Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, mit csinálnátok...

Kamaszok, mit csinálnátok ájulás esetén?

Figyelt kérdés

Mondjuk ha a barátotokkal kettesben vagytok otthon, de míg te kiszaladsz mondjuk a konyhába, ő elájul. Visszaértek, meglátjátok, és hogy cselekedtek?


(korotokat és nemeteket is légyszi. :) )



2014. febr. 10. 08:58
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
58%

Ellenőrzés, mentőhívás, ellenőrzés folyatása, kómahelyzet --> egészségügyi középsuliba járok, és mi igenis úgy tanultuk, hogy minden eszméletlen állapotnál kómahelyzetbe kell rakni a "beteget". Cukrot én sem adnék neki, mert nem szabad.


17l

2014. febr. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
80%

Azért az komoly, hogy egy teljesen jó választ lepontoztok :D

Viccesek vagytok.

2014. febr. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
27%
Mi volt a jó a tiédben? Nem tudhatod, hogy kinek milyen betegsége van, ha nagyon jóban vagytok, akkor is lehet, hogy titkolja előtted, de az is lehet, hogy ő maga sem tudja, hogy beteg. Az életét kockáztatod, ha vársz a mentőhívással.
2014. febr. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
75%

Hehe. Nem csak te jártál eü. szakközépbe :)

Nekünk úgy tanították, hogy sima ájulásnál nem hívunk mentőt. Szerinted az normális dolog ? Ennyi erővel riaszd a mentőket, mert elvágtad az ujjad.

Sokkfektetés, magához tér, ha diabeteses érzed/látod/tudod, ha hyper-,hypotoniás szintén látod/tudod, epilepszia meg szerintem nem kérdéses.

Akkor már hívhatsz mentőt, ha 5 perce nem tér magához vagy ha már a légzése és a pulzusa is gyengül.

Minden kis apróságért nem riasztjuk a mentőt.

2014. febr. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
75%

Ha idősebb ember akkor azonnal hívnám a mentőket.

Ha fiatalabb, és tudnám, hogy nincs semmilyen betegsége (osztálytárs, barát), akkor ha zárt helyen lennénk nyitnék ablakot, feltenném valahova (pl. szék, pad) a lábát, hoznék vizet. Ha nem ébredne fel, akkor értelemszeren hívnám a mentőket.


Most le lehet engem is pontozni, de az én környezetemben ahányszor elájult egy fiatalabb ember, soha nem hívtak mentőt, kivéve egy esetben, amikor előzőleg az illető beverte a fejét. Én sem hívnék azonnal mentőt, mert általában a probléma forrása olyan szintű, hogy az illető nem evett, fülledt a hely, sokat kellett állni, vagy ilyesmi.


16/L

2014. febr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
80%
Ja amúgy én is részt vettem pár elsősegély órán, meg bioszon és kb. mindenhol azt mondták a mentősök, tanárok, akárki, hogy sima ájulásnál nem kell mentő. Most gondold át, mennyi dolga lenne egy mentősnek, ha minden ájulásnál mehetne ki valahova, Főleg, hogy a 'beteg' már jól is lenne, mire egy távolabbi helyre odaér.
2014. febr. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
26%

Szerinted mulatságos, hogy te is eü.-be jártál? Szar humorod lehet.


Elfogadom, hogy nektek így tanították, de nekünk meg úgy, ahogy én írtam le. Őszintén engem nagyon nem érdekel, hogy te hogyan cselekednél, nem az én kérdésem volt.:)

2014. febr. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Megnézném a pulzusát, megpróbálnám magához téríteni, ha pedig nem sikerül, akkor hívnám a mentőket.


Ha magához tér, azonnal lepihentetném, elgondolkoznék azon, hogy van-e valami betegsége, ami miatt elájulhatott, pl. alacsony vérnyomás, láz, alacsony vércukor, és annak megfelelően próbálnám kicsit kikúrálni. Szüleinek szólnék, hogy gáz történt, esetleg mondanám, hogy ha fájlalja a fejét (gondolom, nem volt senki, aki elkapja, ha én a konyhában tevékenykedtem), a biztonság kedvéért nézesse meg háziorvossal, nincs-e valami probléma.

2014. febr. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
50%

Neked lehet szar humorod, ha már az egyszerű gúnyt se érted.

Hehe.

2014. febr. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
24%

"Sokkfektetés, magához tér, ha diabeteses érzed/látod/tudod, ha hyper-,hypotoniás szintén látod/tudod, epilepszia meg szerintem nem kérdéses.

Akkor már hívhatsz mentőt, ha 5 perce nem tér magához vagy ha már a légzése és a pulzusa is gyengül.

Minden kis apróságért nem riasztjuk a mentőt."


Értékelem, hogy egészségügyisek vagytok, de egy ÁTLAGOS kamasznak (és a kérdés rájuk vonatkozott, nem kizárólag az egészségügyisekre), fogalma sincs arról, mi a sokkfektetés, a diabeteses, a hyper-,hypotonia, az epilepszia. De ha már hallott is róla, az ijedtség miatt úgysem fog eszébe jutni. Én felnőttként igenis azt gondolom, hogy ha két kamasz egyedül van és az egyik rosszul lesz, igenis hívni kell mentőt, majd a mentős eldönti (kérdéseket tesz fel), hogy ki kell-e jönni, és ha nem, megmondja, mit csináljon.


Mellesleg attól, hogy egészségügyisek vagytok, 17 évesen baromira nem vagytok sem tévedhetetlenek, sem orvosok. Én akkora szakmai hozzáértéssel, ami nektek van, nem kockáztatnám senki, még a barátom egészségét sem.


Csináltok valami hülyeséget (nem csak az egészségügyisek), de az, hogy csak segíteni próbáltatok, nem mentség, ha nagyobb baj lesz.


Ha az ájuldozós kislány meg nem tudja, mitől "ájult el párszor", sürgősen forduljon orvoshoz.

2014. febr. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!