyenkorán férjhez mennek a lányok és gyereket szülnek.De én megtaláltam a páromat, és én így döntöttem.És nem azért szültem, meg mentem férjhez mert be csúszott a gyerek.Szerintem örülj hogy ilyen jó a viszpnyod édes anyáddal.Bőven ráérsz még bulizni meg sexelni, főleg akkor ha még te se tartod klsznek rá magad.Egy szülő csak örül annak, ha a gyereke minél később kezdi el a dolgokat.:)A lényeg az hogy mindik csak annyit tegyél amihez neked kedved van, és amire úgy érzed felkészültél.Ne az osztálytársaidnak akarj megfelelni.És ha ezért bántanának, nefoglalkozz velük.Lehet hogy majd 10 év múlva te fogsz rajtuk nevetni, miután át estek, mondjuk egy gombás, vagy herpeszes megbetegedésen.A lényeg hogyha egyszer oda jutsz hogy lefekszel valakivel, légy teljesen biztos abban, hogy te ezt akarod, és legyél jól tájékozódott a védekezéssel kapcsolatban, mert manapság már sok korod beli is tablettával védekezik, de az csak a terhességtől óv meg, a nemibetegségektől nem.

A bulizásról, arra meg azt mondom mindenki más, vannak akik egy hétvégén se tudnak megülni a fenekükön, vannak akik jobban szeretnek otthon tévézni.Vannak akik inkább koncetrekre járnak, vannak akik diszkóba, szeretnek bulizni, vannak akik inkább otthon csinálnak egy házibulit, mert úgy a kényelmesebb.És ez nem csak tini korban, de felnőtt ként is így van.Én jobban szeretem ha nálunk van buli, mert így hajnalban nem kell még a hazajutással bajlódni.Szóval ez egyén függő.De pl. van ismerősöm aki világ életében inkább otthon ülős volt.Ritkán mozdul ki és akkor is inkább moziba, biliárdozni, bowlingozni, ilyesmi, és inni se nagyon szeret, nagyon ritkán iszik, és ez így vilt tini korában is.Szóval ez csak is tőled függ, hogy te milyen tipusu ember vagy.

Az biztos, hogy ha a fiam tini lesz elfogom engedni bulizni,de csak bizonyos feltételekkel, és ha oda jut egy lánnyal inkább merje megmondani, és nem fogom elzavarni itthonról, hogy ha ne adj isten baj történik (elszakad a gumi) akkor tudjak nekik segíteni!

Bocsánat hogy ilyen hosszan írtam, remélem nem haragszol, és remélem tudtam segíteni!

2009. dec. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nagyon örülnék, ha ilyen gondolkodású lenne a lányom! Örülök, hogy vannak még "gyerekek", akik a koruknak megfelelően viselkednek.

Éppen elég időd lesz még szexuális életet élni (úgy cirka 50-70 éved), tehát hidd el, hogy abszolút nem maradsz le semmiről.

Az idő előtti, léleknek nem megfelelően korai szexuális élet miatt rengeteg embernek egy életen át tartó gondjai vannak (szorongások, félelmek, depresszió, magány érzése, nemi betegségek, stb...).

A bulizással is ráérsz még, és hidd el, hogy a gyerekkor a legszebb időszaka az embernek, amikor még semmi felelősség nem nyomja a vállát, miért akarnak a mai fiatalok olyan hamar felnőni??? Nyugodtan hülyülj az unokatesóddal, ha neked ez tetszik, és ne azzal foglalkozz, hogy mások mit gondolnak, milyen vagy, hanem azzal, hogy te egyelőre így érzed jól magad a bőrödben. Ne kifelé élj, hanem a magad öröméért!


Nagyon tetszik a hozzáállásod!

2009. dec. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tudom,hogy elsősorban szülők válaszát város,de azért megosztom a véleményemet,remélem nem baj:)

Szóval lassan 15 éves leszek.Nem érdekel a szex,érdekelnek a fiúk,de nem szexuális téren,még nem volt barátom,nem is csókolóztam.Nem érzem úgy,hogy valamiről lemaradnék ezzel.Vásárolni én is anyukámmal szeretek,mert ő őszintén elmondja a véleményét az adott ruhával/cipővel/ékszerrel kapcsolatban,segít eldönteni jól áll-e.Most eléggé meglepődtem,mert az egy dolog,hogy papám odaadta a pénzt amit karácsonyra szánt,hiszen Ő nem tudna mit venni nekünk.Az is rendben van,hogy nagynénémék is odaadták a pénzt,hiszen nagyon sokat dolgoznak,én meg nagyon sokat tanulok tehát nem igazán lenne idő elmenni együtt ajándékot venni(maguk meg nem akarják,hiszen nem tudják,hogy mit akarok),de most a szüleim is odaadták.Csodálkoztam rajta és mondtam anyumnak,hogy szeretném,hogy majd eljönne velem,mert szeretnék nadrágot venni,parfümöt,felsőrészt és jó,ha látja rajtam.Erre azt mondta,hogy persze majd szól a főnökének,hogy hosszú napozzon már helyette,mert engem kísérgetni kell vásárolni.Szóval most kicsit csodálkozok...:(

Egyébként nem hiányoznak a bulik,részegedés(pedig nagyon sok osztálytársam be szokott rúgni hétvégén,pedig szerintem egyáltalán nem szép,ha egy lány részeg).

Szeretek a családommal,a rokonaimmal lenni:) Imádok a másod unokatestvéreimmel játszani;)

Én úgy érzem nekem így jó,s nem érdekel ki mit gondol.Ha majd úgy érzem itt az ideje,akkor felnövök.Addig pedig marad a köztes állapot:)

14,5/L

2009. dec. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

teljesen normális vagy :) és elárulok neked egy titkot, amit a korodbeliek nem tudnak: ők sem viselkednek felnőttesen, csak azt hiszik :) ha felnőtt módjára gondolkodnának, akkor nem buliznának,innának meg szexelnének össze-vissza felelőtlenül...nincs ebben semmi felnőttes...sőt, visszafelé fejlődnek agyilag, aztán majd bánni fogják


20/L

2009. dec. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:

én 15 éves vagyok, én sem járok bulizni...

nemtudom miért, de engem taszítanak ezek az olyan: húú pörögjünk egy nagyot és jól rúgjunk be, stb dolgok.. ^^"

ráérek még 18-20 évesen is majd :)

a barátnőim közül szinte mindegyik jár bulizni, én kivétel vagyok. még nem vágyok el bulizni járni

2009. dec. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
bocsi én sem szülő vagyok. nem járok bulizni (soha nem voltam!) fiúk abszolút nem érdekelnek... én egyedül megyek vásárolni mert anyám utálja a plázákat:)
2009. dec. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
jah és 16/L vagyok
2009. dec. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
én is 15/L éves vagyok és énsem járok bulizni.Az összes barátom/barátnőm bulizik , mindenki ezt sugallja, és én vagyok az , aki az otthon ülős fajta a többiek szerint, miközben megyek moziba stb..csak nem éjszakázok 1-ig 2-ig...szóval nem vagy egyedül :)van még időnk erre
2009. dec. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!