Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Pénz a kamaszoknak, na de...

Pénz a kamaszoknak, na de mennyi? Sokat olvasom ezt is és nem értek valamit, mindenki véleményére kíváncsi vagyok!

Figyelt kérdés
Nemsokára anyuka leszek és olvasgatom a gyerekekkel kapcsolatos rovatokat, közöttük a kamaszokét is, és valami felmerült bennem. Vagyünk egy átlag tinit, aki iskolába jár, utána pedig haza, néha fagyizni és a kaját, ruhát otthonról kapja... miért van szüksége több ezer forint zsebpénzre?? Persze, legyen nála valamennyi, ha úgy alakul, na de havi több ezer forint? Mikor enni, inni, felvenni van mit és suli után max. egy fagyit eszik... felmerül bennem... mit vesznek belőle? Örülnék a válaszoknak. Én megvallom, sokallom, főleg akkor, amikor visszaemlékszem a saját fiatalkoromra, hogy, amikor elmentünk fagyizni, igy is ugy is szólnom kellett otthon, hová megyek és akkor kértem is rávalót. Ma hogy megy ez? Ekkora a szabadság? L27
2010. ápr. 23. 18:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Én 13 éves vagyok. Nem kapok zsebpénzt, soha nem is kaptam. Ha valami nagyobb dolog kell, akkor az anyuék megveszik, vagy kivárom, míg valamilyen ünnep lesz, ha valami kisebb dolog kell, vagyis kajára pénz, akkor kérek, az nem nagy összeg, egy napra kb 400ft, de ha nincs szükségem kajára, akkor meg elteszem, és ennyivel is több pénzem van =)

2010. ápr. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Ja, 13/L
2010. ápr. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
80%

nálunk úgy működik,hogy anyuék veszenek nekem ruhákat,otthonról viszek suliba kaját stb.

egy hétre kapok 1000Ft.-ot,egy nap max.200-300 forintot költök el,ez így bőven elég nekem,ha valamire szükségem van,akkor anyuék megveszik,vagy úgy csináljuk,hogy megveszem a félretett pénzemből(ösztöndíj,rokonoktól,anyuéktól félretett)mert mindig elteszem,nem vagyok költekezős,és anyu utána kifizeti.

én sem értem ,hogy pl van aki a büfében egy nap elkölt 2000 forintot,miközben otthonról hozott kajával egy csomót spórolna és költhetné másra is.meg van aki azért kap 5000 forintot,mert 5-ös lett a dolgozata.szerintem ez tök hülyeség.

17L

2010. ápr. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Szia!

hat igazabol barmire kellhet neki a penz. en annak idejen heti 2000Ft-ot kaptam-ami a suli utiköltseg oda-vissza kb 500 volt akkor, meg hogy legyen nalam penz a hetre, koleszos voltam.mindenre költöttem, a buliktol (cigi, vagy egy -egy boroscola) a szülinapi ajandekokig, vagy ha uj cipöt akartam magamnak venni. Mert teny hogy en is mindent kaptamotthon, de azert csak van olyan amit mar nem vesznek meg es nem is cigire vagy karos dolgokra gondolok, hanem pl egy masik edzö cipö vagy magassarku vagy valami ami csak ugy megtetszik. es azert jo ha egy 13-14 eves gyerek mar kap heti 1000ft-ot kb, mert megtanul belöle gazdalkodni, hahonap elejen elkölti a 4 hetit akkor utana varnia kell es sporolni. szerintem ez jo dolog. Azt viszont amikor heti nem több ezer (azaz 2-4 max 5ezer)hanem 10ezreket kap egy gyerek en sem ertem, azzal elertektelenedik a penz a szemeben mert egy ekkora gyereknek az anyagi szükseglete nem lehet 20-30Ft hetente a szorakozasra mozira fagyira.

