Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, mit csinálnátok...

Kamaszok, mit csinálnátok ájulás esetén?

Figyelt kérdés

Mondjuk ha a barátotokkal kettesben vagytok otthon, de míg te kiszaladsz mondjuk a konyhába, ő elájul. Visszaértek, meglátjátok, és hogy cselekedtek?


(korotokat és nemeteket is légyszi. :) )



2014. febr. 10. 08:58
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
72%
fejét oldalra fordítom és hívom a mentőt.utána pedig a szüleit
2014. febr. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
67%

Először is megnézném a pulzusát, megpróbálnám magához téríeni, ha magához tért akkor egy kis vizet és cukrot adnék neki, hogyha tudnék valamilyen konkrét betegségéről akkor aszerint cselekednék.

Ha nem térne magához, akkor pedig hívnám a mentőket.

17L

Ha

2014. febr. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
75%

Mentők/szülők.

Semmit nem adnék neki, cukrot végképp (ha magas a cukra, bele is halhat, ha alacsony, az orvos megérkeztéig nem lesz baja).

2014. febr. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
84%
Megpróbálnám magához téríteni, ha ez nem menne, akkor mentőket hívnék.
2014. febr. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
84%
Megpróbálnám felébreszteni, ha nem sikerül hívnám a mentőket.
2014. febr. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
41%

Stabil oldalfektetés, meg ne fulladjon (értelemszerűen csekkolnám közben nem-e fejelt le valamit vagy ilyesmi amikor kiterült), utána csörgetném a mentőt, miközben eszembe jutna, hogy lehet valami fűtéses cucc, szóval következő gondolattal telefonálás közben kivágnám az ablakot ajtót, mindent. (Bár ezt sorolhatjuk oda, hogy "biztosítom a terepet" elsősegélyen így mondják...:D)


kb ezt.


16/F

2014. febr. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
86%

én már párszor el ájultam.:D

felkeltem, ittam vizet aztán jóvan.

15l

2014. febr. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
63%

Lábát felemelni, várni, amíg magához tér. Ha nem beteg, nem cukros, nincsenek vérnyomás problémái, nem epilepsziás, és láthatóan nem verte szét a fejét landolás közben, akkor hagyni kell, hogy magához térjen.

Nem pofozgatjuk, nem öntjük le vízzel, várunk. Utána nem állítjuk fel rögtön, megkérdezzük tudja-e hol van, mi történt, ha összeszedte magát, leültetjük/fektetjük, itatjuk.

19/l

2014. febr. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
66%

A lábát a fejénél magasabb helyre kel rakni, hogy visszaáramoljon a vér. Ha magához tér jobb ha egy ideig nem áll fel, és vizet adnák neki.

Van elsősegély vizsgám, mondjuk már a felét elfelejtettem, de az biztos, hogy nem kell stabil oldalfektetést végezni. Az ugyanis arra van, hogy ne fulladjon meg, de egy sima ájulásnál ilyen nem történhet. Ha a sérültnek nem működnek a reflexei, akkor kell stabil oldalba rakni.

2014. febr. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
17/L
2014. febr. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!