2010. ápr. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Egy fontos dolog van először is: ha nincs zsebpénze, és nem magyarázzák el a szülei, hogy bánjon a pénzzel, mit vehet és mit nem belőle, mi mennyibe kerül, akkor felnőttként frusztrált lesz a pénzzel kapcsolatos témákkal kapcsolatban, szórja a pénzt, vagy esetleg pont túl zsugori. A cél, hogy megtanulja értékelni és használni. Már kisgyerekek is szoktak kapni aprópénzt gyűjteni emiatt, utána vehet valamit megeegyezés szerint.

Én mindig kaptam zsebpénzt, ahogy emlékszem, ha nem is sokat, hónapok alatt jött össze egy majdnemBarbie fele, és a szüleim úgy pótolták ki a másik felét. De büszke voltam rá. Ez még általánosban volt.

Később 13 éves koromtól Pestre jártam 25-25 km oda vissza gimnáziumba, úgyhogy kellett vész esetére, buszjegyre, ha nem vittem szendvicset, vagy amúgy is napközben büfére. De ha kiderült, hogy olyat vettem belőle, ami nem volt megbeszélve, nagyon megharagudtak, igy ez szóba sem került.

Manapság tele vannak a plázák tinikkel, Budapesten legalábbis, kimegyek délben ebédszünetre a Mammutba, és ott lógnak a mekiben... Nekik erre kell a zsebpénz, hát ezt nem tudnám finanszirozni, bevallom, de nem is akarnám. De 14-15 éves korától már hagynám, hogy a ruháját maga vegye, ha nem akarja, hogy elkisérjem, stb. Valahogy egyensúlyra kell tanitani őket szerintem, én legalábbis ezt érzem magamon, hogy végül ez hiányzott. Apu szórta a pénzt, ha volt, és sosem tudtam, mikor mire telik, vagy hogy mennyi pénz sok vagy mennyi kevés, mert annyira hangulat függő volt :(

Most tanultam meg pár éve, mi mire elég, pedig 21 éves korom óta főállásban dolgozom...

31/L

2010. ápr. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Mutatom az én példám:nem kapok pénzt nemtom mér.Ha kell akkor vagy csórok pénzt haveroktól vagy lógok a különórákról ami megoldható mert én beszélem meg a tanárral ha vmi gáz van.Átlag iskolás tini iskola után haza kaja ruha otthonról .Nade a cigi honnan kedves anyuka erre nem gondolt??:D:D:Dés ezt nem tudja megakadályozni szal ha nem szeretné hogy a gyereke lopjon csaljon hazudjon és haverjain éljen akkor bizony tessék min heti 1000-ret adni
2010. ápr. 24. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%

előző vok persze nem 9 éves lánynak kell ennyi hanem olyan 11-12 éves kortól.

Boldog babázást amíg lehet Muhahhahahahahaha

2010. ápr. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Én anyuéktól kapok pénzt, hanem ösztöndíjat a várostól. Ez havonta 6000 Ft. A nagyszüleimtől is havonta kb. 2000 Ft. Én ebből veszek meg mindent: ruhát, kaját, ebből megyek szórakozni.

15/L

2010. ápr. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem egy tini (13-tól) azért igazán elmehet egyedül vásárolni ruhát, kaját stb. Így szerintem havi 10.000 Ft. Én ennyit kapok és minden megvan ami kell és ha marad belőle nem érzek kényszert az elköltésére.

17/L

2010. ápr. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát.. én 5000 FT-ot szeretnék kapni havontab de ha úgy nézzük,hogy egy hónapra hát.. nekem kevés lenne :D ,de ennyi kéne.. :D hát.. vásárolni pl: uj divatos cuccokat :D meg elmenni a tropikáriumba meg mozizni meg vennék görkorit vennék új billentyűzetet,parfümöt,szem ceruzát

Ha lessz gyereked és kamaszodik akkor 5-6 ezer forintot adj neki meg ha már nagyobb lessz akkor buliba is megy majd meg stb.

2010. ápr. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!